Autor Wątek: Horrory komiksowe  (Przeczytany 4023 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qard39

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 13:12:05 »
Z horrorów wydanych u nas to

Palcojad - 3 tomy
30 dni nocy  - 2 tomy
żywe trupy - seria urwana
Wampir Maskarada - kły zimy , wyszedł pierwszy tom

Nie są to jakieś wybitne tytuły no ale mamy to co mamy.
Nie muszą być tylko wydane u nas

Offline carnivale

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 13:31:09 »
No to sprawdź Crossed. Horror z krwi i kości że tak napiszę...

Offline wilk

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 13:32:36 »
Witam. Dopiero rozpoczynam przygodę z komiksami. Poszukuje dobrych horrorów zagranicznych. Zależy mi na czymś bardziej poważnym, dla dorosłego czytelnika. Ostatnio przeczytałem Wytches i bardzo mi się podobało. Polecacie coś z podobnym klimatem?
Nie czytałem Wytches ale z horrorów mogę polecić Żywe trupy, komiksy Thomasa Otta, Sandmana i pewne fragmenty Sagi o Potworze z bagien. Co do Sagi... to oczywiście całość jest zasadniczo horrorem ale nie mogę z pełnym przekonaniem całości polecić. Fajne było także Rachel rising ale niestety u nas urwane.

W klimatach lovecraftiańskich polecam Providence, Neonomicon, Mity Cthulhu i Cromwell Stone. :)

Black hole nie nazwał bym raczej horrorem.

Offline tuco

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 14:28:53 »

Black hole nie nazwał bym raczej horrorem.
zdecydowanie Nie! ale polecić zawsze warto.

Offline misiokles

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 14:31:55 »
Section VII u nas wydane przez Ongrys jako Wydział 7
... które na dzień dzisiejszy jest nie do kupienia ;)

Offline qard39

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 14:32:14 »
zdecydowanie Nie! ale polecić zawsze warto.
A o czym jest?

Online michał81

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 15:25:05 »
... które na dzień dzisiejszy jest nie do kupienia ;)
Ale polecić można, tym bardziej że jest w wersji polskie do wyrwania komplet zeszytów  ;)

Offline Amer

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 15:57:06 »
Po kolei. 1, 2, 3, 4 itd. :D
To jedna długa historia.
Powiedział, że czyta po angielsku, możliwe więc, że trafił na stronę (np. Dark Horse), na której wyświetlił mu się po wpisaniu "Harrow County" spin-off tej serii zat. "Tales from Harrow County" (swoją drogą, ciekawe, czy wydadzą to u nas).

Do WYTCHES chyba najbardziej pasuje HARROW COUNTY właśnie. THE WALKING DEAD też można śmiało polecić, ale to długa seria, a prawdziwym survival horrorem jest przez pierwszych 40% materiału. Potem skupia się na potyczkach między ludźmi i komicznymi odzywkami głównego antagonisty (nie mówię, że to źle). Mam spiracone 5 ostatnich trejdów i chyba tak to przeczytam, skoro już wiadomo, że "Byczek" nie wyda.

Poza tym lubię powolne OUTCAST. Stawkę uzupełniłbym BLACK MONDAY MURDERS oraz REVIVAL (choć to bardziej thrillery).
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline Simon

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 16:07:35 »
A o czym jest?
Komiks opowiada o zarazie przenoszonej drogą płciową, która powoduje zmiany w organizmie, deformacje ciała u nastolatków. Black Hole to opowieść o dojrzewaniu, bardziej taki obyczajowo-psychologiczny komiks z elementami horroru (body horror, atmosfera grozy i niepokoju), a nie pełnoprawny horror.

Natomiast, "Saga..." to horror w pełnym tego słowa znaczeniu. Jest tu cała masa horroru w różnej postaci. Od połowy trzeciego, czyli ostatniego tomu akcja dzieje się w kosmosie i seria skręca bardziej w kierunku sci-fi, ale pod koniec horror wraca. Bardzo polecam!
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline qard39

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 16:13:30 »
Powiedział, że czyta po angielsku, możliwe więc, że trafił na stronę (np. Dark Horse), na której wyświetlił mu się po wpisaniu "Harrow County" spin-off tej serii zat. "Tales from Harrow County" (swoją drogą, ciekawe, czy wydadzą to u nas
Dzięki, właśnie się trochę pogubiłem co jest jaką serią. Spróbuję w takim razie Harrow County.
The walking dead sobie odpuszce, nie interesują mnie zombiaki.

Offline qard39

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #25 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 16:14:56 »
Komiks opowiada o zarazie przenoszonej drogą płciową, która powoduje zmiany w organizmie, deformacje ciała u nastolatków. Black Hole to opowieść o dojrzewaniu, bardziej taki obyczajowo-psychologiczny komiks z elementami horroru (body horror, atmosfera grozy i niepokoju), a nie pełnoprawny horror.

Natomiast, "Saga..." to horror w pełnym tego słowa znaczeniu. Jest tu cała masa horroru w różnej postaci. Od połowy trzeciego, czyli ostatniego tomu akcja dzieje się w kosmosie i seria skręca bardziej w kierunku sci-fi, ale pod koniec horror wraca. Bardzo polecam!
Myślę że Black Hole może mi podejść

Offline Castiglione

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 16:16:35 »
Z horrorów wydanych u nas to

Palcojad - 3 tomy
30 dni nocy  - 2 tomy
żywe trupy - seria urwana
Wampir Maskarada - kły zimy , wyszedł pierwszy tom

Nie są to jakieś wybitne tytuły no ale mamy to co mamy.
"Palcojada" osobiście bym odradził, ledwo doczytałem pierwszy tom i pozbyłem się tego badziewia.

Offline turucorp

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #27 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 16:20:21 »
... które na dzień dzisiejszy jest nie do kupienia ;)

Ej no, bez przesady, za chwilę będzie, o przygodach związanych z brytyjskim wydaniem będzie odrębny rozdział w książce.  :o
A tak z innej mańki, miałem właśnie wczoraj opowiadać o krajowych (ze szczególnym wskazaniem na swoje) w ramach Kfasonu, niestety festiwal został odwołany.

Skoro bez sensu, to nie wiem, po co mu to polecasz, jeżeli wyraźnie napisał, że interesują go zagraniczne, a nie polskie.

Nic mu nie poleciłem, grzecznie zadałem pytanie.  ::)
Że też zawsze przylezie jakiś mądrala i wtrąci swoje problematyczne „trzy grosze”? Skąd ten imperatyw wyszukiwania moich wypowiedzi?

Online LukCook

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 16:23:04 »
Pozycje z Kboom Horror: Frankenstein, Dracula, Dom Pokuty i Potworna Kolekcja. Każdy z tych tytułów jest warty uwagi.

Offline qard39

Odp: Horrory komiksowe
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 16:24:59 »
No to sprawdź Crossed. Horror z krwi i kości że tak napiszę...
Po grafikach widzę, że to raczej nie dla mnie. Szukam bardziej coś z klimatem tajemnicy, nie koniecznie flaki czy siekanie setek monstrów.