Autor Wątek: Grant Morrison  (Przeczytany 36292 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline donT

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #30 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 18:34:22 »
Odniesienia do popkultury są podane w bardzo przystępny i niepozostawiający wątpliwości sposób
Tak jak np. w Azyl Arkham?

słownictwo również nie jest jakoś specjalnie wyszukane
Tak jak np. w Invisbles?

Najważniejsze dla mnie jednak, że lektura jego komiksów nie wymaga wcześniejszego przygotowania do tematu
Tak jak np. w Final Crisis?

Antari, przeczytaj czasem swoj post zanim klikniesz Wyslij wiadomosc.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline arczi_ancymon

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #31 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 22:08:27 »
Eee tam, WE3 sprawia wrażenie, że napisał go ktoś sprzątający w chacie Morrisona na podstawie znalezionych w koszu notatek. Bez żalu puściłem go w świat.
Tu bym polemizował, czasem w prostocie leży siła, ale jak to jest przede wszystkim narysowane - Quietely tymi 3D kadrami rozbił bank.

A jeśli Morrison jest taki przystępny, to dziwne, że tak wiele osób narzeka na to, że kompletnie nie ogarnia jego odniesień (że aż trzeba wydawać dodatkowe książki, które wyjaśnią co autor miał na myśli). Na nich (odniesieniach) w zasadzie zbudowane jest "Invisibles", jego run "Batmana", "All-Star Superman", co niewątpliwie potrafi być imponujące jak i męczące.
IMO Moore jest mniej hermetyczny (choć mimo wszystko cięższy, bo pewnie nawet dla native'ów jego angielski potrafi być przyciężkawy, ale to też zależy od tego jaką ścieżką postanowił podążyć w danym komiksie), niektórych tytułów Morrisona nie da się czytać jak nie wie się o co chodzi. Serio ktoś uważa, że człowiek z ulicy mógłby przeczytać takiego "Flex Mentallo"?
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Luty 2019, 22:16:41 wysłana przez arczi_ancymon »

Offline starcek

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 23:03:36 »
Tu bym polemizował, czasem w prostocie leży siła, ale jak to jest przede wszystkim narysowane - Quietely tymi 3D kadrami rozbił bank.[...]
Dla mnie nic nie rozbił, co najwyżej może buty czyścić Murphy'emu i dlatego bardziej cenię sobie Joe the Barbarian.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline adamarluk

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 23:06:47 »
Wydana ostatnio "Czarna rękawica" to kontynuacja "Batmana i syna"?
Następnie poprzez "Batman RIP" prowadzi do "Nieskończonego Kryzysu" również Morrisona, czy coś pomieszałem?
Wynika z tego, że brakuje na naszym rynku "Batman RIP" aby spiąć run Morrisona.
Komiksy te stanowią kontynuacje wątków, czy są to zupełnie niezależne historie?
Zwróciłem jeszcze uwagę, że w "Batman i syn" wydanym w ramach WKKDC brakuje dwóch zeszytów - 663 i 666 w "Czarnej rękawicy" też brakuje jednego, czy dwóch.
Czy stanowi to problem w zrozumieniu całości?

Offline Murazor

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 06:29:41 »
Jak czytac ten run dodalem w watku o Batmanie. Wyszukanie u gory tez by pomoglo.

Co do pozostalych pytan. Oczywiscie, ze czyta sie i odbiera gorzej, jezeli brakuje czesci historii. Run Morrisona to nie tylko te 3 komiksy, a dluzsza historia. Poszukaj w watku Batmana

Offline Damballa

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #35 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 22:17:42 »
Na azylu przegląd wydań komiksów Morrisona - https://m.facebook.com/AzylKomiksu/albums/244086683133757/

Offline LordDisneyland

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 21:51:25 »
OK, zaciekawiony kupiłem dziś w CentrumKomiksu WE3, byndę sobie zdanie wyrabiał.
,, - Eeeeech.''

ramirez82

  • Gość
Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 21:57:56 »
Wydanie anglojęzyczne? Czy wciąż jest dostępne Taurusowe?

Offline LordDisneyland

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #38 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 21:59:28 »
To drugie, uprzejmy ob. sprzedawca wyszukał mi egzemplarz w bdb stanie.
,, - Eeeeech.''

Offline Darth_Simon

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 22:26:13 »
Zrobiłem drugie podejście (około tydzień po pierwszym czytaniu) do Czarnej Rękawicy

i

o dziwo jest lepiej.

Nadal nie łapię wszystkich postaci (Ci klauni z Międzynarodowego Klubu Bohaterów zlewają mi się w jakąś szarą masę, coś jak jacyś jednosrzałowcy bez charakteru i sensu w starych filmach akjcji)
Ale zaczynam dostrzegać, że za tym wszystkim ktoś lub coś się kryje.

I tu jest kłopot z tym tomem. Powinien się nazywać Czarna Rękawica Prolog, Wstęp lub część I.
Bo jest pokazane że istnieje jakaś organizacja, która coś planuje.
Ale historia urywa się w połowie i z tego co sprawdzałem w Necie to kontynuacja (chyba Batman RIP) nie ukarze się w ramach kolekcji.

To tak jakby wydano Husha tylko pierwszy tom (akurat Joker jest na ostanim kadrze więc się "fajnie" kończy)
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline LordDisneyland

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 03:58:17 »
Dokupiłem sobie  "RIP", mogę się wziąć za "Rękawicę".

Ale przy zakupach zauważyłem także, że Morrison pisał serię "Steed & Mrs Peel", polskim odbiorcom tytuł znany  jako "Rewolwer i melonik". Czy ktoś z was miał okazję czytać?
,, - Eeeeech.''

Offline R~Q

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #41 dnia: Śr, 27 Marzec 2019, 12:31:39 »
Wydana ostatnio "Czarna rękawica" to kontynuacja "Batmana i syna"?
Następnie poprzez "Batman RIP" prowadzi do "Nieskończonego Kryzysu" również Morrisona, czy coś pomieszałem?
Wynika z tego, że brakuje na naszym rynku "Batman RIP" aby spiąć run Morrisona.
Komiksy te stanowią kontynuacje wątków, czy są to zupełnie niezależne historie?
Zwróciłem jeszcze uwagę, że w "Batman i syn" wydanym w ramach WKKDC brakuje dwóch zeszytów - 663 i 666 w "Czarnej rękawicy" też brakuje jednego, czy dwóch.
Czy stanowi to problem w zrozumieniu całości?


Jest Infinite Crisis, potem 52 i One Year Later, następnie Batman Morrisona. W międzyczasie podczas runu Morrisona (uwaga, serie się różnie nazywają) jest jeszcze Final Crisis i Flashpoint.

Offline Antari

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 09:34:37 »
Wiele osób się tutaj jara Multiversity Morrisona a ja już widzę narzekania jakie tu będą. "Większej głupoty nie czytałem" itp.

Offline Teli

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 09:48:32 »
Bo jak to mógłby napisać klasyk "Morrison wielkim poetą jest" nie nam maluczkim go rozumieć. Na pewno nie będzie to lekkostrawna lektura i wielu po prostu połamie sobie na tym zęby. Ja sam nie wiem czy mi się chce w to Multiversity pakować i tak już mnie na samą myśl o New X-Men od Muchy zaczyna boleć głowa -no chyba że przed lekturą opróżnię buteleczkę czegoś mocniejszego na poszerzenie percepcji i horyzontów wtedy to może.... :) Ale inne klasyki z DC zapowiedziane przez Egmont z chęcią przytulę.

Offline Antari

Odp: Grant Morrison
« Odpowiedź #44 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 10:14:54 »
Dla mnie nie pojęte jest, że niektóre osoby narzekają na Morrisona, a wielbią pod niebiosa np. Moore'a, którego odbiór jest o wiele trudniejszy i wymaga wcześniejszej podbudowy. Jedyne co jest wymagane u Morrisona to ogólna znajomość popkultury oraz samego uniwersum DC.