Autor Wątek: Hitman  (Przeczytany 10132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Hitman
« dnia: Śr, 01 Maj 2019, 19:11:44 »
Ennisa w duecie z McCreą ? :/
Naprawdę podobał wam się Hitman?
Chyba pierwszy komiks, który po jednym przecxzytaniu darowałem bibliotece. To Mandragory było chyba wydanie...
,, - Eeeeech.''

Offline Arne

Odp: Hitman
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 19:49:47 »
Tak, bo tylko Mandragora wydala w Polsce cokolwiek z Hitmanem. A mi zawsze podobal sie koles, ktory potrafil wyrolowac Batmana. I owszem, chcialbym aby w koncu ktos w Polsce wydal te serie od poczatku do konca. Ale oczywiscie nie wszystkim musi sie podobac. De gustibus non disputandum (czy jakos tak)☺

Offline Arion Flux

Odp: Hitman
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 19:51:01 »
Ennisa w duecie z McCreą ? :/
Naprawdę podobał wam się Hitman?
Chyba pierwszy komiks, który po jednym przecxzytaniu darowałem bibliotece. To Mandragory było chyba wydanie...
No i bardzo dobrze zrobiłeś. Bo Hitman to świetny komiks i więcej osob może to teraz samemu sprawdzić i być może za jakiś czas wyprowadzić Cię z błędu.

[...] De gustibus non disputandum (czy jakos tak)☺
To wymyślił jakiś koleś, który nie za bardzo umiał odnaleźć się w rzeczowej dyskusji. Bo każda polemika na temat dowolnego utworu jest mniej lub bardziej implicite dyskusją o gustach - w szczególności, gdy adwersarz bierze kontrargumenty strony przeciwnej do siebie.

Dlatego, moim zdaniem, to powiedzenie nie powinno miec racji bytu na żadnym forum, na ktorym dyskutowana jest twórczość.
« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Maj 2019, 19:57:43 wysłana przez KukiOktopus »

ramirez82

  • Gość
Odp: Hitman
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 19:58:46 »
Naprawdę podobał wam się Hitman?

Ja pamiętam, że mi średnio. Ale to było z 15 lat temu, chętnie dałbym mu drugą szansę.

Offline SawiK

Odp: Hitman
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 20:29:20 »
Hitman to byl koles ,pamietam ze jeden jego przeciwnik mial zacna ksywke Metalfiut.
Wykiwal Batmana jeszcze poradzil sobie z szefem Lobo ;-)
« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Maj 2019, 20:31:52 wysłana przez SawiK »

Offline Cypher

Odp: Hitman
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 20:29:48 »
Tak, bo tylko Mandragora wydala w Polsce cokolwiek z Hitmanem. A mi zawsze podobal sie koles, ktory potrafil wyrolowac Batmana. I owszem, chcialbym aby w koncu ktos w Polsce wydal te serie od poczatku do konca. Ale oczywiscie nie wszystkim musi sie podobac. De gustibus non disputandum (czy jakos tak)☺
Hitman to wyrolował Lobo, a nie Batmana. Nie ma co się dziwić, jeśli ktoś ma wyższe IQ i supermoce.
Czytałem tylko pierwszy tom Hitmana od Mandragory, ten z kawałkiem Bloodlines (to także origin Hitmana), był tam team-up z Batem, z tego co pamiętam to na koniec można powiedzieć, że postawił się Batmanowi, albo przynajmniej próbował... :D

Offline jotkwadrat

Odp: Hitman
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 20:55:45 »
Podoba mi się konwencja w Hitmanie - superhero bez zadęcia, z humorem - coś jak Deadpool tylko zabawniejsze.
No i wielki plus za Kynospawacza, Bueno Excellente, Defenestratora i cały Section Eight!

Offline LordDisneyland

Odp: Hitman
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 21:11:34 »
Wciórności, figuruję jako autor tematu o nielubianej przeze mnie postaci :D I to kilkanaście lat po lekturze...Życie płata niezłe figle.


Podobały mi się tylko absurdalne pomysły postaci- Dogwelder chociażby...ale całość mi nie przypasowała, to taki przeciętniak do przeczytania, wzruszenia ramionami i oddania bibliotece- swoją drogą, komiksów było w nich wtedy mało, zastanawiam się, czy w ogóle ktoś po tomik sięgnął. Pewnie jakieś nieletnie dziecię, któremu tym samym obrzydziłem komiksy :D W efekcie do dziś zastanawiam się, czy np. zacząć czytać TheBoys.

Zresztą cała twórczość Ennisa jest dla mnie ciągiem zaskoczeń- jak w grze w sapera, po jakimś fajnym komiksie [Preacher] czytam kolejny  i nie wierzę, że to ten sam scenarzysta, bo komiks rozczarowuje.
Jak Hitman.
No ale kupiłem -wreszcie- w Poznaniu "Unknown Soldier", zobaczymy, jak będzie tym razem. 22 lata po premierze :)
,, - Eeeeech.''

Offline Arion Flux

Odp: Hitman
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 22:52:42 »
[...] cała twórczość Ennisa jest dla mnie ciągiem zaskoczeń- jak w grze w sapera, po jakimś fajnym komiksie [Preacher] czytam kolejny  i nie wierzę, że to ten sam scenarzysta, bo komiks rozczarowuje.

[...] W efekcie do dziś zastanawiam się, czy np. zacząć czytać TheBoys.

Prawdą jest, że Ennis nierówny jest bardzo. Ale akurat Chłopaki to jedna z lepszych rzeczy SH, która u nas wychodzi. Nie jak te nieskonczone brazylijskie odgrzewańce z nowego Marvela czy DC. Jak Preachera ktos degustibustuje, to Chłopaki tez powinien docenic. No i przecież w komiksowych Chłopakach głowna role "gra" genialny Simon Pegg.

Co wiecej, że w już latach 80. antycypowały ich powstanie i wspaniale zachęcały do lektury największe divy muzyki klasycznej:

https://www.youtube.com/watch?v=KpZpvo4rQAE  

Offline LordDisneyland

Odp: Hitman
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 23:03:21 »
Myślałem, że w linku znajdę to:
Ale i twój utwór może być :)
,, - Eeeeech.''

Offline Mateusz

Odp: Hitman
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 12:55:35 »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

ramirez82

  • Gość
Odp: Hitman
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 12:59:17 »
Jest zapowiedź następnego tomu?

Offline death_bird

Odp: Hitman
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 13:00:39 »
Ok. Jak komiks sam w sobie mnie nie interesuje tak koncepcja i owszem:

"...Jego specjalnością jest likwidowanie gangsterów i superłotrów. ..."

W takim razie pytanie (odpowiedź pewnie w funkcji spoiler): czy tytułowemu Hitmanowi redakcja DC naprawdę pozwoliła skasować jakiegoś superłotra (takiego, którego byśmy znali a nie takiego, którego powołano po to żeby go sobie Hitman skasował w tym samym zeszycie)?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Mateusz

Odp: Hitman
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 13:23:07 »
Jest zapowiedź następnego tomu?

Nie, tylko jedynka na grzbiecie.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Online Leyek

Odp: Hitman
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 13:35:32 »
„Hitman” tom 1 – prezentacja komiksu

Jest mały błąd przy oprawie. Nie ma (na szczęście, co widać na fotkach) obwoluty :)