Autor Wątek: Horrory komiksowe  (Przeczytany 4034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 16:31:50 »
Skąd ten imperatyw wyszukiwania moich wypowiedzi?
No cały dzień czatowałem w tym temacie i czekałem, aż coś napiszesz.

Offline carnivale

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 16:43:21 »
"Palcojada" osobiście bym odradził, ledwo doczytałem pierwszy tom i pozbyłem się tego badziewia.

To też i napisałem , że do wybitnych te tytuły nie należą, chociaż ja akurat z palcojadem nie miałem problemu.

Po grafikach widzę, że to raczej nie dla mnie. Szukam bardziej coś z klimatem tajemnicy, nie koniecznie flaki czy siekanie setek monstrów.

Ja traktuję horror właśnie w kategoriach flaków i krwi. Reszta to dla mnie szeroko pojęta groza.

Offline kosmoski

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 16:48:43 »
Polecam serię Dylan Dog, można dorwać zarówno po angielsku jak i po polsku.

Z już wymienionych warto sięgnąć po Rachel Rising, zwłaszcza że całość można dorwać w fajnym omnibusie.

Nikt chyba jeszcze nie wymienił też Baltimore, czyli pogoń lorda Baltimora za wampirem Haigusem, z którym ma do wyrównania pewne porachunki.

Offline adamarluk

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 18:15:53 »
Prosto z piekła

Offline Castiglione

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 18:58:20 »
To też i napisałem , że do wybitnych te tytuły nie należą
No to bardzo pomocna odpowiedź w temacie "poszukuję dobrych horrorów".

Offline PawelC

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 19:27:12 »
Ja polecam Monster Windsor-Smith'a.

Nie wiem czy to z definicji prawdziwy Horror (słaby jestem w szufladkowaniu, bo i mało mnie to szufladkowanie kręci), ale jeśli odpowiada ci groza w wydaniu realistycznym z pewnymi elementami paranormalnymi, to może być to coś dla ciebie. Mocne, ciężkie, smutne, i przerażające, bo to historia która mogła wydarzyć się naprawdę ... a i do pewnego stopnia pewnie się wydarzyła.

Jeśli podobało ci się Wytches Snyder'a, to polecam równiej jego The Wake. Historia jest różnie oceniana, ale dla mnie ma po prostu miażdżący klimat, przynajmniej jeśli chodzi o pierwszą połowę historii.

Offline Jaxx

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 21:29:28 »
Horrory uwielbiam, zawsze mają u mnie nieco większy kredyt i "Palcojada" osobiście bardzo polecam. Podobała mi się ta seria - fajne rysunki, ciekawe postacie i świetne dialogi. Sam pomysł na fabułę wyborny, prosty, ale wyrazisty. Jak dla mnie, jedna z ciekawszych rzeczy w tym gatunku na rynku. Ale poziom "Wytches" to to niestety nie jest...   

Offline 79ers

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 21:30:30 »
Sandman/ Dylan Dog/ Hellboy
moim zdaniem niezbędnik - lekko poprowadzone historie, bez przesadnego epatowania przemocą, zbędnej wulgarności i ozdobników.

Offline gashu

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 12:15:01 »
Ja lubię komiksy z serii "30 Days of Night" oraz pozostałe wytwory duetu Steve Niles & Ben Templesmith.
Horrory jak się patrzy!

Offline LukCook

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 12:34:40 »
Został już wymieniony Sandman, do kompletu brakuje Lucyfera - obecnie 2 wielkie tomiszcza i 3ci pewnie w przyszłym roku.

Offline Piterrini

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 13:08:57 »
"Infidel", wyżej wymienione wiele tytułów będących mieszanką gatunków, gdzie "Infidel" jest stricte horrorem:
https://kzet.pl/2019/08/infidel-recenzja/

Jak już podawane "30 dni nocy", to wydane dawniej "Silent Hill" w trzech zeszytach (Dobry Komiks), zapisałem kiedyś odnośnie SH:
Historia prosta, ale ciekawie opowiedziana, gdzie samo prowadzenie fabuły wykorzystuje styl graficzny Templesmitha. Grafiki są tutaj bardzo ciekawe, tak klimatyczne jak w większości komiksów jego autorstwa, ale w połączeniu ze światem Silent Hill jest to bardzo dobra synteza. To odnośnie pierwszego zeszytu (oryginalnie numery #1-2), polecam bardzo. Kolejne dwa zeszyty z kolei są jakby nową fabułą. Oryginalne numery #3-5 są jakby "doklejone" od pierwotnej historii. Taki prosty horror, w którym większość rzeczy niestety czytelnika nie interesuje. Też zmiana twórcy ilustracji, niby styl zbliżony, ale czytelność (dosłownie i w przenośni) znacznie gorsza. Za grosze można kupić całość, więc...

No i jeszcze jedna pozycja, "Abra Makabra" z Mandragory. Historia jest prosta, dobrze się ją czyta, przypomina mi nieco Hellboya, chociaż to pewnie złe porównanie (może bliżej do Hellblazera). Fabuła jest dobrze przeprowadzona, niby standardowy podział na wstęp-rozwinięcie-zakończenie, ale w wielu komiksach "czegoś brakuje" w którejś z tych części, tutaj jest całkiem w porządku. No i znów ilustracje Templesmitha, jakby stworzone do horrorów :)
To i SH to bardziej "wizualne horrory", raczej nie tego szukasz @qard39, ale jako gatunek jak najbardziej są to horrory.

Offline laf

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 13:30:50 »
Witam. Dopiero rozpoczynam przygodę z komiksami. Poszukuje dobrych horrorów zagranicznych. Zależy mi na czymś bardziej poważnym, dla dorosłego czytelnika. Ostatnio przeczytałem Wytches i bardzo mi się podobało. Polecacie coś z podobnym klimatem?
Aż się dziwię, że nikt nie polecił jeszcze Dzikiego lądu od wydawnictwa Lost in Time - https://lostintime.pl/sklep/komiksy/dziki-lad/. Wprawdzie klimat odmienny od Wiedźm, ale jest to horror pełną gębą.
Polecana była również Posiadłość - https://lostintime.pl/sklep/komiksy/posiadlosc-tom-1/ i wydaje mi się, że pod kątem tajemnicy, o której wspominałeś będzie to bardzo odpowiednie.

Jestem również na świeżo po lekturze pierwszych dwóch tomów Sagi o Potworze z Bagien i potwierdzam, że jest to absolutnie top nie tylko komiksowych horrorów, ale powieści graficznych w ogóle.

Poza tym Mucha Comics wydaje ciekawe serie komiksowe: Hrabstwo Horrow - https://en.wikipedia.org/wiki/Harrow_County, Outcast - https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_by_Kirkman_and_Azaceta, Gideon Falls - https://en.wikipedia.org/wiki/Gideon_Falls

Egmont wszedł ostatnio w wydawanie horrorów z wydawnictwa Hill House Comics. Do tej pory wyszły 4 tytuły - https://egmont.pl/seria/HILL-HOUSE-COMICS,s,43631617

Z kolei z wydawnictwa Non Stop Comics mamy również kilka ciekawych horrorów: dobrze przyjęta seria Coś zabija dzieciaki - https://nonstopcomics.com/cos-zabija-dzieciaki, a także Die - https://nonstopcomics.com/die, czy one-shot Infidel - https://nonstopcomics.com/produkt/infidel. Mógłbyś się również również zainteresować serią Odrodzenie - https://nonstopcomics.com/odrodzenie. NSC ma też fajną ofertę zabawy z konwencją horrorów. Jezioro ognia - atak krwiożerczych obcych na terenie średniowiecznej Francji (https://nonstopcomics.com/produkt/jezioro-ognia). Łowcy potworów - skrzyżowanie "Nieustraszonych łowców wampirów" z niepohamowaną wyobraźnią Mike'a Mignoli (https://nonstopcomics.com/lowcy-potworow). Mercy - horrorowa tajemnica w scenerii Dzikiego Zachodu (https://nonstopcomics.com/mercy)
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Październik 2021, 13:33:45 wysłana przez laf »

Offline asx76

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 17:16:06 »
- "Saga o potworze z bagien" Moore'a
- "Locke & Key"
- "Gideon Falls"

W miarę krótko, bardzo rzeczowo i na temat, bez wchodzenia w długaśne serie :)

Offline jotkwadrat

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 12:08:01 »
Antologia "Piekielne wizje" - adaptacje opowiadań Grahama Mastertona

Offline Chmielu

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 13:45:08 »
Przede wszystkim przywołana przez Michała81 trylogia "Colder" Paula Tobina i Juana Ferreyry oraz "Walk through hell" Gartha Ennisa i Gorana Sudzuki. Oba projekty to nastawienie na klimat, mroczny nastrój. O ile horror komiksowy może być niepokojący to te dwie historie spełniają to kryterium ;).
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain