Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 389786 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline PawelC

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #135 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 19:22:27 »
Pozwolę sobie na cross-post, ale uważam, że warto promować tak dobre komiksy gdzie się da, Poranek ściętych głów!

Doskonała rzecz, polecam sprawdzić nawet jeśli na co dzień nie czytacie mang, z powodu właśnie takich serii komiks jako taki jest tak szalenie fantastyczny.

Offline marcinp

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #136 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 20:54:16 »
Popieram. 3 tom Łykniety czekam na Wilka i szczenie

Online pokia

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #137 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 23:15:58 »
Crisis Zone Hanselmanna ..

Nigdy nie przypuszczałem, że przygody ekipy mnie ... zmęczą.  Komiks jest duży, gruby i zawiera jedną historię. Niestety ten format sie chyba nie do końca sprawdza w tym przypadku. Scenariusz to już nie kameralne opowiastki a przesadzony, karykaturalny splot coraz to mniej wiarygodnych wydarzeń. W sumie rozczarowanie.

Czytałem na bieżąco jako dziennik czasów zarazy na instagramie. Nie wiem jak będzie się to czytało w postaci zbiorczej, ale w oryginalnym wydaniu sponiewierało mną bardzo mocno. To nie jest komiks łatwy i przyjemny, wręcz przeciwnie. Ale takie były nastroje jak Hasselman go tworzył. Reagował na to co się działo w stanach i świetnie wplótł to w swój scenariusz. Wiem, że wersja papierowa różni się trochę od internetowej. Czekam na wydanie Timofa.

Offline kosmoski

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #138 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 18:00:53 »
Coś zabija dzieciaki - to co ważne - dobrze czytać całość za jednym razem, drugi tom kończy się fatalnie dla kogoś, kto nie ma od razu pod ręką trzeciego. To co wyróżnia tą serię to przede wszystkim klimat. No i niesamowite rysunki, które przy całkiem sprawnym scenariuszu robią tu genialną robotę.

Gideon Falls - po pierwszych dwóch tomach to mógł być jeden z najlepszych horrorów w mojej kolekcji. Momenty kiedy pojawia się czarna stodoła są napakowane naprawdę ogromnym ładunkiem emocji. Po czym w okolicach trzeciego/czwartego tomu wszystko zaczyna tak gnać na łeb na szyję, że chyba w pewnym momencie to i chyba sam Jeff się w tym pogubił. Brakuje tu trochę rozwinięcia koncepcji szeroko rozumianych "podróży" i związanych z nimi miejsc. Ostatni tom to właściwie takie bieganie ze strony na stronę, w trakcie którego gdzieś gubi się klimat opowieści. Pewnie, daje to możliwość do pokazania przez Sorrentino pary w łapie, bo czasem wychodzą mu małe cuda, ale czegoś tu jednak zabrakło.

Sercożerca - słodko-gorzka baśń, chyba jednak bardziej o życiu niż śmierci. Fabularnie do streszczenia raczej w kilku zdaniach niż w postaci wielkiej opowieści. Całość do wielokrotnego czytania, bo faktycznie bywa chaotycznie. No i przede wszystkim do oglądania. W sumie warto poznać.

ps. nadmiernie pochwaliłem ostatnio awansem Iznoguda 4 - ostatnie dwie opowieści wyraźnie odbiegają niestety poziomem od pierwszych...

Offline keram2

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #139 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 19:04:09 »

Właśnie przeczytałem skanlacje tomu 3 serii "Marine".
Okazuje się, że miesiąc temu ktoś wrzucił do sieci całą serię po polsku (czyli tomy 3-9).

Wreszcie, po 30 latach będę mógł dokończyć lekturę serii, którą rozpoczął Pegasus!

Offline adamarluk

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #140 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 19:21:09 »
Zbir - słodko-gorzka porywająca opowieść. Pod płaszczykiem żartów o kupie i makabreski drugie dno. Nietuzinkowy scenariusz. Nie spodziewałem się takiej jakości, jestem autentycznie zaskoczony. Czyste złoto.

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #141 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 20:38:34 »
Więzień gwiazd - jak to czytałem to dziwnie myślałem o komiksie Yans  ;). Czytało się fajnie, trzeba tylko pamiętać, że to niedokończony komiks, chociaż nie jest to ucięcie w najważniejszym momencie  ;D

Offline PJP

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #142 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 17:52:14 »
Jestem w połowie->
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4973586/batman-wojownicze-zolwie-ninja
Narysowane ok, fabuła ok i pomysły zacne, chociaż widać pewne luki scenariusza. Nie ma mordobicia non stop jak w Bodycount ;)

Online perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #143 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 18:52:29 »
Wymieniłem kolekcję Rosińskiego na nowsze większe wydanie i przeczytałem. Pierwsze trzy weszły na raz a Skargę znowu męczę trochę. Przed laty też trochę męczyłem. A kolorowego Szninkiela widziałem po raz pierwszy i w sumie wygląda świetnie. Nie miałem zupełnie odczucia że to jakoś na siłę zrobiono.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline HugoDumont

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #144 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 20:18:03 »
Właśnie przeczytałem skanlacje tomu 3 serii "Marine".
Okazuje się, że miesiąc temu ktoś wrzucił do sieci całą serię po polsku (czyli tomy 3-9).

Wreszcie, po 30 latach będę mógł dokończyć lekturę serii, którą rozpoczął Pegasus!
Dziękuję za info. Jestem właśnie  w trakcie lektury 3 tomu. Cieszy mnie ten powrót do "Marine" po 30 latach. :)

Offline OokamiG

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #145 dnia: Pt, 12 Listopad 2021, 12:59:31 »
Skończyłem właśnie dwa komiksy: Hellblazera Delano tom 1 i Co się stało z krzyżowcem w pelerynie. Oba przeczytałem z przyjemnością. Są fragmentu u Delano, które trochę wybijają z rytmu, środek pierwszego story arcu i zeszyty z Bagniakiem. Jednak reszta, mimo paru dziwnych konceptów, jak technlogiczna transformacja umysłu, to jest rasowy staroszkolny horror z paroma świetnymi momentami (w końcu wiem co się stało w Newcastle). Komiks też jest dość ideologiczny, ale to dobrze, bo dzięki temu zyskuje jeszcze bardziej na tożsamości. Bardzo dobry tom, przy którym świetnie się bawiłem.
Z kolei Batman to romatyczna laurka napisana przez Gaimana dla tej postaci. Nie ma co się nad tym tytułem za bardzo rozwodzić, nie bez przyczyny jest to klasyka, którą mi jednak dopiero teraz było dane poznać. Dalsza część tomu to starsze historie i też były bardzo fajne. Opowieść Moore'a, którą on sam uważa za najlepsze co napisał o Batmanie,  bardzo przejmująca, nadająca głębi Clayfacowi III, świetnie pokazujaca tragizm  tej postaci, niepozbawiona na końcu odrobiny gorzkiego humoru. Osobiście dla mnie nie jest to klasa Zabójczego Żartu, min. za sprawą oprawy graficznej, ale i tak jest to bardzo dobra lektura, która pomogła mi uleczyć batmanową niestrawność po Wojnie Jokera. Saga.
Teraz jestem w trakcie czytania obu tomów Isoli od NSC i też się dobrze bawię podczas lektury, ale na więcej wrażeń przyjdzie czas po jej zakończeniu .
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Listopad 2021, 13:04:08 wysłana przez OokamiG »

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #146 dnia: So, 13 Listopad 2021, 10:33:11 »
A ja jestem już po Hellblazerze Delano tom 2, a w trakcie (3 tom) Mrocznej otchłani.
Hellblazer jak zwykle Hellblazer, może trochę mało magii czy demonów; Mroczna otchłań typowy frankofon - ciekawa, ubarwiony wstawkami naukowymi, z ciekawymi rysunkami i tematem.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #147 dnia: So, 13 Listopad 2021, 17:21:13 »
Przeczytałem X-men - Wielki projekt i to jednak spory zawód. Wiedziałem, że to ma być przelot po całej historii X-men, ale że to będzie tak beznamiętne jak streszczenie szkolnej lektury to się nie spodziewałem. Widać ogrom pracy Piskora żeby to poukładać po kolei i narysować, docenić trzeba stylizację, do której dostosowuje się również sposób wydania, ale to jest totalnie puste a miało być listem miłosnym. Wielka szkoda.

Offline Random_Hero

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #148 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 10:22:04 »
Ja czytam równolegle:

Marvel Knights Punisher tom1 - Ennis i Dillon, nic więcej nie trzeba mówić  ;D

Ghost Rider Rise of the Midnight Sons TPB - klasyk lat 90-tych, jeden z niewilu udanych cossoverów Marvela i najlepsza historia z Duchem Zemsty. Wydanie to jest wzbogacone o Dusze Venoma co tylko jest naplus  ;D

Offline Gazza

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #149 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 10:35:36 »
Resident Alien t.2 - uwielbiam takie... obyczajówki! Nie wiem jak wyszedł serial na podstawie tego komiksu ale cały ten koncept aż prosi się o ekranizację w stylu "Przystanku Alaska" - kameralną, spokojną, stopniowo odkrywającą tajemnice "doktora Harry'ego Vanderspeigle'a" fabułę na amerykańskiej prowincji z całą tą małomiasteczkową otoczką podlane sosem "X-files" i lekkiego kryminału. Bardzo spodobał mi się ten komiks. Wchodzi gładko i choć może wielce w pamięć nie zapada to czyta się to z przyjemnością, a o to chyba głównie chodzi.