Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 292705 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online misiokles

Odp: Hachette
« Odpowiedź #240 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 13:11:13 »
No ale weź potem czekaj kilka miesięcy/lat, żeby przeczytać to jakoś sensownie, np cały jeden run.
Ale anglicy te historie dibrze znają bo mają do wyboru i koloru wydań niekolekcyjnych.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #241 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 13:15:11 »
Ale anglicy te historie dibrze znają bo mają do wyboru i koloru wydań niekolekcyjnych.
Kolekcja jest skierowana bardziej do tych ludzi co nie znają i im się to będzie bardzo źle czytać. Takich prostych rzeczy nie ogarniasz?  :)

Offline Milord

Odp: Hachette
« Odpowiedź #242 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 13:17:30 »
Również namawiam do pisania do Hachette w sprawie X-MEN i Spidermana. Ja napisałem i jeszcze dodatkowo do Eaglemoss. Dziwi mnie podejście malkontentów, którzy twierdzą, że to nic nie da, ale w sumie takie narzekanie to chyba taka nasza cechą narodowa. Natomiast prawda jest taka, że jak przedsiębiorca widzi możliwość zarobienia, to raczej skorzysta. A jak klienci sami się o coś upominają, to szansa na duży zarobek wzrasta. Tym bardziej że napisanie maila nic nas nie kosztuje...

majkelus81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #243 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 13:19:54 »
Zapytam się jeszcze raz? O co ci ludzie mają pisać? Przecież tej kolekcji nie ma. Nasz oddział nie jest wstanie nawet podać ostatnich 3 tomów WKKM, a liczycie, że takie rzeczy będzie wiedział, że ruszył test kolekcji w Anglii?

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #244 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 13:22:33 »
Ale to że w BOKu nie znają listy a jest ułożona od samego początku to inna sprawa. Hachette PL tam na pewno dobrze wie jakie kolekcje się szykują. Conana np wydali bardzo szybko. Mail pokazuje zainteresowanie a nic nie kosztuje.

edit: Conan u nas był nawet pierwszy bo ruszył dzień przed premierą we Włoszech 30/12/2017  :) We Francji Deadpool już idzie oficjalnie.

Jeszcze się okaże że to Anion złożył tych X-Men ;D

jeszcze dodatkowo do Eaglemoss.
O Star Treka?
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Marzec 2019, 13:39:34 wysłana przez JanT »

Offline amsterdream

Odp: Hachette
« Odpowiedź #245 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 13:46:30 »
Ja dopiero dzisiaj dokładniej przyjrzałem się tej kolekcji Spider-Mana, która rzekomo ma się u nas pojawić i tam praktycznie same duble są, szczególnie w początkowej fazie - np. wśród pierwszych 15 tomów bodajże aż 12 to powtórki! Gdzieś czytałem (chyba nawet na tym forum), że mają tam być pełne serie a z tego co widzę to świetne runy Miecheline i Sterna są mocno poszatkowane. Do tego okładki są tragiczne, pomysł na te niebieskie/czerwone/białe/czarne wstawki jest zupełnie nietrafiony i psuje oryginale arty. Myślałem, że może coś wybiórczo wezmę, ale z tego co widzę to nie będzie miało to zupełnie sensu bo po co mi pół runu Micheline dodatkowo wydanego niechronologicznie gdy jest to jedna spójna całość? To nawet TM-Semic wydawał bardziej przemyślanie. Jak Hachette wypuści u nas tą kolekcję bez testu to może się mocno przeliczyć.

Offline wonap

Odp: Hachette
« Odpowiedź #246 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 14:43:13 »
ja pewnie jak zwykle kilka tomów kupię na próbę i sam ocenię;) dubli akurat nie mam bo nie kupowałem;)

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #247 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 14:48:16 »
że mają tam być pełne serie a z tego co widzę to świetne runy Miecheline i Sterna są mocno poszatkowane.
Patrząc chronologicznie to run Sterna prawdopodobnie będzie cały:

09.(06).(The Amazing Spider-Man #224-227, #229-230)
10.(20).(The Amazing Spider-Man #231-237)
11.
12.(31).(Peter Parker The Spectacular Spider-Man #72-79)
13.
14.(08).(The Amazing Spider-Man #252-259)
15.(14).(The Amazing Spider-Man #260-267)
16.(34).(Web Of Spider-Man #6, The Amazing Spider-Man #268-273, Peter Parker The Spectacular Spider-Man #111)
17.
18.

Kolekcja jeszcze nie wyszła cała a tu już opinie że coś poszatkowane  :)

majkelus81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #248 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 14:59:12 »
Kolekcja jeszcze nie wyszła cała a tu już opinie że coś poszatkowane  :)
Ale Stana Lee nie będzie kompletnego :(

Odp: Hachette
« Odpowiedź #249 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 15:02:15 »
  Sprzeda się, sprzeda. W Polsce ludzie kochają Spidermana, tak samo jak i zresztą na całym świecie. A te duble to dla kogoś kto nie kupił razem z kolekcją to w większości żadne duble nie będą a niektóre z tych kolekcyjnych wcale łatwe do kupienia dzisiaj nie są. Jeżeli faktycznie będzie cała seria pisana przez Sterna to genialna wiadomość. Kolekcję mam zamiar kupować, ale omijając te które już posiadam czyli biorąc pod uwagę WKKM, całkiem sporo, ominę też te pisane przez Straczyńskiego, nie przypadły mi do gustu.

Offline Antari

Odp: Hachette
« Odpowiedź #250 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 15:33:03 »
Ja mam już od dawna runy Sterna, Michelinie, McFarlane, Sagę Klonów, Stana Lee, Ultimate, a za niedługo JMS w omniakach. Ale znajdzie się dla mnie parę rodzynków w tej kolekcji więc się cieszę. Nie wiem czego niektórzy tutaj oczekują. Że będzie idealnie pod nich kolekcja robiona i bez żadnych dubli? Myślenie życzeniowe oderwane od rzeczywistości.

Online misiokles

Odp: Hachette
« Odpowiedź #251 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 15:45:06 »
Kolekcja jest skierowana bardziej do tych ludzi co nie znają i im się to będzie bardzo źle czytać. Takich prostych rzeczy nie ogarniasz?  :)
A właśnie że ogarniam. Run Claremonta jest w oryginałach w różnej szacie graficznej. Kolekcje w UK kupują ludzie którzy te hsitorie znają ale dla panoramy wydadzą na nie jeszcze raz pieniądze. #potwierdzone info

Offline wonap

Odp: Hachette
« Odpowiedź #252 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 15:47:29 »
czyli rynek się nie zwiększa o nowych czytelników?;) Nie wierzę;)

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #253 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 15:49:55 »
A właśnie że ogarniam. Run Claremonta jest w oryginałach w różnej szacie graficznej. Kolekcje w UK kupują ludzie którzy te hsitorie znają ale dla panoramy wydadzą na nie jeszcze raz pieniądze. #potwierdzone info
Jemu chodziło ogólnie o wszystkie kolekcje. Potwierdzone info to jest to że "oczytany" czytelnik nie lubi panoramy :)

Kolekcje ogólnie są adresowane dla nowych czytelników i nie przypadkowo ta kolekcja jeśli ruszy to przy premierze filmowej.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Marzec 2019, 15:55:14 wysłana przez JanT »

Offline amsterdream

Odp: Hachette
« Odpowiedź #254 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 15:50:57 »
Mało kto w ogóle liczy TM-Semic jako duble

Ja liczę. Weźmy np. takie Ostatnie łowy Kravena - edycja TM-Semic miała lepsze tłumaczenie, kolory (te w WKKM to jakiś żart) i subiektywnie - papier lepiej oddający kolorystykę komiksów z tamtych lat.

Zresztą wystarczy spojrzeć na listę 41 dotychczas wydanych tomów na stronie Salvat:
https://www.salvat.com/spiderman-la-coleccion-definitva
Wielka Kolekcja Dubli Spider-Mana :D