Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 295371 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1245 dnia: So, 18 Grudzień 2021, 10:32:46 »
Jedyny słuszna cena to 39,99.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline emedzi 12

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1246 dnia: So, 18 Grudzień 2021, 10:39:50 »
Jeszcze sprawdziłem i prostuję niedopatrzenie, że w Hiszpanii regularna cena to 15 Euro, zatem u nas byłoby to coś w okolicach 60, może 70 zł po podwyżkach, a nie jak napisałem 80 zł, ale to i tak moim zdaniem wciąż za drogo jak na polski rynek kolekcji kioskowych, może gdyby w tej kolekcji był  wyłącznie materiał premierowy, to jeszcze można by się łudzić, ale tak to raczej nie ma co wypatrywać kolekcji droższych niż wspomniane wyżej 39,99 plus ewentualna podwyżka, którą wszyscy wieszczą.

Offline R~Q

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1247 dnia: So, 18 Grudzień 2021, 12:56:10 »
https://salvat.com/colecciones/marvel-ultimate/entregas.html

Zawartość i kolejność świetna, jakby u nas wychodziło to bym prenumerował, mimo że całe uniwersum aż do Śmierci Spidermana mam oczytane.

Offline Bazyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1248 dnia: So, 18 Grudzień 2021, 16:25:27 »
Widzę, ze @emedzi12 to chyba praktykował u @michała81, skoro z takim znawstwem się wypowiada że którejś Kolekcji u nas na pewno nie będzie. :) Sam nie lubię Ultimate ale tego egmontowego Spider-Mana kupiłem, sam teraz nie wiem po co, skoro w nagrodę dostałem Ultimate X-Men. :)

Chodzi głównie o test i rynek zweryfikuje. Spider-Man się niestety nie przyjął, ale BiZDC już wypaliło. Zatem ja najbardziej chciałbym by Hachette Polska odpaliło test Legendary i Ultimate i zobaczymy czy coś się przylepi. Ja poza Ultimates 1 i 2 oraz USM bym resztę wziął. Z Legendary jeszcze bardziej, bo Armor Wars. Pozostaje tylko czekać i mocno trzymać kciuki jak zawsze za najlepsze wydawnictwo komiksowe w Polsce.

Offline emedzi 12

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1249 dnia: So, 18 Grudzień 2021, 18:13:20 »
Widzę, że @Bazyliszek, kontynuuje swoją strategię zakamuflowanego niszczenia Hachette i oprócz niszczenia PR tego wydawnictwa i zniechęcania do niego swoich osobistych wrogów, dla których obecnie Hachette=Bazyliszek, to jeszcze w swoim znawstwie chce startu testu dwóch kolekcji jednocześnie, żeby okazało się czy coś się przylepi. No cóż jeśli ktoś kojarzy fakty to wie, że w takiej sytuacji najprawdopodobniej się nie przylepi, bo część zapewne kupi jeden test, a część drugi test i ostatecznie żaden z nich nie osiągnie wystarczającej ilości sprzedaży, a co za tym idzie zamówień prenumeraty.

Już od dawna coś przeczuwałem, że ta wielka miłość Bazyliszka do Hachette może być trollingiem, mającym na celu podkopać pozycję wydawnictwa na tym forum, a powyższy post tylko może utwierdzać w tym, że intencję Bazyla do H nie są tak szczere jak wielu się wydaje.

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1250 dnia: So, 18 Grudzień 2021, 19:15:32 »
  Hachette nie wejdzie w żadne Ultimate bo to by było samobójstwo, Egmont wydał już Spider-Mana i X-Men taniej, lepiej i spokojnie można wszystko kupić. Z dłuższych serii zostaje Fantastyczna Czwórka i Ultimates, nie wiem jak z FF ale Avengers pewnie puszczą wejdzie im to w dwa tomy. Kontynuacje tego wszystkiego też się zmieszczą w dwa tomy, cała reszta to w większości mini-serie a połowa na 4-5 zeszytów, zresztą wystarczy spojrzeć na tę listę Salvatu, jedna wielka powtórka z rozrywki. I tylko proszę, bez przytaczania słów TK, albo się mylił albo wymyślał jakieś bzdety, Thorgal to też zupełnie inna para kaloszy. Te Legndary to nie jest jakaś kolekcja ze starociami? Jeżeli tak, to marnie to widzę. Deadpoola, Spider-Mana i X-Men możemy już wykreślić z listy, Batmana (to chyba od konkurencji) zdaje się też. Bohaterowie i Złoczyńcy to ruszyli zapewne tylko dlatego, że licencja była kupiona za czapkę śliwek w przeciwieństwie do tego co Marvel żądał za kolekcję o Pająku. Hachette raczej będzie czekało na inną licencję, może jakąś mangę puści, u siebie chyba sporo tego wydają.

Offline Zamorano

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1251 dnia: Nd, 19 Grudzień 2021, 11:12:09 »
"Jak to @79ersa nie zachwyca, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem @79ersowi, że zachwyca?!” :)

Balzaca na razie czytałem tylko Ojca Goriot bo to lektura była. I to była bardzo dobra książka. A Mitologia Parandowskiego to dla mnie sztos. Stworzenie świata, Wojny Zeusa, przygody Heraklesa, Wojna Trojańska, Odyseja, Wyprawa po złote runo itd.

"Na początku był chaos".

Parandowski bardzo w porządku i słusznie klasyk. Sztos. Ale z mitologii greckiej i rzymskiej po polsku największym sztosem moim zdaniem jest wersja Wandy Markowskiej. Zwłaszcza mit Prometeusza w jej wersji to sztosiwo. Polecam też słownikowe opracowanie Joela Schmidta od wydawnictwa Książnica (z tej serii słownikowej jest też doskonały słownik mitologii celtyckiej). Dość ciekawym opracowaniem i nietypowym był też skromny tomik z "czarnej" serii wydawnictw artystycznych i filmowych Michała Pietrzykowskiego. Pamiętam, że były tam podania o Atenie w wersjach, których nie było ani u Parandowskiego, ani u Gravesa, ani u Markowskiej czy Kubiaka. Ale to nie jest opracowanie z narracją w poetyce literatury pięknej tylko popularnonaukowe. Jeśli idzie o mity nordyckie/ germańskie mam w biblioteczce Gaimana, Greena i Artura Szrejtera. Muszę przyznać, że kolekcja Hachette jest w porządku i nie odbiega od nich poziomem jakoś znacząco. Dość przyjemnie się czyta. Co ciekawe, że w kręgu śródziemnomorskim ta seria została napisana, a nie w północnym Barbaricum ;), ale Ci hiszpańscy autorzy czują klimat. Notki popularno naukowe też nie są złe. Właśnie jedyną wadą jest, że nazwisk tych hiszpańskich autorów poszczególnych tomów trzeba szukać po stopkach redakcyjnych jak nie przymierzając we wczesnych TM Semicach.
« Ostatnia zmiana: Nd, 19 Grudzień 2021, 11:14:36 wysłana przez Zamorano »
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Online Pawel.M

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1252 dnia: Nd, 19 Grudzień 2021, 11:44:35 »
Stabryła "Mitologia grecka dla dorosłych". Nie czytałem tegoż autora - może ktoś czytał i coś więcej napisze? - "Opowieść tebańska", "Tezeida" i "Klątwa Pelopidów".

Offline Zamorano

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1253 dnia: Nd, 19 Grudzień 2021, 18:46:44 »
Stabryła "Mitologia grecka dla dorosłych". Nie czytałem tegoż autora - może ktoś czytał i coś więcej napisze? - "Opowieść tebańska", "Tezeida" i "Klątwa Pelopidów".

To jest świetny filolog. "Klątwa Pelopidów" i "Tezieda" są znakomite, "Opowieści tebańskiej" nie mam i nie czytałem. Podobnie "Mitologii dla dorosłych". Ale ta ostatnia była w Polsce swego czasu bestsellerem. Recenzje miała dobre. To jest świetna literatura. W porównaniu do innych mitografii moim zdaniem są dużo bardziej, jak by to ująć naturalistyczne. Tego autora polecam też "Terroryści znad Tybru", ale to nie jest już mitologiczne.To są eseje na temat terroru i przemocy w  okresie dziejów starożytnego Rzymu – od mitycznego Romulusa do czasów tuż przed pryncypatem, czyli okresu życia Juliusza Cezara.
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline 79ers

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1254 dnia: Nd, 19 Grudzień 2021, 20:03:14 »
Skoro dotarliśmy już do mojego ulubionego starożytnego Rzymu to od siebie polecam - również "niemitologiczną" - świeżynkę w wersji PL czyli:
Starożytny Rzym. Infografiki  ;D ;D

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1255 dnia: Wt, 25 Styczeń 2022, 11:57:49 »
Hachette ruszy w UK z serią MARVEL LEGENDARY.
Dostałem info od Atomu od którego biorę inne kolekcje w wersji UK, że jest już możliwość zamawiania preorderów na tą kolekcję.

Offline kknd2

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1256 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 10:13:04 »

Offline Crono

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1257 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 10:22:15 »
Powtarzam się, ale od czasu kolekcji Transformers Hachette wyrobiło się w kwestii okładek. Te mi się naprawdę podobają. Niemniej, ta kolekcja to taki dubel WKKM. I tak jak nie chciałem X-Men od Hachette, tak teraz łyknąłbym tą kolekcję jak pelikan, bo od Egmontu na epiki nie ma co liczyć. Hachette, dawaj mutantów!

Offline Bazyliszek

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1258 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 19:32:55 »
Och niestety - jeśli Kolekcja X-Men nie ruszyła nigdzie na Zachodzie, to tym bardziej nie ruszy u nas. Szkoda, ale nic nie zrobimy. To samo z Legendary - chciałbym polskiego testu, ale polskie Hachette tego nie wyda, skoro liczba dubli w tej Kolekcji przekracza pewnie z połowę całości. Ale za Armor Wars będę płakał.

Czemuż, ach czemuż doprowadzono do urwania polskiego WKKM? W UK i Niemczech wychodzi sobie dalej, bez przeszkód i pewnie do mojej emerytury będzie się ukazywać. :) A nam zostały dziury w eventach które mogły by być, a których nie wydano. :(

@DOWN
Tylko Sędzia Dredd. :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 04 Maj 2022, 19:51:02 wysłana przez Bazyliszek »

Offline 79ers

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1259 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 19:50:01 »
Jedyna słuszna kolekcja od Hachette - nawet pomimo kilkunastu dubli - to 2000AD Ultimate Collection

https://hachettepartworks.com/en-en/2000-ad-ultimate-collection/
« Ostatnia zmiana: Śr, 04 Maj 2022, 20:26:32 wysłana przez 79ers »