Autor Wątek: Ile można zapłacić za komiks?  (Przeczytany 12034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roj

Ile można zapłacić za komiks?
« dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 13:30:51 »
Pamiętacie ile maksymalnie wydaliście aby mieć właśnie ten długo wyczekiwany i upragniony komiks lub wydanie zagraniczne?
Proponuję taki prosty podział:

1) najdroższy komiks
2) krotność przepłacenia za komiks względem ceny okładkowej
3) najdroższy komiks z autografem, wrysem itp.
4) najdroższe jednorazowe zamówienie komików


ad 1) 130 zł - Angel wings 1-3 (wydanie 1 z wysyłką)

ad 2) udaje mi się nie przepłacać
Raz było parcie aby kupić komiks za 50 zł gdy cena okładkowa to 8 zł, ale znalazłem regionalnego wydawcę i kupiłem normalnie.

ad 3) takich nie kupowałem choć posiadam parę z autografami

ad 4) około 312 zł z przesyłka (6 komiksy - wydawało mi się, że się szarpnąłem ale teraz trafiając na to forum to myślę sobie było to skromne co nieco:) )
Oczywiście możliwości wydatków i pojemności mieszkań są różne:)

Online xanar

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 13:33:50 »
Ja nie kupuje za więcej niż okładkowa.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline gashu

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 13:42:56 »
Ad 1. Chyba jakieś 400-500 złotych za jakieś amerykańskie Omnibusy.
Ad 2. Nie zdarzyło mi się.
Ad 3. Moje podpisane komiksy pochodzą z normalnej dystrybucji, tak więc również nie zdarzało mi się przepłacać.
Ad 4. Hmmm... pewnie gdzieś między 2000-2500, ale to dawno temu, teraz jestem bardziej wybredny i zazwyczaj nie kupuję więcej niż 3-4 pozycje jednocześnie.

Offline maxim1987

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 13:48:09 »
Ad 1. 220 zł za dwutomowy Świat Edeny z Egmontu lub 200 zł za Zagubione Dziewczęta (ciekawe czy teraz przeszłoby wydanie tego komiksu) - zależy jak rozumiemy "jeden komiks"
Ad 2. Nie zdarzyło mi się. Czuje się nawet niekomfortowo kupując po cenie okładkowej :)
Ad 3. Nigdy nie kupowałem komiksu z autografem/ nie płaciłem za autograf/wrys.
Ad 4. Koło 500-600 zł, ale po prostu lubię zamawiać "mniejsze" ilości komiksów na raz. Raz zdarzyło mi się wydać w ciągu miesiąca ponad 2 tys, ale to tez był wyjątek

Juby

  • Gość
Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 13:49:38 »
1) Batman: Mroczne zwycięstwo - 149 zł (zwlekałem, zwlekałem, aż w końcu się wyprzedał i dostałem go w sklepie za cenę okładkową).

2) 112% ceny okładkowej za Batman: Nawiedzony Rycerz (czyli 100 zł za komiks o cenie 89 zł, ale to było 100 zł dostawą włącznie do paczkomatu, więc myślę, że tak naprawdę za sam komiks dałem tyle ile miał na okładce).

3) Nie kupuję takich rzeczy.

4) Około 300 zł, żeby mieć darmową przesyłkę z gildii, ale pewnie wkrótce będę chciał kupić Batmana B&W, więc padnie rekord (350 zł za 2 komiksy).

Offline misiokles

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 13:53:35 »
Szninkiel od Libertago. Nie żałuję ani złotówki wydanej na ten komiks.

Offline Bogumil

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 13:54:47 »
Ad 1. W przypływie szaleństwa trzy lata temu dałem 1000 zł za Thor Omnibus vol. 1 i jeszcze raz tyle samo za X-men Omnibus vol. 1. Dziś już bym tego nie zrobił, inne czasy, inne priorytety.
Ad 2. Dwukrotnie, bo cena okładkowa tych omnibusów była chyba 125 USD.
Ad 3. Ekspedycja z podpisem B. Polcha, chyba 70 zł. Ogólnie nie potrzebuję autografów.
Ad 4. 1200 zł w przypadku omnibusa Thora (bo doszedł koszt wysyłki z Kanady).

Offline wujekmaciej

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 13:59:25 »
1. Życie codzienne w Polsce z autografem Sasnala za 550 zł
2. ok. 26-krotność ceny okładkowej (mogę się troszkę mylić)
3. patrz pkt 1
4. ok. 1500 zł

Offline wujekmaciej

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 14:28:22 »
jeśli zapłaciłeś za komiks 50 zł, a rozdawany był za darmo to to się inaczej nazywa niż przepłacenie :) :) :)

Offline pawlis

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 14:39:28 »
1) ponad 300 zł za Incala w slipcase'ie od Screamu na MFKiG
2) 140 zł za Strażników jako prezent urodzinowy dla kolegi, kupiony na allegro (gdybym się wstrzymał tydzień, to bym zakupił dodruk w rabacie :-[)
3) 50 zł za wrys Rosińskiego na Szninklu w tej czarnej twardej okładce (nie pamiętam ile dałem za wrys Lloyda na V jak Vendetta Egmontu)
4) 497,70 zł dwa lata temu na świąteczne prezenty

Offline perek82

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 14:40:52 »
1) najdroższy kupiony - Bouncer 140 zł
2) chyba nie zdarzyło mi się kupić powyżej ceny okładkowej (ileś razy zdarzyło mi się kupić coś po angielsku, co później taniej wyszło po polsku)
3) nie kupuję komiksów z autografem; mam Ekspedycję Polcha, ale to z Gildii, więc się nie liczy
4) ok. 1100 zł - zamówiłem sobie z bookdepository Daredevila Bendisa, Brubakera, Astonishing X-men i New X-men; zamówienie było jedno, ale paczek przyszło z 5 albo więcej, bo taki tam proces mają; zazwyczaj zbieram ponad 300 zł i zamawiam z Gildii, jak Bonito było cenowo atrakcyjne to nawet pojedyncze sztuki zamawiałem i odbierałem osobiście.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

ramirez82

  • Gość
Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 14:44:33 »
1. Azyl Arkham, Incal i Kingdom Come z Mistrzów Komiksu, po ok. 300 zł każdy. Ale wcześniej (i później też) za podobne kwoty je sprzedawałem 8)

2. To pewnie będzie ten Azyl Arkham za ok. 300 zł, który okładkową o ile pamiętam, miał 79 zł.

3. Ekspedycja Polcha z Wydawnictwa Komiksowego, w przedsprzedaży. Chyba jedyny komiks z autografem jaki  miałem :)

4. Ciężko powiedzieć. Kiedy przed laty większość komiksów kupowałem w Gildii, to w okolicach festiwali, mogły takie duże i drogie zamówienia iść (1500 zł?). Teraz różnie kupuje, staram się nie brać za dużych i za ciężkich zamówień. Choć też się zdarzy, że z jakiegoś potężnego wrześniowego, czy grudniowego pakietu Egmontu, wezmę komiksów za 800 zł w jednym zamówieniu.

Offline amsterdream

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 15:02:22 »
1) najdroższy komiks
2) krotność przepłacenia za komiks względem ceny okładkowej
3) najdroższy komiks z autografem, wrysem itp.
4) najdroższe jednorazowe zamówienie komików

ad 1) Aliens - Black&White Classic Omnibus - 199,90 zł. I to był chyba jedyny komiks za który zapłaciłem więcej niż około 100zł. Nie kupuję drogich komiksów.
ad 2) Pewnie 4-5 krotność za jakieś archiwalne TM-Semici
ad 3) Kompletnie nie jarają mnie wrysy, autografy itp. i nie kupuje takich rzeczy
ad 4) 1500zł ale to było jednorazowe zamówienie z zaległościami z ponad pół roku i z czasów gdy komiksy kręciły mnie dużo bardziej. Teraz jak wydam 200-300zł miesięcznie to jest dużo a zdarzają się i takie miesiące, że nie kupuję nic.

Offline Pawel.M

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 15:24:36 »
1-2. Pewnie najdrożej wyszło mnie kupienie niedostępnego już normalnie Dredda - Mroczna sprawiedliwość. Ceny nie pamiętam.
3. Nie bawią mnie wrysy i autografy, jak się trafi to fajnie, ale nie poszukuję, więc nie dopłacałem za takie rarytasy :)
4,. To jest pewnie największe moje zamówienie komiksowe, ale ile kosztowało - nie pamiętam, ale możesz podliczyć :D


Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 15:25:46 »
Ja mogę zapłacić każdą cenę, aby była twarda okładka.