Autor Wątek: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?  (Przeczytany 18223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


JanT

  • Gość
Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 12:51:24 »
Ból tyłka bo jej propozycji nie złożyli  ;D Ludzie chcą takie filmy oglądać to takie filmy wychodzą. Ale k%$%% filozofia  :)

Zabrać supermoce i to byłyby zwykłe akcyjniaki jakich pełno od dawna.
« Ostatnia zmiana: Nd, 26 Maj 2019, 12:55:27 wysłana przez JanT »

Offline Marvelek

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 12:58:42 »
Jak ameby - zero szerszej refleksji:
http://www.wykop.pl/ramka/4098505/jodie-foster-krytykuje-kino-superbohaterskie-i-wsadza-kij-w-mrowisko/


Ból tyłka bo jej propozycji nie złożyli  ;D Ludzie chcą takie filmy oglądać to takie filmy wychodzą. Ale k%$%% filozofia  :)

Dokładnie, dodam jeszcze, że to nie jest tak, że jeśli ktoś wybiera się do kina na MCU, ma w mózgu papkę i nie ogląda niczego innego. To, że lubię Nirvanę, nie znaczy, że nie słucham czasem Mozarta. Podobnie jest z komiksami, książkami i każdym innym dziełem kultury/popkultury.
Jest jeszcze jedna ważna rzecz: przy dzisiejszym trybie życia - zabieganiu, pracy i stresie, ludzie szukają zwykłego odpoczynku, rozerwania i oderwania się. Czy takie oderwanie gwarantuje skomplikowany dramat psychologiczny? Odnośnie wypowiedzi pani Foster, to chciałbym żeby wreszcie, po wielu latach zachwyciła mnie jakąś genialną kreacją aktorską w wybitnym i refleksyjnym filmie, chętnie obejrzę.

Offline parsom

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 13:04:06 »
Poczytajcie sobie o amerykanizacji kultury i jak to wpływa na ofertę innej kultury.
Argumenty typu "ból tyłka" jest tak szczeniacki, że aż szkoda go komentować.
Ludzie chcą oglądać? Owszem, ale w dużej merze dlatego, ze zostali tak wychowani. Na takich właśnie pisemkach.

JanT

  • Gość
Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 13:10:48 »
Argumenty typu "ból tyłka" jest tak szczeniacki, że aż szkoda go komentować.
Serio nie zauważyłeś że to żart?

Owszem, ale w dużej merze dlatego, ze zostali tak wychowani. Na takich właśnie pisemkach.
Tylko że np u nas w Polsce bardzo mało z tych widzów czyta jakiekolwiek komiksy.

Offline Marvelek

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 13:11:02 »
Poczytajcie sobie o amerykanizacji kultury i jak to wpływa na ofertę innej kultury.


Ale amerykanizacja kultury trwała już na długo przed tym zanim powstało MCU, czy tego typu pisemka.
Poza tym naprawdę chciałbym, żeby słowo pisane miało w obecnych czasach w Polsce aż taką moc, by kształtować masy, bo to by znaczyło, że poziom czytelnictwa jest wysoki.

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 13:14:02 »
  Jodie Foster ma rację. Spielberg, Allen, Verhoeven, Tarantino, Scott, Burton, Zemeckis, Altman czy Cronenbergo to też kino rozrywkowe a dzielą go od Marvela lata świetlne. Na dobrą sprawę, każdy film jest rozrywką. Superbohaterskie kino to ekranowe disco-polo.

Offline PJP

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 13:21:16 »
Ból tyłka bo jej propozycji nie złożyli  ;D Ludzie chcą takie filmy oglądać to takie filmy wychodzą. Ale k%$%% filozofia  :)

Zabrać supermoce i to byłyby zwykłe akcyjniaki jakich pełno od dawna.
Między wierszami wypowiedzi odnoszę wrażenie, że pani Foster narzeka na zbytnią komercyjność i bezideowość produkcyjniaków superbohaterskich i obawiam się, że chodzi o jeszcze większe nasycenie polityczną poprawnością i ideolo filmów...

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 13:22:42 »
Serio nie zauważyłeś że to żart?
Nie jeśli coś nie jest śmieszne.

Tylko że np u nas w Polsce bardzo mało z tych widzów czyta jakiekolwiek komiksy.
Rozumiem, że są jakieś konkretne dane w tym temacie?

To że w kolejnym wątku zachowujesz się jak troll
Gorąca prośba do ciebie. Jakbyś tak zechciał ukrócić te wycieczki osobiste.

JanT

  • Gość
Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #39 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 13:27:40 »
Rozumiem, że są jakieś konkretne dane w tym temacie?
Może ilość sprzedanych biletów VS ilość sprzedanych komiksów?:) Mam pełno znajomych co to oglądają namiętnie a komiksów nie czytają.

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 13:32:13 »
Może ilość sprzedanych biletów VS ilość sprzedanych komiksów?:)
Jakbyś jeszcze łaskawie podał konkretne liczby i źródło tych danych.

Mam pełno znajomych co to oglądają namiętnie a komiksów nie czytają.
A ja mam lotnisko na balkonie.

JanT

  • Gość
Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #41 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 13:38:55 »
Jakbyś jeszcze łaskawie podał konkretne liczby i źródło tych danych.
Tak ciężko sprawdzić jaka jest oglądalność filmu? Mniej więcej też wiadomo jakie są nakłady komiksów.

A ja mam lotnisko na balkonie.
Patrząc na te twoje forumowe odloty jestem ci w stanie uwierzyć :)

Offline gabor2

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #42 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 13:39:42 »
Jakbyś jeszcze łaskawie podał konkretne liczby i źródło tych danych.

Hahaha. Chyba właśnie odleciałeś ze swojego lotniska. Różnica w ilościach jest kosmiczna! Nawet bez danych powinieneś zdawać sobie z tego sprawę.

Co do dzieciaków, ciekawe że mój starszy syn czytał różne gazetki i komiksy. Donaldy, tytusy, kajko itd. Dawałem mu Marvela i DC oraz inne komiksy "śmieciowe". Córa czytuje jedynie komiks Siostry, inne jej nie interesowały w ogóle. Chociaż jakieś inne durne też jej proponowałem. Fatalny ze mnie ojciec.

Ciekawym zatem, co dajecie swoim pociechom do czytania?



Mark Riddle

  • Gość
Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #43 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 13:47:48 »
Tak ciężko sprawdzić jaka jest oglądalność filmu?
No najwyraźniej jest skoro tego nie robisz.

Różnica w ilościach jest kosmiczna! Nawet bez danych powinieneś zdawać sobie z tego sprawę.
Możesz mi zademonstrować jak można sobie zdawać z czegoś sprawę nie sprawdzając czy to w ogóle istnieje?

JanT

  • Gość
Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 13:50:04 »
No najwyraźniej jest skoro tego nie robisz.
To nawet wiesz co ja robię? Nie wiem po co się produkuję jak wszystko wiesz. Pozdro i powodzenia z lotniskiem :)