Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 292660 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 09:18:45 »
Ile tomów wyszło w kolekcji w kilka miesięcy po wydaniu przez Egmont czy Muchę? Mucha i Egmont nie mają na te tytuły wyłączności?  ;D To potwierdza że tu wyłączność nie obwiązuje a ten mi jedzie od Bazylów  :)

TK: "Kolekcje rządzą się własnymi prawami"

gdzie komiksy wydane przez Egmont się nie pojawiły
Bo się dogadują z Egmont o czym wiadomo od dawna.

« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Marzec 2019, 09:28:47 wysłana przez JanT »

Online misiokles

Odp: Hachette
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 09:50:09 »
Niezależnie od naszych rozważań - fakt pozostaje ten sam. Na obecną chwilę Rebellion sprzedał Hachette licencje na wydawanie Dredda tylko na dwa kraje.

Online studio_lain

Odp: Hachette
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 11:53:56 »
Na wyłączność dany komiks Dredda w określonym formacie i z określoną zawartością? Jeśli tak to, gdyby wyszła kolekcja z Dreddem byłaby w innym formacie i z inną zawartością, więc taki zapis w umowie nic by nie znaczył.

a wodz znowu o gasce balbince...
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Odp: Hachette
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 11:55:47 »
 To Hachette ma wydać jakąś kolekcję z Dreddem?

ktosiek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 12:00:48 »
To Hachette ma wydać jakąś kolekcję z Dreddem?
Na tę chwilę pewnie nie. "Kolekcje" z Dreddem wydaje SL i Ongrys.
Ja tylko próbuje uświadomić pseudo-specjalistów, że jak by Hachette chciało to by wydało taką kolekcję u nas i nikt by nie miał nic do gadania. Pozostaje jedynie pytanie czy im by to się opłacało.

Offline eridraven

Odp: Hachette
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 12:01:50 »
To Hachette ma wydać jakąś kolekcję z Dreddem?

Jest zagranicą. Niektórzy chcieliby ją u nas. A bańka spekulacyjna rośnie jak poszła plota o zakończeniu WKKM.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline xanar

Odp: Hachette
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 12:07:07 »
Weźcie wy się troszkę ogarnijcie, bo widzę, że jest jeden użytkownik (studio_lain), który ma umowa i ją widział na władne oczy, natomiast reszta nic nie widziała, nie pojęcia o o czym mówi ale wie lepiej. No i te argument bo TK coś tam powiedział, on mówi różne rzeczy.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ktosiek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 12:11:19 »
Weźcie wy się troszkę ogarnijcie, bo widzę, że jest jeden użytkownik (studio_lain), który ma umowa i ją widział na władne oczy, natomiast reszta nic nie widziała, nie pojęcia o o czym mówi ale wie lepiej. No i te argument bo TK coś tam powiedział, on mówi różne rzeczy.
Może ty się ogarnij? Ja na co dzień mam w pracy styczność z różnego typu umowami i doskonale wiem, że ich konstrukcja może mieć pewnego rodzaju ograniczenia lub też ułatwienia. Dla większości liczy się kasa i nikt sobie umyślnie nie strzeli w kolano dając komuś na coś wyłączność gdy na rynku są też inni chętni. I tak jak JanT napisał - kolekcje rządzą się innymi prawami.

Offline xanar

Odp: Hachette
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 12:26:12 »
No to wspaniale, że masz do czynienie z umowami. Widziałeś tą konkretną umowę, o której tu mowa.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online studio_lain

Odp: Hachette
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 12:28:52 »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

majkelus81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 12:35:47 »
To Hachette ma wydać jakąś kolekcję z Dreddem?
z tego co pamiętam to zawsze co roku w sierpniu ;)

Midar

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #56 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 12:42:23 »
Może ty się ogarnij? Ja na co dzień mam w pracy styczność z różnego typu umowami i doskonale wiem, że ich konstrukcja może mieć pewnego rodzaju ograniczenia lub też ułatwienia. Dla większości liczy się kasa i nikt sobie umyślnie nie strzeli w kolano dając komuś na coś wyłączność gdy na rynku są też inni chętni. I tak jak JanT napisał - kolekcje rządzą się innymi prawami.
Jak masz do czynienia na co dzień z umowami, to powinieneś wiedzieć, że często ktoś dostaje coś na wyłączność, pomimo tego, że na rynku są inni chętni. Nie ośmieszaj się.

Online misiokles

Odp: Hachette
« Odpowiedź #57 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 12:48:32 »
Ja tylko próbuje uświadomić pseudo-specjalistów, że jak by Hachette chciało to by wydało taką kolekcję u nas i nikt by nie miał nic do gadania. Pozostaje jedynie pytanie czy im by to się opłacało.
Chcenie Hachette nie ma znaczenia, jak nikt danej licencji nie będzie chciał sprzedać. To tańca zawsze trzeba dwojga - kupującego i sprzedającego :)

ktosiek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #58 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 13:37:39 »
Jak masz do czynienia na co dzień z umowami, to powinieneś wiedzieć, że często ktoś dostaje coś na wyłączność, pomimo tego, że na rynku są inni chętni. Nie ośmieszaj się.

Za to Ty widać, że nie masz do czynienia. Spoko można dać na coś wyłączność, ale w ustalonym znaczeniu. Jak widać dwóch Wydawców wydaje Dredda, więc to nie jest wyłączność na wszystkie komiksy z danym bohaterem tylko na konkretne pozycje. Hachette jeśli by miało w planach wydać, to całą kolekcję, a nie te konkretne pojedyncze pozycje. I gdzie ta wyłączność na komiksy DC dla Egmontu, skoro Eaglemoss wydaje WKKDC??!!

Offline Kalander

Odp: Hachette
« Odpowiedź #59 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 14:16:38 »
Eaglemoss wydaje WKKDC we współpracy z Egmontem. Czyli gdybyśmy mieli postawić znak równości między tymi dwiema sytuacjami, to Hachette musiałoby wydawać kolekcję we współpracy z Ongrysem albo z Ongrysem i SL, a szczerze wątpię, żeby którykolwiek z tych wydawców by się pisał na coś takiego.

Ale oczywiście znaku równości stawiać nie można, bo tylko wydawcy widzieli swoje umowy i żadne krzyki, że "ale ja widziałem taką umowę i to pewnie jest taka umowa, bo tak zgaduję" nic tu nie zmienią.