Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 295254 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #450 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 23:44:53 »
Tak jeszcze raz. Dla mnie to jest wielka zaleta obu kolekcji - regularność wydawania. Dzieki temu wiem, że w komiksową środę dostanę WKKM i Conana (I WKKDC od Eaglemoss), a tydzień po nich SBM. I tak w kółko. Przecież przed 2012 rokiem zdążyliśmy zapomnieć, że coś takiego jest możliwe. I cały 2013 i 2014 Hachette miażdżyło konkurencję wydając po 26 superhero rocznie. I tak jest do dzisiaj i to mi się bardzo podoba.

I jeszcze - niezła cena. Konkurencja swoje twardookładkowce ciągle wydaje drożej o te 5-8 zł.

Lista tytułów - Oczywiście zdarzały się słabiaki, ale przeważnie dostaliśmy naprawdę wartościowe tytuły. Nie tylko duble z TM semic czy Egmontu, ale też premiery, ważne eventy, fajne runy, KLASYKI. Bez Kolekcji w życiu nie przeczytałbym po polsku Kree-Skrull War, Tajnych Wojen czy Sagi Infinity

I jeszcze panorama. Ja lubię, zdaje się, że wiele osób też, choć mógłbym się bez niej obejść. Ale to miły dodatek.

Zdecydowanie zalety przeważaja nad wadami kolekcji i cieszę się, że rozruszały nasz rynek.

Odp: Hachette
« Odpowiedź #451 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 23:47:07 »
Ale nie żyjemy przed rokiem 2012 tylko w 2019.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #452 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 23:52:38 »
...fajne runy...

Jakie fajne runy były w kolekcji?

majkelus81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #453 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 23:56:19 »
Bez Kolekcji w życiu nie przeczytałbym po polsku Kree-Skrull War, Tajnych Wojen czy Sagi Infinity
Tajne Wojny wydał Egmont ;) tak samo jak wydaje obecnie Sagę Infinity.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #454 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 23:58:12 »
Infinity tak, ale chodziło zapewne o pierwsze Secret Wars. Oczywiście bez Hachette tych ramotek nigdy byśny nie ujrzeli na naszym rynku, w to nie wątpie.

Offline xanar

Odp: Hachette
« Odpowiedź #455 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 00:00:18 »
Jakie fajne runy były w kolekcji?

On tam się pomylił, miało być - kawałki fajnych runów, głównie początek.
Twój komiks jest lepszy niż mój

majkelus81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #456 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 00:06:26 »
Infinity tak, ale chodziło zapewne o pierwsze Secret Wars.
Domyślam się że chodziło o Superbohaterowie Marvela: Tajne wojny. Jednak początkująca osoba nie odróżnia, o które Tajne Wojny chodzi, tym bardziej, że te WKKM były wydane lata świetlne temu.

Offline Antari

Odp: Hachette
« Odpowiedź #457 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 19:23:53 »
Mam pytanie do kolekcyjnych ekspertów, do pierwszych tomów kolekcji Superbohaterowie Marvela i Conan były dołączane jeszcze takie gazetki/plakaty pakowane w plastikowy worek. Co to dokładnie było? Mam to zapakowane i nie chciało mi się otwierać jak kupowałem, bo nie lubię takich rzeczy. Stoi i łapie kurz, może sprzedam jak ktoś będzie zainteresowany (może ktoś sobie "kompletuje" tom 1) ale nie wiem co to jest... plakat? Otwierać nie chcę, bo to już nie będzie wtedy nówka. 

Offline Mateusz

Odp: Hachette
« Odpowiedź #458 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 19:29:08 »
Nic specjalnego tam nie ma. Same ulotki z tego co pamiętam. Dokładną zawartość można sprawdzić w prezentacjach.

Conan Barbarzyńca tom 1: Czerwone Ćwieki - prezentacja komiksu
Superbohaterowie Marvela#1: Spider-Man - prezentacja komiksu
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Antari

Odp: Hachette
« Odpowiedź #459 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 19:32:57 »
Aha myślałem, że chociaż jakaś większa grafika. No to leci do kosza raczej, chyba nic nie warte.

Offline Martin Eden

Odp: Hachette
« Odpowiedź #460 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 22:03:45 »
Miałem 3 grafiki, jedna nie podpisana, dwie autorów z lat 90. W porównaniu z innymi okładkami to dokonano tu średniego wyboru.

Offline laf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #461 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 11:09:15 »
Fajne grafiki autorstwa Rosińskiego były w kolekcji Throgala dodawane do każdego tomu. Jakiż głupi byłem, że je wszystkie odsprzedałem  :'(

majkelus81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #462 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 11:55:10 »
Fajne grafiki autorstwa Rosińskiego były w kolekcji Throgala dodawane do każdego tomu. Jakiż głupi byłem, że je wszystkie odsprzedałem  :'(
Większość pochodzi z cały czas dostępnej monografii Rosińskiego.

Offline laf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #463 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 12:09:30 »
No tak, ale te grafiki były na odrębnych kartkach, a nie w książce.

majkelus81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #464 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 12:56:50 »
No tak, ale te grafiki były na odrębnych kartkach, a nie w książce.
No to ja wiem. Rozumiem, że chciałbyś je powieść na ścianie. Bo osobiście jakbym miał je oglądać to wolałbym album. Co ciekawe wg mnie ta monografia jest dużo lepsza niż artbook, gdzie większość ilustracji to powtórka z okładek komiksów.