Autor Wątek: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?  (Przeczytany 18232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« dnia: So, 25 Maj 2019, 22:51:45 »
Decyzja o wydawaniu tego periodyku to moim zdaniem strzał w dziesiątkę, brak takich publikacji na rynku.

A moim zdaniem to samo zło - wolałbym, żeby w segmencie prasy dla dzieci pojawiło się coś ambitniejszego, a nie kolejna odmóżdżająca i bezsensowna papka. Ale nie ma się co oszukiwać - to się sprzeda.
« Ostatnia zmiana: Nd, 26 Maj 2019, 10:38:34 wysłana przez Mateusz »

JanT

  • Gość
Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #1 dnia: So, 25 Maj 2019, 22:54:38 »
A to nie ma nic ambitniejszego dla dzieci?

John

  • Gość
Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #2 dnia: So, 25 Maj 2019, 23:10:50 »
"Komiksy dla dzieci Marvel" były bardzo dobrze dobrane. Była to seria oryginalnie wydawana jako Marvel Adventures, skierowana do czytelników do 15 lat Maks. Można było to czytać bez bólu nawet jako stary koń, jeśli jesteś fanem Niesamowitego Spider-Mana... Także nie przesadzajcie z tym odmóżdżaniem dzieciaków. Co byście chcieli im podawać?

Offline parsom

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #3 dnia: So, 25 Maj 2019, 23:46:05 »
Była to seria oryginalnie wydawana jako Marvel Adventures, skierowana do czytelników do 15 lat Maks.

No, czyli głupie i odmóżdżające.

Offline Koora

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 00:11:53 »
Jeśli dzieciaki będą czytać choćby to zamiast grać na konsoli albo klikać na fejsbukach itp. to niech to będzie nawet odmóżdzające. Ja zacząłem czytać Marvele jak miałem 7 lat i jakoś nie ogłupiałem. Chyba  ;)

John

  • Gość
Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 00:21:16 »
No, czyli głupie i odmóżdżające.
Czekam na Twoje lepsze propozycje lektur dla dzieciaków.

Offline OokamiG

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 00:47:23 »
No, czyli głupie i odmóżdżające.
To coś złego, że dzieciakom będzie to sprawiać frajdę? Na ambitniejsze rzeczy przyjdzie czas, dzieciaki nie muszą zaczynać od czegoś ambitnego, niech zainteresują się medium przez lżejsze rzeczy. A wszędzie obecni superbohaterowie są obecnie bardziej zachęcający niż klasyka polskiego komiksu dziecięcego, która jest im raczej nieznana. A przez takie akcje mogą sięgnąć także po nią w późniejszym okresie rozwijania hobby.

Offline parsom

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 01:21:40 »
Czekam na Twoje lepsze propozycje lektur dla dzieciaków.

Dawno temu Literatura na świecie wydawała taką serię komiksów (później wydali też inne rzeczy) dla dzieci. Nie wiem, ale zgaduję, że na rynku europejskim znalazłoby się coś lepszego i teraz. Można jednak bez Marvela. Marvel jest syfem na poziomie tego, co króluje w dzisiejszej prasie dla dzieci. I nie zgadzam się z twierdzeniem, że dobrze, że zaczynają od czegokolwiek. Jak się je skusi na to cokolwiek, to tak już zostanie.
To, że wydają chłam dla dorosłych - w porządku. Ale wydawanie chłamu dla dzieci nie jest w porządku.

Online misiokles

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 01:23:35 »
Będąc dzieciakiem zaczytywałem się w Bravo i Popcornie...

Midar

  • Gość
Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 01:52:02 »
No, czyli głupie i odmóżdżające.
Jasne, dawaj dzieciom Marcela Prousta i Dickensa do czytania. Niech zapuszczą brody, palą fajki i dyskutują w klubach literackich.

Offline LordDisneyland

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 03:12:57 »
"Dawno temu Literatura na świecie wydawała taką serię komiksów (później wydali też inne rzeczy) dla dzieci. Nie wiem, ale zgaduję, że na rynku europejskim znalazłoby się coś lepszego i teraz. "

W tej serii, o ile mnie pamięć nie myli, ukazały się co prawda Fistaszki z USA i Mafalda z Argentyny ["Literatura na Świecie dla dzieci i młodzieży"]- ale i takie cuda:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/242674/powrot-tarzana

Nie wiem, czy była to inicjatywa wydawnicza, którą można stawiać za wzór.
,, - Eeeeech.''

Offline parsom

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 09:04:32 »
Jasne, dawaj dzieciom Marcela Prousta i Dickensa do czytania. Niech zapuszczą brody, palą fajki i dyskutują w klubach literackich.
Wujek Staszek,  mistrz ciętej riposty. Pomiedzy Marvelem a Prousta jest Andersen, są Smerfy itd. Ale co tu tlumaczyć wychwankom Bravo.

JanT

  • Gość
Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 09:07:18 »
A nie wydają Smerfów?  ;D

ramirez82

  • Gość
Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 09:16:01 »
Parsomowi chodzi o to, żeby nie wciskać dzieciakom Marvela. Nieważne ilu z nich będzie to sprawiać frajdę. On tego nie lubi i sobie nie życzy.  ::)

Offline Koora

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 26 Maj 2019, 09:18:30 »
Dawno temu Literatura na świecie wydawała taką serię komiksów (później wydali też inne rzeczy) dla dzieci. Nie wiem, ale zgaduję, że na rynku europejskim znalazłoby się coś lepszego i teraz. Można jednak bez Marvela. Marvel jest syfem na poziomie tego, co króluje w dzisiejszej prasie dla dzieci. I nie zgadzam się z twierdzeniem, że dobrze, że zaczynają od czegokolwiek. Jak się je skusi na to cokolwiek, to tak już zostanie.
To, że wydają chłam dla dorosłych - w porządku. Ale wydawanie chłamu dla dzieci nie jest w porządku.

Powiedz mi na jakiej podstawie zakładasz, że jak zaczynają od takich publikacji, to tak już skonczą?
Moż jakieś amerykańskie badania to potwierdzają czy coś? Bo ja daję takie rzeczy swojemu synowi i nie chcę go skrzywdzić!