Autor Wątek: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?  (Przeczytany 18227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #45 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 13:52:01 »
Po raz kolejny:

To co dawać dzieciom do czytania to jedna sprawa (ale niech będzie - Mikołajek, Smerfy, polska klasyka komiksowa, cała masa rewelacyjnych, ale niewydawanych na szeroką skalę książek z serii Cała Polska Czyta Dzieciom itd.).

A to jak ocenić skierowany do dzieci periodyk Marvela - zupełnie inna.
To czasopismo jest o prostu kolejnym narzędziem, przy pomocy którego Marvel kolonizuje świat. I ze względu na grupę docelowa, jak i szeroką dystrybucję czy niską ceną - jest to narzędzie, które mi się nie podoba. I nie podoba mi się, że Egmont w to wchodzi. Czasy sprzedawania wszystkiego jak leci, bo ludzie kupują już się powoli kończą. Ludzie zdają sobie powoli sprawę z tego jakie są skutki masowego kupowania mięsa, latania samolotami itd. To samo dotyczy sfery rozrywki.
« Ostatnia zmiana: Nd, 26 Maj 2019, 14:27:06 wysłana przez parsom »

JanT

  • Gość
Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #46 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 13:58:24 »
To czasopismo jest o prostu kolejnym narzędziem, przy pomocy którego Marvel kolonizuje świat. I ze względu na grupę docelowa, jak i szeroką dystrybucję czy niską ceną - jest to narzędzie, które mi się nie podoba. I nie podoba mi się, że Egmont w to wchodzi.
Zeszytówki Marvela (TM-Semic, Mandragora, Dobry Komiks) to dopiero było zło wcielone. W sumie muszę już iść bo mam spotkanie "Pokolenie dzieci zepsutych przez TM-Semic" :) Może przez złą dystrybucję kioskową skala zniszczeń będzie tym razem mniejsza  ;)
« Ostatnia zmiana: Nd, 26 Maj 2019, 14:02:08 wysłana przez JanT »

Offline parsom

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #47 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 14:01:44 »
Zeszytówki Marvela (TM-Semic, Mandragora, Dobry Komiks) to dopiero było zło wcielone. W sumie muszę już iść bo mam spotkanie "Pokolenie dzieci zepsutych przez TM-Semic" :)

Owszem - było. Głównie dlatego, że zalew tego chłamu rozwalił rynek i zniszczył szanse na rozwój rodzimego komiksu. O czym mówił np. Baranowski w poświęconym mu dokumencie. No, ale on miał ból d..., bo go nie wzięli do rysowania Spidermana.

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #48 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 14:03:24 »
To nawet wiesz co ja robię?
No przecież widać co napisałeś na forum, a czego nie. Napisałeś o pewnej zależności i tu wypadałoby to wykazać. Nawet stwierdziłeś, że to jest łatwe. Póki co nie widać tych danych w twoich postach. Stąd moje założenie, że tych danych nie ma lub tego nie sprawdziłeś. Jeśli natomiast to zrobiłeś i masz te dane to nie rozumiem  dlaczego się tak ociągasz z ich pokazaniem.

Offline Mateusz

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #49 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 14:03:49 »
Osobistymi przytykami dzielcie się na PW, a dyskusję na temat definicji trollowania możecie kontynuować w wątku: https://forum.komikspec.pl/na-luzie/shout-box/300/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline p3rshing

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #50 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 15:07:52 »
Dla mnie clue to:
Cytuj
3. Nie przychylam się do peanów na cześć Egmontu, że postanowił zapełnić tę lukę Marvelem. A nawet mam im za złe, że wepchnął w nią właśnie to.

Z tak postawioną tezą się zgadzam. Luka w tym obszarze jest i można było ją bardzo fajnie zagospodarować czymś lepszym. Przypuszczam, że wybrano wariant "czymś lepiej się sprzedającym". Teraz będą dwie ścieżki:
a) będzie się sprzedawać dobrze i powstanie kolejne pismo dla dzieci, może bardziej ambitne (optymistycznie) lub na podobnym poziomie (realistycznie)
b) nie będzie się sprzedawać i szansa, że wyjdzie coś nowego spadnie do zera


Zastanawiam się czy to offtopic czy nie: co komiksowego polecacie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym poza ogólnie znanymi klasykami - smerfy, kaczogród, asterix etc.?

Offline Gascon200

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #51 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 15:26:47 »

Zastanawiam się czy to offtopic czy nie: co komiksowego polecacie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym poza ogólnie znanymi klasykami - smerfy, kaczogród, asterix etc.?

To bardziej pytanie dla radefa, ale osobiście polecam Hildę i komiksy Jeffa Smitha (Gnat i Shazam).


Offline misiokles

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #52 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 15:39:10 »
Lub całe tomy współczesnych polskich twórców dziecięcych z Samoljikiem na czele.

Offline gabor2

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #53 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 16:01:05 »
Zastanawiam się czy to offtopic czy nie: co komiksowego polecacie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym poza ogólnie znanymi klasykami - smerfy, kaczogród, asterix etc.?

Egmont ma dość rozbudowaną serię komiksy są super. Córa 8 lat bardzo lubi 1 stronicowe humorystyczne "Siostry" i nowo wydany "Kasia i jej kot". Wcześniej czytywała Ernest i Rebeka, Studio tańca, ale bez większego zaangażowania i już do nich nie wracała. Z książek polubiła "Dziennik cwaniaczka".
Syn to już chłop 14 lat, u niego teraz na tapecie deadly class, ale kiedyś czytał tylko klasyki na pewno Ci znane: tytusy itd.

Przypomniało mi się, mogę polecić jeszcze serię "Miś Zbyś"
« Ostatnia zmiana: Nd, 26 Maj 2019, 16:24:29 wysłana przez gabor2 »

Offline NuoLab

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #54 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 17:08:46 »
Co Wy z tymi mitycznymi kioskami? O ile dobrze zliczyłem z mapki, w moim mieście (Wrocław) znajdują się 23 kioski Ruchu, z tego większość w ścisłym centrum, żadnego na osiedlach gdzie pałętają się gówniaki. Nie istnieje żaden z kiosków, w których wracając ze szkoły, na podobieństwo glonojada wypatrywałem w latach 80/90 dóbr wszelakich. Dogorywające resztki prasy papierowej (nie licząc saloników inmedio w centrach handlowych) wegetują na stojakach w Żabkach.

Offline Koora

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #55 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 17:14:33 »
O tak Miś Zbyś jest rewelacyjny, ale to dla mniejszych dzieci, nawet 4-5 lat.
I ogólnie warto zerknąć na ofertę Kultury Gniewu, bo mają dużo pozycji oznaczonych jako Krótkie Gatki, przeznaczonych z założenia dla młodszego czytelnika. Choćby wspomniane komiksy Samojlika.
Poza tym przychodzi mi jeszcze na szybko do głowy seria Amulet.

Offline kaczogród

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #56 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 21:04:44 »
Nie bardzo rozumiem. W kiosku można znaleźć Donaldy, Kucyki Pony, Kaczogordy i podobne wydawnictwa egmontowe. Owszem, większość nie są to stricte czasopisma i w dodatku nie-komiksowe, ale wybór jest całkiem spory. Ale nie w tym rzecz - wielu twórców tzw. kultury wyższej (mniejsza o definicje) często w wywiadach wspominała swoje lektury z tych czasów. I często były to 'marvele', które pochłaniali tonami. I wyrośli z tego, to był etap w ich rozwoju życiowym, po tym odkryli że w pewnym okresie życia jarają ich inne książki czy typ opowieści. Całkiem sporo ludzi nie wraca do czytania komiksów w ogóle, przedstawienie fabuł w postaci obrazków z dymkiem miało dla nich sens w wieku 15 lat, w wieku 22 lat już niekoniecznie.


Tak w ramach sprostowania dodam iż seria ,,Kaczogród: Carl Barks" niej jest sprzedawana w kioskach , jest wydawana do księgarń i nie jest wydaniem prasowym.
« Ostatnia zmiana: Śr, 05 Czerwiec 2019, 23:18:13 wysłana przez kaczogród »
,,le monde est absurde"

Offline p3rshing

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #57 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 21:26:22 »
Syn 8 lat jest obecnie po czytaniu (komiksów): Mikołajek, Kaczogród Barksa - wydaje się ciut trudne, ale daje rade, Wielki Zły List (bardzo mu się podobało), Gigant.

Samojlik - pierwsze słyszę, ale po tym co widzę wydaje się bardzo ciekawe. O takie właśnie propozycje mi chodzilo ;-)

Offline LordDisneyland

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #58 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 03:42:31 »
P3rshing- ruszaj do biblioteki po Calvina i Hobbesa, powinno się spodobać...
,, - Eeeeech.''

Offline Hans

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #59 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 16:46:53 »
Mój synek ma 6 lat.
Kupowałem książeczki Piotra Nowackiego, ale teraz zaczynaja go już nudzić.
Co polecicie do zakupów- pytam osoby mające dzieci w podobnym wieku.