Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 292646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

majkelus81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #195 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 11:27:59 »
To ty daj jakieś potwierdzenie że mogą urwać? Urwali gdzieś? Czemu w Czechach nie przerwali WKKM tylko dociągi do 120 jak im się słabo sprzedawało?
Też jestem ciekaw czemu dalej nie poszło. Może sprzedaż spadał w trakcie 60-120? I sam łamiesz daną obietnicę, miałeś mi nie odpowiadać ;D ;D Tylko spryciarzu wyedytowałeś posta widzę. ;D ;D

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #196 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 11:29:47 »
Chodziło o kolejne dyskusje  :) Reszta na priv a inni muszą obejść się smakiem  ;D

Tylko spryciarzu wyedytowałeś posta widzę. ;D ;D
Tu jest i więcej na ten temat nie było https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/hachette/msg8833/#msg8833
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Marzec 2019, 11:37:43 wysłana przez JanT »

Offline asx76

Odp: Hachette
« Odpowiedź #197 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 11:33:47 »
Panowie, a może by tak wydzielić wątek do tego typu przepychanek? ;) W ten sposób uniknie się zarówno rozmijania z tematem głównym, jak i zapewni ludowi "igrzyska" (na odpowiedniej arenie)  ;)

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #198 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 12:11:55 »
Kiedy wy w końcu skończycie te swoje prywatne przepychanki? Od takich rzeczy jest priv.

Nie kupuję żadnej kolekcji, ale takich X-Men (i Dragon Ball) brałbym od razu. Obie kolekcje wyglądają na przemyślane (pełne serie/runy a nie jakieś wyrwane z kontekstu historie jak w WKKM i SBM).
Dragon Ball jest dla mnie niewiadomą, nie rozumiem jak to jeszcze u nas nie wychodzi, przecież to jest tak absolutny pewniak na naszym runku, że drugiego takiego ze świecą szukać. To jest u nas kult i na powiększony format skusiliby się nie tylko nowi nabywcy, ale też fani posiadający mangę w zmniejszonym.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline wonap

Odp: Hachette
« Odpowiedź #199 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 12:35:09 »
Nie zgadzam się zwłaszcza, że wszystkie tomy dragon balla są ciągle dostępne i sam je uzupełniłem w zeszłym roku. Z pewnością nie kupię drugi raz tylko dlatego aby mieć ładniejsze wydanie.

Offline KubciO

Odp: Hachette
« Odpowiedź #200 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:09:08 »
Ja bez wahania brałbym się za Dragon Balla w kolekcji, mimo że posiadam wydanie od JPFu. Po pierwsze dla formatu (shouneny JPFu są malusie). Po drugie dla kolorków.

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #201 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:10:38 »
Nie zgadzam się zwłaszcza, że wszystkie tomy dragon balla są ciągle dostępne i sam je uzupełniłem w zeszłym roku. Z pewnością nie kupię drugi raz tylko dlatego aby mieć ładniejsze wydanie.
Bo jest dodrukowywany na bierząco od lat. DB to byłaby hitowa kolekcja i imo jest kwestią czasu.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline amsterdream

Odp: Hachette
« Odpowiedź #202 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 15:30:25 »
Dragon Ball jest dla mnie niewiadomą, nie rozumiem jak to jeszcze u nas nie wychodzi, przecież to jest tak absolutny pewniak na naszym runku, że drugiego takiego ze świecą szukać. To jest u nas kult i na powiększony format skusiliby się nie tylko nowi nabywcy, ale też fani posiadający mangę w zmniejszonym.

Najlepiej sprzedające się mangi JPF w 2018 roku:
     1. Dragon Ball Super
     2. Jaco
     3. Battle Angel Alita
   (...)
W tym roku w czołówce sprzedaży dalej DBS, adaptacje kinówek oraz spin-off "Odrodzony jako Yamcha".

Podejrzewam, że w polskim oddziale Hachette nawet nie zdają sobie sprawy na jakiej żyle złota siedzą i jakim kultem jest u nas ta marka darzona.

Offline wonap

Odp: Hachette
« Odpowiedź #203 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 16:19:46 »
albo zdają sobie, że w przeciwieństwie do forum większość to czytelnicy a nie kolekcjonerzy i nie będą brać drugi raz;) Chociaż zapewne sporą część przyciągnie reklama z tych co nie mają mangi bo nie wiedzą, żę jest nie żyjąć komiksami;)

Offline Bazyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #204 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 18:53:41 »
Komuś tu zabrakło argumentów w dyskusji i wrzuca niezwiązane filmy, jak bazyl w swoim czasie okraszał wypowiedzi memami  ;D. Przyjmij do wiadomości, że Hachette przerwała trwającą kolekcje komiksową.

Od rana do 17 ciężko haruję w robocie by mieć kasę na komiksy. Nie mam netu, nie mogę pisać na Forum, nie wrzucam postów w tym temacie czy na danej stronie. Ale mimo to, majkelus81 ciągle o mnie wspomina. Po co? Na co? I to w wielu swoich postach. W moich oczach to się ociera o jakąś obsesję.

Hachette nie przerwała polskiej edycji kolekcji z własnej woli. Przecież wstawiłem dosłowny cytat od pani redaktor z Hachette:

Jesteśmy związani umowami z właścicielem licencji, zatem niestety, ale nie możemy nic więcej zrobić w tej sprawie.

Zostali z góry zmuszeni do przedwczesnego zakończenia.

Zgadzam się z tym, że w Niemczech Kolekcja przekroczy 170 numer i spokojnie dojdzie do 200. Tam nie mieli trudności by wydać Spider-Man/Deadpool i inne z listy UK. Znacie już moje zadnie na temat dlaczego u nas tak się nie stanie. Nie napiszę tego ponownie, by osta nie dostać.

@Szekak
Zgadzam się z tobą. Mój brat jako fan DB może by wziął.
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Marzec 2019, 19:46:42 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Mateusz

Odp: Hachette
« Odpowiedź #205 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 20:35:37 »
Panowie trzymajmy się tematu Hachette. Ostatnie posty wydzieliłem do shoutboxa: https://forum.komikspec.pl/na-luzie/shout-box/msg9009/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

ramirez82

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #206 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 23:05:41 »
Kupował ktoś ostatnio archiwalne tomy bezpośrednio od Hachette? Jak to wygląda? To co mają na stronie jako dostępne, rzeczywiście jest dostępne? Egzemplarze ze zwrotów? Zapłata tak jak w prenumeracie, z komiksami dostanę rachunek do zapłaty?

Offline xanar

Odp: Hachette
« Odpowiedź #207 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 23:44:37 »
Jak nie są to nowości to raczej ze zwrotów, także stan może być różny, za pobraniem wysyłają, maila napisz na bok@hachette.com.pl, to tyle jeżeli chodzi o WKKM, bo SBM to chyba ze strony można kupować.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #208 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 23:48:00 »
No właśnie dwa tomy SBM, zamówienie ze strony. Ale w potwierdzeniu nic nie miałem o płatności, tylko że "z obowiązkiem zapłaty".

Offline xanar

Odp: Hachette
« Odpowiedź #209 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 23:55:05 »
Kiedyś parę razy WKKM zamawiałem, to za pobraniem było.
Twój komiks jest lepszy niż mój