Autor Wątek: Ile można zapłacić za komiks?  (Przeczytany 12055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eyeless

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #45 dnia: Nd, 16 Sierpień 2020, 00:01:59 »
1. Thorgal t.1 bw - 200zl
2. Nie zdarzyło mi się coś takiego.
3. Jedyny przypadek to zestaw Niezwyciężonego z koszulką i wrysem , ca. 140zł.
4. Czysto komiksowe w okolicach 350zł.

Offline dziku77

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #46 dnia: Nd, 16 Sierpień 2020, 02:17:29 »
1. Wydaje mi się że Incal 160zl
2. Daredevil lub Ród M z wkkm za podwójną cenę.
3. -
4. Ponad tysiąc, nadrabiałem zaległości. Normalnie miesięcznie wydaję 300-400 zł.

Offline GoNzO

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #47 dnia: Nd, 16 Sierpień 2020, 09:22:45 »
Brakuje pytania "ile w sumie wydałeś na komiksy" :D

1. Szninkiel 599zł
2. Kajtek i Koko i Inni - 306% ceny
3. Nie kupuję z autografem.
4. około 800zł

Offline marcing

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #48 dnia: Nd, 16 Sierpień 2020, 14:47:17 »
1) najdroższy komiks
2) krotność przepłacenia za komiks względem ceny okładkowej
3) najdroższy komiks z autografem, wrysem itp.
4) najdroższe jednorazowe zamówienie komików

Ad 1: "Szninkiel" z Libertago 599

Ad 2:  Z albumów - "Skąd się bierze woda sodowa" wydanie kolekcjonerskie w płóciennej oprawie z Ongrysa za 2,7 x cena okładkowa.
Bardziej jednak przepłacałem za kupowane z drugiej ręki ziny. W większości takich przypadków nie znam nawet ceny okładkowej, ale "Terminator Genisis i inne blokbastery" Termosa w cenie 8 x okładkowa (6 zł wg alejakomiksu.com) może być najbardziej przepłaconym przeze mnie komiksem.

Ad 3: "Krzesło w piekle" z wrysem i oryginalnym kadrem z komiksu - 500 zł na wspieram.to

Ad 4: Największe moje zamówienie na Bookdepository to 1100 zł, więc pewnie to. To było zamówienie po dłuższej przerwie w kupowaniu zagranicznych komiksów, więc trochę się uzbierało. Duże zamówienia to u mnie zwykle 300-400 zł.

Offline Castiglione

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #49 dnia: Nd, 16 Sierpień 2020, 18:36:50 »
1) najdroższy komiks
2) krotność przepłacenia za komiks względem ceny okładkowej
3) najdroższy komiks z autografem, wrysem itp.
4) najdroższe jednorazowe zamówienie komików

1. Dawałem po jakieś 200 zł za takie komiksy jak "Czarna Orchidea", "Sandman: Senni Łowcy", "Ronin" (w momencie kiedy były już niedostępne), zdarzało mi się też kupować coś powtórnie ze względu na znalezienie w lepszym stanie.
2. Patrząc na to, że tacy "Senni łowcy" mają na okładce 69,00, wychodzi mi przebicie 189,86%... To będzie chyba najwięcej z tego, co mi się zdarzyło.
3. Brak
4. Gildia: 640,40 zł. Ogólnie koniec zeszłego roku i pierwszą połowę tego mocno uzupełniałem zaległości, obecnie nie ma już tylu rzeczy, które mnie interesują i staram się ograniczać.

Offline LordDisneyland

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #50 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 03:41:08 »
Ad. 1/2
Dla mnie najdroższym był chyba TPB "Hellboy- The Chained Coffin..." kupiony na łódzkim festiwalu, bodaj w 1998 roku, w miarę świeży wówczas tytuł..Cena okładkowa  $17.95
Oszczędzałem sporo czasu, bo festiwal to była jedna z niewielu szans kupienia zagranicznych tpb, o hc nikt wówczas nie marzył. Sz.P. "I", tak go może nazwijmy,  stosował srogi przelicznik za dolara, inny dla nowości, inny dla starszych rzeczy, ale zawsze chyba ponad 7zł=1$, czyli przebicie niezłe, bo średni kurs wynosił około 3,60zł. W dodatku stosował zaokrąglenia :)

 Dałem za tomik 130 złotych.

130 złotych.

 Dla porównania- paczka szlugów kosztowała wówczas jakieś 2,50zł, ON 1,40 za litr, bochenek chleba koło złotówki, pól litra mokrego władcy rozumu "Polonaise"[50%vol] ok12zł. Piwo- 1,25 za flaszkę. Pismo,, Świat Komiksu" -jakieś pięć złotych.

Dałem wtedy chyba jeszcze 90zł za "Wake the Devil" :) , gdyż kochałem wtedy twórczość Mignoli i nie przerażała mnie wizja, że będę żarł tylko chleb z pasztetem, bo lubiłem pasztet z puszki..

Także za równowartość 52 paczek papierosów [czyli dziś ok 780 złotych polskich :( ] mogłem sobie poczytać przygody sympatycznego gościa ze spiłowanymi rogami i jeszcze szpanować wśród nielicznych znanych mi komiksiarzy. Nikt nie wierzył, że te komiksy ukażą się kiedyś po polsku.


Ad.4
Najwyższe zamówienie? Oszukuję sam siebie, robiąc w zbliżonym czasie kilka zamówień u różnych dostawców...ale chyba najwięcej u jednego to było jakieś pińć stów w bonito. Dawne dzieje.

,, - Eeeeech.''

Offline rzodkiew

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 09:30:42 »
1) 150 zł za Incala
2) nigdy - to jest dla mnie podstawowa zasada
3) nie mam
4) zazwyczaj są to paczki o wartości 300-350 zł - pewnie jak wielu celuję w darmową dostawę z gildii

Offline bosssu

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 11:31:20 »
1. Chyba z 300zł za Cromwell Stone i 200zł za Blacksad- Czerwoną Duszę
2. Przebitka na nim była 3-4x
3. Nie mam
4. Po powrocie do komiksów  kupiłem dwa zestawy kompletne na allegro Plansze Europy i Mistrzowie Komiksu- łącznie to było ok. 5-6tyś zł dokładnie nie pamiętam.

Offline Teli

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 20 Sierpień 2020, 12:15:16 »
Ad. 1. Tu mam remis między Szninkielem od Libertago, a Sandman Oveture Gallery Edition (było nie było poza wspaniałymi skanami plansz w albumie znajduje się jeszcze sam finalny komiks) Cena z przesyłką zamknęła się w identycznej kwocie (taki zbieg okoliczności :) ) 599zł.


Ad. 2. Staram się nie kupować powyżej ceny okładkowej choć pewnie znalazło by się coś z początków powrotu do komiksowa kiedy to uzupełniałem braki. Jedyne co przychodzi mi do głowy na chwilę obecną to ten nieszczęsny pierwszy tom "Wiecznego Batmana" z którym zwlekałem i w rezultacie wyparował ze sklepów. Na szczęście przepłaciłem tylko 15 monet powyżej okładkowej więc nie było źle, biorąc pod uwagę ile to dziś kosztuje.


Ad. 3. Mam kilkanaście wrysów i  autografów w kolekcji jednak w większości są to łupy z festiwali i jako takie były w większości opłacone czasem w kolejkach :) Choć wiadomo tradycyjne pięć dyszek mistrzowi Rosińskiemu trzeba było do skarbonki wrzucić. Jednak podobnie jak w większości przypadków najwięcej poszło na wrys do "Niezwyciężonego" i to razy dwa bo drugi kupiony album poszedł na prezent. Wrysy były jednak tak fajne że nie żałuję ani jednej złotówki.


Ad. 4. Staram się nie przekraczać budżetu 450 zł za jednorazowe zamówienie, łatwiej to rozplanowywać. Dlatego w tym przypadku odsyłam do pkt. 1.

:)

Offline roj

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #54 dnia: So, 22 Sierpień 2020, 00:50:42 »
Dzięki za odzew. Nawet nie spodziewałem się, że tyle osób luknie ta to.
Oby się zapisały cytaty bo mi się zaczyna ziewać :)


jeśli zapłaciłeś za komiks 50 zł, a rozdawany był za darmo to to się inaczej nazywa niż przepłacenie :) :) :)

Nie był za darmo. Nie lubię przepłacać, więc skontaktowałem się z wydawcą i mieli :). Ten komiks to "Zdobycie Tykocina 1657" za 8 zł +wysyłka.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4,. To jest pewnie największe moje zamówienie komiksowe, ale ile kosztowało - nie pamiętam, ale możesz podliczyć :D


No problem  :) za 45 sztuk to około 1800-2700, przy czym obstawiam bardziej dolną granicę bo chyba kupujesz po rabatach.
------------------------------------------------------------------------------------------

Ja mogę zapłacić każdą cenę, aby była twarda okładka.

Naprawdę każdą cenę? To chyba coś narysuję i wydam w twardej oprawie :)
-------------------------------------------------------------------------------------------

Jeszcze w ramach ciekawostki odwróciłbym zapytania:
1) najtańszy komiks - tutaj masa pozycji, stare Manzoku czy nowsze Fantasmagorie po złotówce się trafiały, "Hellboye" w miękkiej (kupione już po ogłoszeniu wznowienia) niektóre w komplecie po przeliczeniu na sztuki wyszły po kilka złotych za tom, podobnie "Lucyfer" (aczkolwiek z tym trafiłem okazję, bo na wznowienie się nie zanosi).
2) krotność oszczędzenia na komiksie względem ceny okładkowej - w czołówce to co wyżej, plus pojedyncze pozycje z Nowego DC, widzę tomy jakie trafiłem za 10 z okładkową 89,99, więc 11%...
3) najtańszy komiks z autografem, wrysem itp. - jw. nic.
4) najtańsze jednorazowe zamówienie komiksów - tu bez sensu zmiana zapytania, pewnie coś się trafiło okazyjnie to dałem więcej za przesyłkę niż za komiks, ale to pojedyncze rzeczy.

Można odwrócić, tylko czy wtedy każdy nie szukałby jakiej rozdawanej darmówki lub sprawdzał za ile zł kupował w PRL?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A liczą się CGC? :D

Tak
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Brakuje pytania "ile w sumie wydałeś na komiksy" :D

Nawet się nad tym zastanawiałem, ale jeżeli będzie wola to się wrzuci :)
Przynajmniej wyjdzie kto jakim autem mógłby jeździć :D




Offline bibliotekarz

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #55 dnia: Nd, 23 Sierpień 2020, 08:43:09 »
Przy okazji chyba upadł mit jacy krezusi ci komiksiarze. Raczej nie wydają więcej niż 300 zł.
Batman returns
his books to the library

Offline death_bird

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #56 dnia: Nd, 23 Sierpień 2020, 12:12:44 »
A to mało jest? Kto miesiąc w miesiąc wydaje 3 stówy na książki/filmy/muzykę? Ta kwota idzie w zawody chyba wyłącznie z papierosami.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline kosmoski

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #57 dnia: Nd, 23 Sierpień 2020, 15:47:17 »
Przy okazji chyba upadł mit jacy krezusi ci komiksiarze. Raczej nie wydają więcej niż 300 zł.

Aż sprawdziłem sobie cały temat.
Na kilkuset użytkowników tego forum, kilkunastu wzięło udział w zabawie i wskazało swoje wydatki. Z czego raptem kilku potwierdziło miesięczne zamówienia... Trochę mało do snucia wniosków... Sorry, ale przy takiej próbie to czysta demagogia :P także micie trwaj :)

A to mało jest? Kto miesiąc w miesiąc wydaje 3 stówy na książki/filmy/muzykę? Ta kwota idzie w zawody chyba wyłącznie z papierosami.  8)
Według mnie mało, porównaj chociażby z porcelaną, z kraftem, znaczkami, winylami, whisky, podróżowaniem po świecie. A i na same komiksy jak chcesz czytać więcej papierowo i często też w oryginale, to mało...

Offline Pawel.M

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #58 dnia: Nd, 23 Sierpień 2020, 15:59:36 »
Raczej nie wydają więcej niż 300 zł.
Aż sprawdziłem. W tym roku (od stycznia do końca lipca) przybyło mi w biblioteczce 182 pozycje - książki i komiksy. Licząc średnio 35 zł za tom, wychodzi 6370, czyli 910 zł miesięcznie. Ani nie myślałem, bez sprawdzania, jakby mnie ktoś spytał, to bym rzekł, że wydaję koło 500-600 zł.

Offline JanJ

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #59 dnia: Nd, 23 Sierpień 2020, 16:08:56 »
Patrząc sobie na zamówienia niektórych osób w dziale Nasze kolekcje, to myślę, że "grube ryby" to się jeszcze w tym wątku nie wypowiedziały ;)