Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 292651 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1320 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 22:12:40 »
Dlaczego mam płacić 60 zł za Ziemię Jeden od Egmontu, jak w Kolekcji wyjdzie taniej? Powiedz mi co złego jest w takim podejściu?

Offline AntekSocjalny

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1321 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 06:49:49 »
Skąd ta pewność, że w kolekcji wyjdzie taniej? Bazyl jesteś hipokrytą. Wydajesz tysiące złotych na komiksy z Egmont, a czepiasz się o różnicę 20zł? Biorąc pod uwagę, że Egmont wydał Ziemię Jeden w Deluxe? To nie jest duża różnica

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1322 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 14:49:19 »
W UK kolekcja Marvel Legendary jest droższa od wcześniejszych o 2£, więc i u nas kolejna kolekcja pewnie z minimum 10 zł  pójdzie w górę.

Online celtic

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1323 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 17:54:20 »
Dlaczego mam płacić 60 zł za Ziemię Jeden od Egmontu, jak w Kolekcji wyjdzie taniej? Powiedz mi co złego jest w takim podejściu?

A mi się wydawało, że po okładkowych nie kupujesz, tylko wybierasz tantis na ceneo, bo mają największą zniżkę na Egmont.
Specjalnie to robisz???
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline eridraven

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1324 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 09:07:15 »
Nowa książkowa kolekcja "Biblioteka przygody" od wczoraj w sklepach:

Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline emedzi 12

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1325 dnia: Wt, 20 Wrzesień 2022, 17:45:16 »
W kontekście kolekcji klasyków Marvela od Hachette to dziś zwróciłem uwagę na odnośnik na Wikipedii do włoskiej kolekcji na ten sam temat. Co prawda nie wydaje jej Hachette, ale zawartość tomów (pod względem ilości zeszytów w tomie) powinna pokrywać się mniej więcej w 100%. Dodatkowo na co uwagę zwrócił autor wpisu na Wikipedii - 6 pierwszych zapowiedzianych tomów kolekcji Hachette z Francji pokrywa się z pierwszą 6 włoskiej kolekcji, która co ciekawe dobija już do 300 numerów, czyli wyszły już tam wydania zbiorcze wszystkich zeszytów (z najważniejszych serii Marvela) od lat początku 60 do mniej więcej 1976/1977.
U nas absolutnie nie ma szans na coś takiego, nigdy. Moim zdaniem nawet na te 100 z Francji chyba nie ma co liczyć, ale jakby co napiszę, mniej więcej w okolicach których numerów serii powinno zakończyć się to 100 tomów z kolekcji Hachette:
Thor (14 tomów) - ostatni zeszyt w "100" - Thor vol 1 #161
Avengers (11 tomów) - ostatni zeszyt - Avengers vol #56
Spider-Man (15 tomów) - ostatni zeszyt - Amazing Spider-Man vol 1 #65
Fantastyczna Czwórka (18 tomów) - ostatni zeszyt - Fantastic Four vol 1 #80 oraz Annual #6
Daredevil (9 tomów) - ostatni zeszyt - Daredevil vol 1 #43
Hulk (8 tomów) - ostatni zeszyt - Incredible Hulk vol 2 #112
Iron Man (10 tomów) - ostatni zeszyt - Iron Man vol 1 #12
Kapitan Ameryka (7 tomów) - ostatni zeszyt - Captain America vol 1 #114
X-Men (8 tomów)- ostatni zeszyt - X-Men vol 1 #40

Link do strony włoskiej kolekcji: store.gazzetta.it/fumetti/super-eroi-classic/MhisEWcWzBgAAAFa6ZIO3Os9/ct
Link do strony z rozpiską tomów w włoskiej kolekcji: www.comicsbox.it/serie/SUPEROICLA&limite=0
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Wrzesień 2022, 17:51:48 wysłana przez emedzi 12 »

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1326 dnia: Wt, 20 Wrzesień 2022, 20:20:34 »
Są gdzieś jakieś przejrzyste listy komiksów wydanych w ramach kolekcji, z wyszczególnionymi autorami? Potrzebuję zobaczyć co tam Rucka naprodukował, co by miał co robić na emefce. :D
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline vision2001

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1327 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 18:10:44 »
bazyl pewnie smutny, że sam nie mógł o tym tutaj napisać...

I stał się kolejny test:











Kradzione z FB (Czytelnia Komiksu "Między Kadrami"). A pan kolega komiksiarz zakupił ten tom w Tomaszowie Lubelskim. 


Online Leyek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1328 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 18:21:41 »
zakupił ten tom w Tomaszowie Lubelskim. 

Jeszcze na Ukrainie niech testują, to na pewno im wyjdą świetne wyniki sprzedaży. Nie pamiętam testu w woj. mazowieckim, wielkopolskim, łódzkim itd. Za to lubelskie już kolejny raz.
No chyba, że to specjalnie, góra kazała rzucić test, to dajemy tam gdzie się nie sprzeda i jest spokój i mniej roboty, bo zamiast tego rzucimy jakiś kolejny śmieciowy model do zbudowania przez 120 numerów.
« Ostatnia zmiana: Śr, 21 Wrzesień 2022, 18:23:31 wysłana przez Leyek »

Online misiokles

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1329 dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 18:29:55 »
Jeszcze na Ukrainie niech testują, to na pewno im wyjdą świetne wyniki sprzedaży. Nie pamiętam testu w woj. mazowieckim, wielkopolskim, łódzkim itd. Za to lubelskie już kolejny raz.

Do mnie do tej pory nikt z pytaniami do Familiady nie dzwonił, ale wcale się na nią za to nie obrażam. Test to test, statystyczne narzędzia do ekstrapolacji działają.

Offline ThePinkFin

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1330 dnia: Cz, 22 Wrzesień 2022, 01:53:09 »
Eksploatacji chyba.

Offline Grzes1206

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1331 dnia: Cz, 22 Wrzesień 2022, 06:15:56 »
Przecież ta kolekcja i tak nie wystartuje, te stare komiksy się strasznie zestarzały i kiepsko się to czyta . Nie przyjeła się kolekcja że Spider-Manem to słabo to widzę chyba tylko dla fanów takich starych historii. Tylko czy będzie ich wystarczająco?

Offline Fanatyk_2004

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1332 dnia: Cz, 22 Wrzesień 2022, 22:12:23 »
Przecież ta kolekcja i tak nie wystartuje, te stare komiksy się strasznie zestarzały i kiepsko się to czyta . Nie przyjeła się kolekcja że Spider-Manem to słabo to widzę chyba tylko dla fanów takich starych historii. Tylko czy będzie ich wystarczająco?

To samo miałem napisać... Jako fan pajączka bardzo żałuję że tamta kolekcja nie wyszła ;( kupiłbym całą...

Offline Motyl

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1333 dnia: Cz, 22 Wrzesień 2022, 22:55:17 »
Cena robi jednak swoje. Kupiłem dla znajomych pięć sztuk tej kolekcji i jak dziś szukałem, żeby jeszcze dokupić to już w tych punktach, które odwiedziłem, nie było.

Offline Kandor

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1334 dnia: Cz, 22 Wrzesień 2022, 23:22:51 »
Przecież ta kolekcja i tak nie wystartuje, te stare komiksy się strasznie zestarzały i kiepsko się to czyta . Nie przyjeła się kolekcja że Spider-Manem to słabo to widzę chyba tylko dla fanów takich starych historii. Tylko czy będzie ich wystarczająco?
Zobaczymy. Ja mam jeszcze do przeczytania specjalną edycję PENGUINA (BP + CA + Pającze) z pierwszej połowy tego roku. Jeśli nie wystartuje to pozostaje zacząć zbierać oryginalne Marvel Masterworks (Thor pierwszy ma 280 stron) za 200 zł, których pierwsze tomu mają być wkrótce wznowione lub Mighty Marvel Masterworks, w pomniejszonym formacie, które pokrywają się (MMM Thor 280 stron) z Marvel Masterworks tylko to w miękkiej oprawie, ale cena 67,20 zł - wszystkie ceny z Azylu, w Atomie może troszkę drożej. Są też Epiki, ale wiadomo jak z nimi bywa - co kto lubi, ja mam poszczególne tytuły w kolekcji, ale wybieram selektywnie.
Osobiście o pierwszej serii myślę z kolekcjonerskiego snobizmu (ale cena chyba mnie odstraszy), a ta druga, zdecydowanie "ekonomiczna" ma fajne, nowoczesne okładki (w dwóch wariantach, podobnie zresztą jak Marvel Masterworks) i ten format pomaga upchnąć komiksy na większości półek.
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Wrzesień 2022, 23:28:45 wysłana przez Kandor »