Autor Wątek: Ile można zapłacić za komiks?  (Przeczytany 12047 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 15:47:50 »
a)250 zł za Big Damn Sin  City
b) nigdy nie płaciłem więcej niż cena okładka
c) nie zbieram autografów  ani wrysów
d) tak się składa, że sierpień jest dla mnie rekordowy: 762,37 zł w Atomie, 318,60 zł w Gildii, gdzie szykuje się jeszcze zamówienie za około 280 zł, ale nie wiem czy nie dociągne do darmowej dostawy

Offline PJP

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 15:58:29 »
1) Chyba od autora Na wypadek wszelki, woda, soda i Bąbelki (oraz Kudłaczki),
2) Nie przypominam sobie, żebym płacił za jakiś komiks więcej niż cena okładkowa,
3) Nie kręci mnie to, nie zbieram,
4) Coś koło 600-700 zł w jednym rzucie.
Czy to jakiś sondaż przed rzuceniem na rynek nowych wydań czy "kolekcjonerskich"? 8)

brvk

  • Gość
Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 16:28:02 »
1. Chyba Martha Washington (220 zł), ale na pewno tyle nie płaciłem (a nawet coś mi świta, że dostałem za darmo). Zresztą chyba nigdy nie zapłaciłem okładkowej ceny w księgarni (i nie mówię tylko o wojnie rabatowej w czasach internetu), co najwyżej w kiosku w czasach TMSemic.
2. Nie przypominam sobie. Komiksy kupuję na tyle długo, że wszystkie interesujące pozycje udawało się zdobywać na bieżąco w okolicach premiery.
3. Coś tam mam podpisane, ale przypadkowo i bez opłat. Nie kręci mnie to zbytnio. Gdybym potknął się o autora to może bym poprosił, ale żeby gdzieś jechać, czekać albo płacić to nie.
4. Jednorazowo rekord padł ostatnio przy promocji w Smyku, bo za kilka zamówień dałem ok. 960, a to tylko w Smyku, były w tym czasie inne drobne zamówienia. Pojedyncze paragony czasem przekraczają 500, ale zwykle to miks komiksów i książek.

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 17:10:09 »
1. 150-ileś tam złotych za screamowego Incala ale na wrzesień idą Przedwieczni i Batman B&W więc granica pęknie.
2. Napewno nie więcej niż jakieś półtora cena okładkowej 120 złotych dałem za All-Star Batman i Cudowny Chłopiec, ogólnie jak kompletowałem Mistrzów Komiksu to bywało że dałem więcej niż okładka i to za używkę ale z reguły kupowałem w naprawdę dobrym stanie i różnice były raczej niewielkie, skompletowałem niemalże wszystko i za to co mi brakuje więcej niż cena wydawcy dać już raczej nie zamierzam. Można by powiedzieć, że przepłaciłem za "Zagubione Dziewczęta" bo dałem 110 złotych i to z rozwaloną okładką, ale raz że było warto, dwa pewnie bym teraz to sprzedał jeszcze drożej.
3. Nie jestem zainteresowany, niektóre  z tych wrysów tutaj faktycznie fajne i nawet byłbym skłonny postawić tę flaszkę za taką pamiątkę, ale nie chciałoby mi się czekać w żadnych kolejkach.
4. Około 1600 złotych, ale to bodajże dwa razy. W normalnym trybie zamówienie na jakieś 800-900 złotych co dwa miesiące, ostatnio coraz mniej.

Offline donT

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 17:45:48 »
1. The Metabarons od Humanoids - pierwsze, zbiorcze wydanie, standard edition - kupione w 2012 za 59,90 euro.

2. Cos ok 2,5 raza w przypadku Cromwell Stone (pierwsze wydanie z 2007), ktore wyprzedalo sie w ciagu kilku tygodni, a ja akurat przyjechalem do Irlandii, gdzie mialem wazniejsze rzeczy na glowie niz zamawianie komiksow "szybko bo wykupia".

3. Podobnie, jak niektorych tu kolegow - nie kreca mnie wrysy, autografy, itp. Mam kilka autografow, ale zadnego nie zdobylem osobiscie. Jedyny odreczny rysunek jaki mam to Punisher wg KRLa. Spilismy sie woda, ja przysnalem, a Karol rysowal.

4. Mam juz tyle tego, ze od kilku lat mocno ograniczam zakupy. Najwiecej sosu ile wyfrunelo mi z portfela w jednym rzucie to cos ok 600 - 700zl, ale to pikus w porownaniu z tym ile wydaja tu inni koledzy.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline eferce

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 17:56:34 »
1. 500 za 4 tomy "Szarej" kolekcji G. Rosinskiego. Stan "takise -"  starte literki z brzegów, rysy.  Ale kto mógł przypuszczać że wznowią :o. Filozofom się nie snil Szninkiel za 99 okladkowej...
2. Jw.  Na Westernie nie ma ceny okladkowej Ale za 125PLN raczej w katalogu nie był.
3. Mam tylko Niezwyciezonego i to prezent. Ale pewnie koło 100.
4. Ok 650 na większość wydanego u nas Brubakera. W wyniku zachlysniecia sie twórczością.

Offline rekin

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 18:12:40 »
1. 130 za Prosto z piekła dla siebie. W cenę była wliczona wysyłka. Na prezent jakiś Omnibus Thora za ponad 400.
2. nie przypominam sobie.
3. nie interesuje mnie to.
4. blisko 700 zł.

Motyl

  • Gość
Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 18:21:38 »
1) Tffffuj! Do bani z takim komiksem! wydanie kolekcjonerskie z 2005 r. - coś między 190 a 250 zł.
2) Staram się nie przepłacać, dawno już nie kupiłem komiksu w cenie okładkowej.
3) Nie kupuje komiksów z autografami, jak się trafi autograf to do komiksu, który już mam. 
4) 300-400 zł.

Offline Koalar

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 18:57:40 »
1. Używany Feralny Major za 376 zł. Dziś rzadko przepłacam - albo komiks jest na tyle dobry, że zostanie wznowiony w normalnej cenie, albo nie jest tak dobry i nie jest wart mojej uwagi (ani pieniędzy).
2. Wychodzi 3,79 za Majora.
3. 139 zł za Niezwyciężonego w pakiecie z koszulką. Chyba że Antresolka profesorka Nerwosolka miała jakiś autograf (199 zł).
4. 704,35 zł w starym sklepie Egmontu (jakieś -40% mieli na bodaj wszystko).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

martinezpl

  • Gość
Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 19:38:27 »
1. 93,50 zł za Spider-Man by Todd Mcfarlane w Empiku z 15% rabatem Empik Premium (rozdawali za darmo :) )
2. Nie zdarzyło się
3. Nie interesują mnie, nie posiadam
4. 465,08 zł w Paskarzu w lutym 2020

Offline nayroth

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 19:58:31 »
1) Asolute Top10, kosztował mnie jakoś 200 z hakiem przez Amazona.
2) Przepłacania nie praktykuję
3) Pobazgrany komiks nie jara, ale Niezwycieżonego tak kupiłem za 100 coś...
4) Chyba niedawny komplet Sandmana Annotated za 600 z multiversum/azylu

Offline Wtem!

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 20:43:01 »
1) najdroższy komiks

Szninkiel od Libertago (najdroższy jaki kupiłem) + Dreadstar Omnibus (najdroższy jaki posiadam, patrząc na ceny z ebay).

2) krotność przepłacenia za komiks względem ceny okładkowej

Póki co to mi się nie zdarzyło.

3) najdroższy komiks z autografem, wrysem itp.

Nie posiadam nic takiego :(.

4) najdroższe jednorazowe zamówienie komików

Omnibusy The Walking Dead zamówione w ramach ostatniej promocji na Atomie - 1237,74 zł

Offline pokia

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 21:13:09 »
1. 380 zł za używanego Feralnego Majora. I tak wydawało mi się, że to okazja. Ok. 600 zł za pierwsze wydania Opus Windsor-Smitha.

2. Sprzedałem kiedyś Azyl Arkham za 450 zł, który kupiłem wcześniej za 50 zł. Marża 800%.

3. Nie pamiętam, ale to był Polch w Ekspedycji.

4. Kilka zamówień w okolicy 1500 zł w życiu zrobiłem.
« Ostatnia zmiana: Wt, 11 Sierpień 2020, 22:20:17 wysłana przez pokia »

ramirez82

  • Gość
Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 21:56:26 »
3. Nie pamiętam, ale to był Pilch w Ekspedycji.

A po co Pilch podpisywał Ekspedycję? ;)

Offline eferce

Odp: Ile można zapłacić za komiks?
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 22:09:47 »
Z całym szacunkiem: mógł być nieświadomy co podpisuje.