Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 292706 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #585 dnia: Pn, 10 Czerwiec 2019, 19:06:21 »
Kiosk w Ścisłym centrum miasta to może najwyżej na papierosach sporo zarabiać. Ja wam powiem, że najlepsza lokalizacja to takie jak moje osiedle emerytów. Bo emeryci to właśnie jedyna większa grupa, która jeszcze prasę tradycyjną kupuje. Tak jest umiejscowiony mój salonik Świata Prasy. I ruch jest od rana - dzienniki, tygodniki, pisemka dla kobiet kupowane przez starsze panie, tak samo krzyżówki, prasa dziecięca dla wnuków. Plus oczywiście lotek, bilety ztm i papierosy. Co tam zachodzę, to sporo ludzi i trzeba chwilę odstać.

Urzekła mnie historia Motyla. 2 lata temu miałem tak samo, jak wykupiłem całego Conana 1 ze wszystkich możliwych kiosków w Lublinie. Teraz miałem tak samo ze Spider-Manami 1. W tym saloniku na dworcu zabrałem wszystkie 6 sztuk.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #586 dnia: Pn, 10 Czerwiec 2019, 19:28:47 »
Teraz miałem tak samo ze Spider-Manami
Ile poszło?

ramirez82

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #587 dnia: Pn, 10 Czerwiec 2019, 20:05:10 »
Ty się śmiej, ale...

Kioski nie mają teraz łatwo.

Fakt. Jeśli taki stały klient przyjdzie im co środę po 2-3 tomy kolekcji, to rzeczywiście nie jest to takie nic. Nie wiem tylko jaką jest marża na prasę, bo podobno za fajki (wbrew temu co by się wydawało), tylko symboliczna.

Motyl

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #588 dnia: Pn, 10 Czerwiec 2019, 20:23:21 »
Fakt. Jeśli taki stały klient przyjdzie im co środę po 2-3 tomy kolekcji, to rzeczywiście nie jest to takie nic. Nie wiem tylko jaką jest marża na prasę, bo podobno za fajki (wbrew temu co by się wydawało), tylko symboliczna.

W kiosku, w którym nabywałem wkkm (jak jeszcze był) i wkkdc plus testowe Conany i testowe Transformersy (tu zawsze po więcej sztuk, bo ktoś w Polsce potrzebował) oprócz mnie było stałych dwóch klientów. Mieli teczki na dwie kolekcje, czyli pani z kiosku w środy co dwa tygodnie zgarniała od nas ponad 240 zł (lub więcej jak były testy) i mówiła, że te środy z kolekcjami są w tygodniu z najlepszym jej utargiem. I nigdy nie było problemu z zamówieniem. Jak wiedziałem, że potrzebuje sześć sztuk Conana to było sześć. Dzień wcześniej telefon do centrali i następnego dnia wszystko ładnie przyszło.

Offline Adolf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #589 dnia: Pn, 10 Czerwiec 2019, 20:44:37 »
Gdy startowała WKKM to mój osiedlowy Ruch dogorywał. Ze 3 tomy tam kupiłem, po czym kiosku już nie było... Właścicielka sama sobie winna. Nie raz pytałem ją o PSX Extreme, to mi chciała wcisnąć jakiegoś Reseta. Fajnie jednak przeczytać, że komuś te kolekcje uratowały biznes. Gdy będzie wychodzić Spider-Man, to w pierwszej kolejności będę szukać w kioskach, bo lepiej dać zarobić właścicielom niż Empikowi...

Offline Adolf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #590 dnia: Pn, 10 Czerwiec 2019, 21:04:09 »
Patrzą na takie rzeczy i Hachette UK jak i nasz.

Nie lubię Transformersów, ale dałem się zaciągnąć koledze do kina na Bumblebee. Szokiem dla mnie było zobaczenie reklamy kolekcji przed pokazem. Dotychczas Egmont takie rzeczy robił, a Hachette po prostu wydawało swoje kolekcje nie zwracając uwagę na wiele czynników. Jednak ostatnio na Detektywie Pikachu widząc reklamę Switcha i gier Pokemon, uświadomiłem sobie jak ważny jest taki seans przy sprzedawaniu towaru opierającego się na tej samej marce. Jestem pewien, że Hachette od dawna trzyma rękę na pulsie i podobnie jak z wielkimi robotami, wykorzysta premierę filmu do startu pajęczej kolekcji. Egmont jak zwykle też zmontuje krótki spot.

Offline Antari

Odp: Hachette
« Odpowiedź #591 dnia: Pn, 10 Czerwiec 2019, 21:06:17 »
Powinni jeszcze zrobić kolekcję komiksów z Pokemonami pod premierę filmu.

Aż się dziwię, że bazyl jeszcze tego nie przepowiedział.  ;D
« Ostatnia zmiana: Pn, 10 Czerwiec 2019, 21:21:47 wysłana przez Antari »

Offline Antari

Odp: Hachette
« Odpowiedź #592 dnia: Pn, 10 Czerwiec 2019, 21:17:10 »
W kiosku, w którym nabywałem wkkm (jak jeszcze był) i wkkdc plus testowe Conany i testowe Transformersy (tu zawsze po więcej sztuk, bo ktoś w Polsce potrzebował) oprócz mnie było stałych dwóch klientów. Mieli teczki na dwie kolekcje, czyli pani z kiosku w środy co dwa tygodnie zgarniała od nas ponad 240 zł (lub więcej jak były testy) i mówiła, że te środy z kolekcjami są w tygodniu z najlepszym jej utargiem. I nigdy nie było problemu z zamówieniem. Jak wiedziałem, że potrzebuje sześć sztuk Conana to było sześć. Dzień wcześniej telefon do centrali i następnego dnia wszystko ładnie przyszło.

Jak ktoś bierze wszystkie kolekcje (do tego wszystko jak leci tomami) to może i się kioskarkom opłaca założyć teczkę. Ale mówimy tu o innej sytuacji. Ja nie biorę ani wszystkich kolekcji, ani wszystkiego jak leci. Są miesiące, że nie kupuję nic z kolekcji, są miesiące, że kupuję 2-3 tomy. I teraz wymagałoby to sporego zaangażowania z mojej i jej strony aby to wszystko dograć. Sprawy nie ułatwia fakt, że nie dostajemy pełnej listy tomów tylko kilka przyszłych tomów, a reszta to domysły. Co oznacza częste wizyty w kiosku i dyskusje na temat tego, co ma zamówić, a czego nie. Nie mam na takie rzeczy czasu ani nerwów. Z jej strony ryzyko takie, że mogę nie przyjść i zostanie z tomem albo pójdzie do zwrotów. No chyba, że przyjedzie bazyl i wykupi. Ogółem "teczki" to nie takie same zalety jak tu przedstawiacie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 10 Czerwiec 2019, 23:03:08 wysłana przez Mateusz »

Online radef

Odp: Hachette
« Odpowiedź #593 dnia: Pn, 10 Czerwiec 2019, 21:34:38 »
Powinni jeszcze zrobić kolekcję komiksów z Pokemonami pod premierę filmu.
Nie śmiej się, manga "Pokemon Adventures" to prawdopodobnie najlepsza rzecz jaka powstała w tej franczyzie.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #594 dnia: Pn, 10 Czerwiec 2019, 21:48:13 »
A nie patrzą, że to wakacje i ludzie mogą być daleko od kiosków/empików/skrzynek pocztowych?
Adolf już odpowiedział :) To samo jest w UK. Jak w środę nie ruszy kolekcja X-Men w UK to już szanse na nią będą małe.

Offline Arion Flux

Odp: Hachette
« Odpowiedź #595 dnia: Pn, 10 Czerwiec 2019, 22:31:34 »
W kiosku, w którym nabywałem wkkm (jak jeszcze był) i wkkdc plus testowe Conany i testowe Transformersy (tu zawsze po więcej sztuk, bo ktoś w Polsce potrzebował) oprócz mnie było stałych dwóch klientów. Mieli teczki na dwie kolekcje, czyli pani z kiosku w środy co dwa tygodnie zgarniała od nas ponad 240 zł (lub więcej jak były testy) i mówiła, że te środy z kolekcjami są w tygodniu z najlepszym jej utargiem. I nigdy nie było problemu z zamówieniem. Jak wiedziałem, że potrzebuje sześć sztuk Conana to było sześć. Dzień wcześniej telefon do centrali i następnego dnia wszystko ładnie przyszło.
Motyl, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że ona tak ze strachu. Stare chłopy, a tyle kasy za jakies książeczki z obrazkami i to jeszcze po kilka sztuk takich samych. Glowe daje, ze myslala, ze to tylko jakas przykrywka. Normalnie jak jacys chłopcy z ferajny.

Offline Antari

Odp: Hachette
« Odpowiedź #596 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 00:19:48 »
Nie śmiej się, manga "Pokemon Adventures" to prawdopodobnie najlepsza rzecz jaka powstała w tej franczyzie.

Nie śmieję się. Miałem lata temu polskie wydanie. Już nie pamiętam kto to wydawał ale było w formacie czasopisma. Gdzieś przepadło w remoncie. Chętnie bym przytulił taką kolekcję, choć zależy w jakiej cenie.

Offline Red Fury

Odp: Hachette
« Odpowiedź #597 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 06:40:31 »
Nie śmieję się. Miałem lata temu polskie wydanie. Już nie pamiętam kto to wydawał ale było w formacie czasopisma. Gdzieś przepadło w remoncie. Chętnie bym przytulił taką kolekcję, choć zależy w jakiej cenie.

Ja do dziś mam polskie wydanie, ale oczywiście mangi wydanej przez JPF . Udało im się wydać całe 4 zeszyty, potem tytuł dostał. Nie pogardziłbym ładnie wydaną kolekcją Pokemon Adventures, brałbym w ciemno.
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #598 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 18:55:11 »
No to już chyba można zapomnieć o kolekcji X-Men  :(

Z tych wszystkich ostatnich testów komiksowych tylko Deadpool się udał. Ciekawe czy będą jeszcze z czymś próbować?

@Bazyl
Tylko sobie czegoś nie zrób  ;)

Offline Koora

Odp: Hachette
« Odpowiedź #599 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 19:02:09 »
Nie ukrywam, że kolekcji X-Men kibicuję ogromnie. Szkoda, jeśli faktycznie nie ruszy..