Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 294909 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Carnage

Odp: Hachette
« Odpowiedź #405 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 10:43:37 »
Od Muchy co roku są prawdziwe informacje 1 kwietnia.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline eridraven

Odp: Hachette
« Odpowiedź #406 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 10:51:44 »
A tak skoro jesteśmy przy X-men, to czy portal Paradoks zdementował wczorajsze info o kolekcji? Bo nie widzę. Chociaż w sumie pewnie Mateusz by wrzucił info, że i ta domena jest zarezerwowana...

Sprawdziłem i domena xmen-kolekcja.pl nie jest zajęta. Także Prima aprilis z tymi X-Men.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Nawimar III

Odp: Hachette
« Odpowiedź #407 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 10:52:10 »
Spieszę z dementi Milordzie. Niestety... Chociaż Koleżeństwo i tak błyskawicznie zorientowało się co i jak. Żeby nie było, że ze mnie sadysta pastwiący się nad "braćmi w pasji" zapewniam, że wręcz pożądam tej kolekcji, a wczorajsze info było formą zaklinania rzeczywistości. Nie mam zresztą cienia wątpliwości: ta kolekcja do nas w końcu trafi. Może nie za rok, ale za półtora, gdy zakończą się "Superbohaterowie Marvela" i owszem. Nie jest przecież tajemnicą, że w najbliższych latach Marvel będzie się starał reaktywować mutancką markę. Dlatego w dobrze rozumianym interesie zarządców tego przedsięwzięcia jest aby owa kolekcja trafiła także do nas. Stąd to raczej było antycypowanie niż w błąd wprowadzanie. Poza tym Dzień Śmiechały ma swoje prawa  8)
« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Kwiecień 2019, 10:53:48 wysłana przez Nawimar III »

Odp: Hachette
« Odpowiedź #408 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 11:22:23 »
Sprawdziłem i domena xmen-kolekcja.pl nie jest zajęta. Także Prima aprilis z tymi X-Men.

z ciekawości sprawdziłem http://sedziadredd-kolekcja.pl/, ale wygląda na to że też pusto

Offline Martin Eden

Odp: Hachette
« Odpowiedź #409 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 11:24:06 »
Ja sprawdziłem jeszcze thorgal.czarno-bialy.pl, ale też dxxpa.
Dzięki, panowie, widzę, że jest też ten wątek kontynuowany tam, gdzie powinien być - w temacie Hachette.

Offline Martin Eden

Odp: Hachette
« Odpowiedź #410 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 11:27:58 »
Spoko. Będziecie mogli za rok czy ileś po prostu odświeżyć wpis na stronie, tudzież wejść w rolę proroków i autorytetów od "co następne" - i to bez zmiany avatara!

majkelus81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #411 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 11:31:17 »
Co do X-men to jeśli nie wejdzie teraz to za rok może się okazać, że spora część będzie już dostępna na rynku tylko opublikowana przez innych wydawców, coś jak kolekcja Deadpoola.

Offline Carnage

Odp: Hachette
« Odpowiedź #412 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 11:38:33 »
Kolekcja Deadpool'a to jak dla mnie bardzo zły pomysł. Dobrze, że jak na razie nie ma większych szans na nią.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

ramirez82

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #413 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 11:43:53 »
Co do X-men to jeśli nie wejdzie teraz to za rok może się okazać, że spora część będzie już dostępna na rynku tylko opublikowana przez innych wydawców, coś jak kolekcja Deadpoola.

Pewnie tak, ale to wciąż będą te nowsze rzeczy z kolekcji, a nie te z lat 80-ych, których w kolekcji (chyba) będzie dużo, na które tak czekamy.

majkelus81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #414 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 12:29:18 »
Pewnie tak, ale to wciąż będą te nowsze rzeczy z kolekcji, a nie te z lat 80-ych, których w kolekcji (chyba) będzie dużo, na które tak czekamy.
Ze spekulacji jednego osobnika na forum wynika, że będą konkretne omnibusy (i pewnie nie tylko one). Najlepsze rzeczy w tańszej cenie po prostu wykroją z kolekcji inni wydawcy. Zresztą to już zaczęło się dziać od wczoraj.
« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Kwiecień 2019, 12:55:06 wysłana przez majkelus81 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #415 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 12:40:14 »
(i pewnie nie tylko one).

A to już Twoje spekulacje  8)

No, gdyby Egmont w końcu przebudził się w temacie X-menów, to rzeczywiście za dwa lata ta kolekcja mogłaby być już niepotrzebna. Do tego chyba Mucha jest zadowolona z sprzedaży, skoro jednocześnie wydaje Uncanny X-Force, Astonishing X-men i już zapowiada new X-men, to pewnie na tym nie poprzestaną.
« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Kwiecień 2019, 12:53:29 wysłana przez ramirez82 »

Offline robbirob

Odp: Hachette
« Odpowiedź #416 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 12:43:36 »
Ale do tego nie wystarczyłoby wydać zawartości tych dwóch Omnibusów Claremonta i Lee, ale sięgnąć po jeszcze wcześniejsze komiksy, sprzed Lee.
Nie tylko, bo i te późniejsze, z wczesnych lat 90-tych, które były i w TMSemic.

Offline Bazyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #417 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 17:00:01 »
Spoko, spoko, nie ma co się martwić. Jak SBM będzie się dalej nieźle sprzedawało, jak wykupimy całego Pajączka, to kolekcje o X-Men i Avengers to tylko kwestia czasu. Przecież Polska dla Hachette okazała się niezwykle chłonnym rynkiem. Bierzemy wszystko co nam dają poza francuzami LL i Asterix. :) A konkurencja wszystkiego nie zablokuje, bo tego się robi tyle, że już się niektórzy gubią.

Hail Hydra.

Odp: Hachette
« Odpowiedź #418 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 17:48:06 »
Cytuj
Hail Hydra.

Bazyl z Tobą coraz gorzej widzę.


  No zobaczymy co dalej będzie z tymi kolekcjami. Hachette jest teraz o wiele bardziej świadome w dziedzinie sprzedaży komiksów niż w momencie w którym zaczynali WKKM. Współpraca z Egmontem, korekty tłumaczy czy podmiana jednych tomów na inne, wskazuje na to że już jakieś doświadczenie zdobyli. Nie przypadkiem chyba, najpierw sięgnęli po kolekcje przy których wiedzieli, że nikt im w paradę nie wejdzie czyli Conana i Transformers i chcą teraz wydawać właśnie Spider-Mana, który rozpoczął się póki co wyłącznie w hiszpańskojęzycznych krajach, a nie co wydawałoby się naturalne wychodzące w WB Avengers (z uwagi na film), Deadpoola (też z uwagi na film) czy X-Men (o tym dalej, w sumie też jest film ale po dwóch ostatnich i wiadomości że marka dołączyła do MCU jakoś nie czekam z zapartym tchem). W Deadpoola nie weszli z wiadomych powodów, Egmont wydaje to w zbiorczych wydaniach i po kolei, Avengers było sporo w obydwu kolekcjach i to powyciągane najlepsze rodzynki z ciasta a nowości Egmont wydaje na bieżąco (no 3 czy ileś tam lat do tyłu). Zostaje Pająk i mutanci. Za X-men wzięła się jak widać solidnie Mucha a wiosenne ptaszęta ćwierkają, że i Egmont szykuje nam jakąś niespodziankę w tym zakresie. Natomiast niewiele dzieje się w kwestii Spidermana (oprócz bieżącej serii będzie tylko McFarlane od Egmontu oraz Niebieski i Władza od Muchy to coś podejrzanie mało jak na tak popularnego bohatera), biorąc pod uwagę że Hachette współpracuje z Kołodziejczakiem przy wydawaniu kolekcji to kto wie czy jakoś się nie dogadali między sobą co do podziału rynku. Może być teraz tak, że tak jak wcześniej kolekcje blokowały wydawanie pewnych tytułów bardziej typowym wydawnictwom komiksowym, tak teraz te wydawnictwa mogą blokować wydawanie kolekcji nasycając wcześniej rynek całymi seriami. Jak na mnie to największe szanse ma teraz chyba Avengers, niespecjalnie jak widać jest to wydawane przez innych, a Hachette może sobie spokojnie poczekać aż te ich wydania kolekcyjne się rozpłyną a Marvel wypuści serię nowych filmów po zakończeniu tej obecnej. Zresztą jak widać powstają na Zachodzie te kolekcja coraz to nowsze, więc może będą też zupełnie inne tytuły, myślę, że może to mocno zależeć od tego co się będzie działo w kinach (Marvel chyba spróbuje uderzyć teraz w innych bohaterów żeby nie zastępować aktorów innymi) a także na ekranach tv czy komputerów.

Offline Bazyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #419 dnia: Wt, 02 Kwiecień 2019, 18:11:01 »
@UP
To było nawiązanie do ww tezy, że inne wydawnictwa powyciągają co najlepsze tytuły z List Hachette i ich kolekcje w Polsce stracą sens. A tymczasem to WKKM ostatnim rzutem jeszcze opublikuje Kapitana Hydrę, czyli swój najmłodszy tytuł w zestawie, który trochę wchodzi Egmontowi w paradę. Myślałem że takie skojarzenie jest do wyłapania.

No i mylisz kolejność moim zdaniem. W moim osobistym mniemaniu to najpierw Hachette zdecydowała że będzie Kolekcja Spider-Mana CZ/PL, a Egmont jak tylko o tym usłyszał przed ogółem, to na chybcika ogłosił tego Mac Farlane'a. Podobna sytuacja była z wydawaniem tytułów z WKKDC przed jej oficjalnym ogłoszeniem w Polsce.