Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 292732 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Hachette
« Odpowiedź #420 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 18:23:04 »
Jak tylko Hachette zaczęło wydawać Dredda to szybciutko Ongrys/Studio Lain wykupili licencje i bum Hatchette zablokowane.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Hachette
« Odpowiedź #421 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 18:23:13 »
   Możliwe, że do wyłapania ale dla kogoś chyba kto bardziej siedzi w tych zapowiedziach, spekulacjach i nowościach niż ja, nawet nie wiem co to jest Kapitan Hydra. O to tym kto pierwszy wpadł na pomysł wydania tego czy owego to raczej możemy sobie tylko i wyłącznie gdybać, ja nic nie wspominałem o żadnej kolejności. To tylko takie moje luźne wyobrażenie, Spider-Mana dostanie Hachette a X-Menów będą wydawali Egmont i Mucha.

Offline amsterdream

Odp: Hachette
« Odpowiedź #422 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 20:01:27 »
Spider-Mana dostanie Hachette a X-Menów będą wydawali Egmont i Mucha.

Wolałbym odwrotnie bo akurat kolekcja X-Men od Hachette będzie szła chronologicznie (prawdopodobnie cały Claremont od 1975 aż po 1991 a w bonusowych tomach to co było wcześniej) a znów Spider-Man od Hachette to jakieś ścinki i mało jest tam kompletnych runów.

Offline Bazyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #423 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 20:10:39 »
Hachette moim zdaniem wyda i to i to i Avengersów i Deadpoola. Tylko trochę to potrwa bo rzeczywiscie nie da się wydać wszystkiego na raz. I nie ma co mówić o jakimś dealu między E i H skoro sytuacja rynkowa wskazuje że oba wydawnictwa ze sobą rywalizują.

sum41

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #424 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 20:58:30 »
Cena miesieczna kolekcji to 80zl, taki Omnibus bylby nie czesciej niz co 3 miesiace wiec cena okolo 150-200zl i tak jest tanszym rozwiazaniem - za 3 miesiace kolekcji 240zl.

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #425 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 21:00:28 »
Hachette moim zdaniem wyda i to i to i Avengersów i Deadpoola. Tylko trochę to potrwa bo rzeczywiscie nie da się wydać wszystkiego na raz. I nie ma co mówić o jakimś dealu między E i H skoro sytuacja rynkowa wskazuje że oba wydawnictwa ze sobą rywalizują.
Nie wyda wszystkiego, bo wychodza kolekcje na bierzaco i beda selekcjonowac.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Bazyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #426 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 21:20:56 »
Kiedyś myśleliśmy że 2 Kolekcje komiksowe na raz w miesiącu, to za dużo. Teraz samo Hachette wydaje ich cztery i wszystkie od Marvela (Transformersy do któregoś tam tomu, ale zawsze). Plus Eaglemoss i De Agostini dokładają po jednym tytule. I wszystko jakoś się kręci. Zatem jeśli można było dojść w 6 lat od jednej do czterech Kolekcji, to ja bym nie wykluczał opcji dołożenia jeszcze jednej cegły. A potem być może kolejnych.

Taki jeszcze smuteczek, bo gdyby wyszło, to gdzieś teraz kończylibyśmy haszetowego Lucky Luke'a. Cześć jego pamięci.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #427 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 21:26:13 »
Taki jeszcze smuteczek, bo gdyby wyszło, to gdzieś teraz kończylibyśmy haszetowego Lucky Luke'a. Cześć jego pamięci.

I dzięki Bogu, że nie wyszło. Teraz przynajmniej mamy Lucky Luke'a od Egmontu, na miękko, bez panoramy, w świetnej cenie.

Offline Bazyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #428 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 21:39:56 »
Ta - i 50 numerów wciąż nie wydane. A Hachette chciało w niecałe 4 lata wydać wszystko. Egmont wydaje to tak, że mogę ostatniego tomu nie doczekać.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #429 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 21:42:04 »
Myślałem, że zawsze liczy się niższa cena - po zniżkach 2 LL od Egmontu w cenie jednego od Hachette - ale widzę, że niższa cena liczy się tylko wtedy, gdy ma ją Hachette.  ::)

Offline Carnage

Odp: Hachette
« Odpowiedź #430 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 21:47:33 »
Nie byłbym pewien czy Eaglemoss coś doda póki nie zakończy WKKDC. W Niemczech dopiero po zakończeniu tej kolekcji (150 tomów - nie sądzę, że pociągną to tak długo u nas), zaczęli wydawać kolekcję o Batmanie.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline Bazyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #431 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 21:50:29 »
No pewnie że liczy się niższa cena. Ale przecież ich droższy Thorgal mimo to się sprzedał. Podobnie powinno być z LL. Każdy miałby wybór. I byłoby na twardo i z panoramą i już wreszcie wszystko. Pamiętacie jaką przewagę miał Egmont nad Hachette gdy zaczął wydawać Marvel Now? A mimo to nie wyrobili się przed Hachette z opublikowaniem Tajnych Wojen i prawdopodobnie wg mnie musieli ich blokować. Z LL jest to samo -  nie mają żadnego nacisku ze strony kogokolwiek (poza - drobiazg - fanami i klientami) i drobią to strasznie. Ciągnie się jak makaron w nieskończoność. Dla mnie to jednak jest niedogodność. I jeszcze tych dwóch tytułów z testu Hachette nie dali.

Pluję sobie w brodę do dziś, że tego nie posłałem w Polskę. Że jak idiota wysłałem druczek na prenumeratę i nie kupowałem w kiosku chociaż tych pozostałych 3 numerów. I wszystko o kant tyłka poszło, niestety.

ramirez82

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #432 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 22:01:12 »
Z LL jest to samo -  nie mają żadnego nacisku ze strony kogokolwiek (poza - drobiazg - fanami i klientami) i drobią to strasznie. Ciągnie się jak makaron w nieskończoność.

Dwa tomy LL wydają co dwa miesiące, wychodzi jeden tom na miesiąc, czyli połowa tego co wydawałoby Hachette. Od Egmontu co miesiąc jeden tom za ok 15 zł - źle, od Hachette co miesiąc dwa tomy za (łącznie) 60 zł i byłoby super. Czyli kiedy Hachette wydaje, zaletą jest niska cena, jeśli jej nie ma, zaletą jest większa częstotliwość. Jeśli Egmont wydawałby z taką samą częstotliwością, to w czym upatrywałbyś zalet? Panorama? Twarda oprawa? Dostępność od ręki w Empiku?

Offline xanar

Odp: Hachette
« Odpowiedź #433 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 22:04:52 »
To ty nie wiesz, że pasuje to co jest w danym momencie wygodne dla Bazyla  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #434 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 22:06:14 »
No wiem oczywiście, tak sobie żartuję tylko. Urocze jest, jak on zawsze stawi Hachette na piedestał.