Autor Wątek: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?  (Przeczytany 18238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline p3rshing

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #60 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 17:32:00 »
Moje pytanie dotyczyło raczej co syn może czytać sam.

Nie mniej moje dzieci (syn 7 lat, córka 4 lata) uwielbiają:
- Mikołajka
- Dziennik cwaniaczka (choć nie wiem co w tym widzą)
- Magiczne drzewo - to ich mocno wciągnęło
- Mądra Wasylisa

Offline Hans

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #61 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 18:04:15 »
Mikołajka właśnie męczymy :)

A co to jest to magiczne drzewo?

Offline LordDisneyland

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #62 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 21:01:18 »
@up- seria książek Maleszki.

@p3rshing- właśnie dlatego wspomniałem o C&H, moja córa to uwielbiała tak od 5 roku życia mniej więcej. A tytuł dostępny w niemal każdej bibliotece.

Dorzuciłbym Asterixa, Kajka i Kokosza [tomy oryginalne], TRiA, podsunąłbym także te nowe komiksowe streszczenia filmów  z Gwiezdnej Trylogii. A dla córki- większosć klasyki Butenki: Gapiszony, Gucio i Cezar.

Aha- nie u wszystkich się sprawdza, u mnie w domu powodzeniem cieszyły się oryginalne części ''Kapitana Majtasa" Pilkeya, jakby nie było- z elementami komiksowymi ;)


Pisząc o Mikołajkach macie na myśli twórczość Sempe/Goscinnego, czy ten komiks?
,, - Eeeeech.''

Offline qprime

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #63 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 21:55:27 »
Mój, prawie 7 latek uwielbia Gnata i Kaczogród. Spodobał mu się też Yakari i Mikołajek komiksowy.

Natomiast z książeczek obecnie numerem jeden jest Biuro detektywistyczne Lassego i Mai (do samodzielnego czytania) dalej Harry Potter (do czytania przeze mnie) i Mikołajek.

Offline starcek

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #64 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 22:11:32 »
Żadnych nie powinny czytać. One muszą chcieć je czytać. Jak temat nie podchodzi, albo w ogóle z czytaniem im nie po drodze, to umarł w butach. Ale sam znam przypadek, gdy żaden tytuł nie pasował, lecz gdy Scream wydał Dinozaury , to nagle końca nie było lekturze i zachwytom. Tyle, że iskra nie przeniosła się na inne tytuły.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline p3rshing

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #65 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 07:44:22 »
@Hans, Magiczne drzewo http://lubimyczytac.pl/cykl/2258/magiczne-drzewo Dzieci to uwielbiają

@LordDisneyland, my im czytamy Mikołajka w wersji książkowej. Syn wciągnął Mikołajka komiksowego w jeden dzień - to są proste, jednostronnicowe komiksy

Wspomniane przez qprime Biuro detektywistyczne Lassego i Mai też bardzo dzieciakom podchodzi. U nas to był hit jakiś czas temu, ale już wszystkie przeczytane.

Offline gashu

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #66 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 20:03:39 »
Córka - 6 lat. Ulubione  komiksy i serie: "Hotel Dziwny", "Smerfy", "Miś Zbyś", "Ernest i Rebeka" i (co jest wg. mnie bardzo ciekawe) "Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa" :)

Offline LordDisneyland

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #67 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 22:10:44 »
No a kto w tym wieku nie lubił Orient Mena ? :D Mnie tam do dziś -na szczęście - ten komiks zachwyca. I nie mogłem się doczekać, kiedy wszystkie historie z Relaxu przeczytam. Na szczęście ukazał się tomik zbiorczy na początku lat 80-tych :)

Moja córa , gdy była w podobnym wieku, bardzo lubiła czytać "Trzy pytania", za każdym razem niemal płacząc nad losem pandy... rysunki  Jona J.Mutha w tym tomie są wspaniałe zresztą.
,, - Eeeeech.''

Offline Sybirak14

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #68 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 12:39:15 »
polecam Goliata-skandynawska seria.Chciałbym ,aby ktoś dziś wrócił do tej serii w intengralu

Offline eridraven

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #69 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 12:46:38 »
Mój syn uwielbiam "Malutki lisek i wielki dzik". Bardzo ładnie narysowana seria za pomocą akwareli. Miło, że treść dotyczy zwyczajnym problemów, które mamy i uczy dziecko jak powinniśmy sobie z nimi radzić.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline gashu

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #70 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 13:31:51 »
No a kto w tym wieku nie lubił Orient Mena ? :D Mnie tam do dziś -na szczęście - ten komiks zachwyca.

Myślę, że w przypadku mojej córy większy zachwyt i zaciekawienie wzbudzają wszystkie te kolorowe, dziwaczne zwierzęta, które spotykają Kudłaczek i Bąbelek w czasie swojej podróży. Chociaż, kto wie... :)

Offline PJP

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #71 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 21:51:03 »
Jak miałem kilka lat też mi dali Baranowskiego i oczywiście kolorki plus dziwne postacie przyciągały wzrok ;)

Offline Gorzki

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #72 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 14:12:21 »
Mój synek ma 6 lat.
Kupowałem książeczki Piotra Nowackiego, ale teraz zaczynaja go już nudzić.
Co polecicie do zakupów- pytam osoby mające dzieci w podobnym wieku.

Zdecydowanie Smerfy
Teraz chcę kupić Minionki (są psychofanami) ale z przykładowych plansz wynika, że za dużo nie poczytają

Offline Hans

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #73 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 21:31:46 »
Właśnie odkryliśmy komiks Hotel Dziwny. Polecam dla dzieciaków jak mój synek - 6 lat i ja sam tez się przy nim dobrze bawię.
Kolejne części już zamówione  :)

Offline gashu

Odp: Jakie komiksy powinny czytać dzieci?
« Odpowiedź #74 dnia: Nd, 26 Marzec 2023, 13:09:45 »
Najmłodsza córka dziś rano: "Tata, poczytam ten komiks o hipopotamie i wiewiórce!"

Spoiler: PokażUkryj


 ???