Autor Wątek: Folie ochronne na komiksy  (Przeczytany 35989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 12:04:09 »
Są to cienkie koszulki z paskiem kleju. Zapewne chronią podobnie do rozwiązań od ComiCare, ale jakoś im nie zaufałem. Sklepy z UK używają tego hurtowo i pakują w nie komiksy do wysyłek. Na YT znajdziesz dużo pochlebnych opinii.

Offline isteklistek

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #46 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 12:07:17 »
To z jakieś hurtowni? Bo jak tak, to ja zapytam, czy jest możliwość zakupu Toploadera na zeszytówki? To chyba ta sama firma.

Offline Mortimer

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 12:30:05 »
Normalnie to robiłbym to w pracy na biurku (tu kurierzy dostarczają towar), ale zabieram tą robotę do domu - na spokojnie kontemplując każdy cover z osobna i w ciszy... ;)

Szanuję takie podejście do tematu :)

Offline Szekak

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 12:35:29 »
Czy ktoś z was testował produkty od Ultra Pro, bo mogę je kupić w hurcie niestety w paczkach po 10 zestawów, koszt jednej paczki to około 15zł za 100 sztuk:
Ultra Pro - Comic Bags - Golden Size (100 Bags)
Ultra Pro - Comic Bags - Silver Size (100 Bags)
jeszcze jest coś takiego, tylko tutaj to już około 20zł:
Ultra Pro - Comic Bags - Golden Size Re-Sealable (100 Bags)
Teraz czy warto czy nie?
Obejrzałem filmik na youtube z którego wynika, że folie mają dziwne rozmiarówki, np. do current baga nie wchodzą tekturki w rozmiarze current. To są i tak tak małe koszta, że ja bym Ci radził normalne kupić na atomcomics, szczególnie, że teraz masz 12% zniżki na materiały ochronne, więc nie ma co ryzykować dla kilku groszy. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Gazza

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 18:29:10 »
Dostałem kilka zeszytów (zamawiane w UK) w takich woreczkach - osobiście nie polecam, ale cena jest atrakcyjna widzę. Kwestia podejścia i oczekiwań. Ja z natury dbam o swoje zbiory więc staram się im zapewnić najlepsze możliwe warunki. Paradoks polega na tym, że zeszyty mam zabezpieczone, a trejdy i inne omnibusy stoją bez jakiejkolwiek ochrony.
Z drugiej strony - wartość kolekcjonerską raczej osiągają pojedyncze zeszyty właśnie, a nie co rusz wznawiane czy dopieszczane wydania zbiorcze.

O jakieś mega ważne komiksy to rozumiem tak dbać z myślą o sprzedaży, ale o normalne komiksy? Wtedy musiałbym też każdy integral pakować w mylara z kwasochłonnym kartonem. :D
Dzisiejsze hity rynku kolekcjonerskiego to kiedyś też były „normalne komiksy”. Nigdy nie wiadomo ile który będzie wart za kilkadziesiąt lat. Jak tak dalej pójdzie to komiksy na papierze niedługo wszystkie cenne się staną. Dopóki mnie życie do sprzedawania nie zmusi - dbam o ich stan stricte dla siebie. Chociaż spadkobiercy mają już jakąś wartości kolekcji świadomość. 😀
« Ostatnia zmiana: Śr, 05 Czerwiec 2019, 18:37:49 wysłana przez Gazza »

Offline Neofita

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 15:51:48 »
Zdjecie starych TM-Semicow w foliach - az sie lezka w oku zakrecila. Jeszcze takie schludne i czyste, jakby dopiero co wyszly z drukarni.

Mam nadzieje, ze moje TM-Semiki mi wybaczyly, ze sprzedalem je kiedys wszystkie w chwili slabosci za garsc srebrnikow.
 
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Czerwiec 2019, 21:23:55 wysłana przez Neofita »

Offline Szekak

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 16:26:38 »
I żeby nie było, przyszły folie current z atomu i pasują idealnie, kilka Spawnów w stanie mint już w nie zaaplikowałem, sukcesywnie będę ogarniał resztę. Jedynie żałuję, że tak późno się za to wziąłem, prezentują się super.

« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Czerwiec 2019, 16:28:44 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Kielo

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 17:14:01 »
Musze zgodzic sie z przedmowcami, ktorzy twierdza, ze warto zainwestowac w odrobine drozsze folie. Po kilku latach folie UltraPro wygladaja tak (dobrze widac po prawej stronie z powodu odbijajacego sie swiatla):



W Polsce wilgotnosc powietrza nie jest nawet w przybllizenu tak duza jak w Anglii, ale cos to pokazuje.

@Szekak - props za Spawny ;)

Offline LordDisneyland

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 19:32:46 »
Kielo, jak zwykle pokazujesz coś, o istnieniu czego nie miałem pojęcia... Ta seria Masters of Horror to adaptacja wspaniałego cyklu filmowego ? Masz "Kobietę Jeleń" :D ?
,, - Eeeeech.''

Offline Mateusz

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 19:56:16 »
Wypowiedzi niedotyczące tematu znajdziecie w wątku: https://forum.komikspec.pl/na-luzie/dyskusje-swiatopogladowe/msg25425/#new

I jak już rozpoczynacie dyskusję na temat światopoglądowy, to róbcie to, w tematach do tego przeznaczonych, bo nie każdy chce o tym czytać w wątkach o komiksach.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Kielo

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 21:01:48 »
Kielo, jak zwykle pokazujesz coś, o istnieniu czego nie miałem pojęcia... Ta seria Masters of Horror to adaptacja wspaniałego cyklu filmowego ? Masz "Kobietę Jeleń" :D ?

W czasach kiedy IDW wydawalo glownie horrory kupowalem wszystko jak leci. Zbieram sie, zeby porobic zdjecia zeszytow, to moze i inne ciekawe rzeczy sie znajda :)

Jesli chodzi o MoH to sa to komiksowe adaptacje tego serialu, ale wydano tylko pierwsze dwa odcinki pierwszego sezonu - jeden odcinek dzielono na dwa zeszyty, czyli wyszly cztery zeszyty i mnostwo wariantow. Na zdjeciu sa trzy warianty zeszytu pierwszego oraz zeszyty trzeci i czwarty.
Btw. Kobieta Jelen byla w sezonie drugim ;)

Zeby nie bylo, ze zupelny offtop to takie folijki uzywam w tej chwili (mylar tylko do "lepszych" wariantow):


Offline Wolomin

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #56 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 17:14:05 »
Witam
Panowie, od jakiegoś czasu prenumeruję trzy kolekcje komiksów Marvel, DC, i Star Wars, wiecie, te w twardych oprawach. Powiedzcie mi, jest jakoś dobry sposób na zabezpieczenie tego jakąś folią, torebkami czy coś w tym rodzaju?, jak na pewno wiecie one na grzbiecie mają panoramę i są różnych grubości, wiec torebki raczej odpadają. Zamierzam zrobić ogromną półkę i postawić wszystkie w jednym rzędzie, w sensie każda kolekcja to jeden rząd tak by widoczna była cała panorama na grzbiecie. Myślałem o termokurczliwej folii, taki rękaw, mam w pracy zgrzewarkę i każdy tom włożył bym do rękawa i zgrzał z góry i z dołu, a potem ciepłym powietrzem pbkurczył tę folię. Robił ktoś z Was tak?, zależy mi na tym by folia na grzbiecie była naciągnięta, tak jak to wygląda w przypadku DC gdy komiksy przychodzą pocztą. Niby już są ofoliowane, ale często folia jest podziurawiona, poprzepalana. Czy może macie jakiś inny sposób?

Offline Szekak

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #57 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 17:20:20 »
Nie prościej kupić zamykany regał?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #58 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 17:26:02 »
Kup folie na Allegro przeznaczone na kolekcje i problem z głowy. Nie jest to drogie rozwiązanie. Obkurczanie folii uważam za dziwny pomysł ;) Dobierz odpowiedni rozmiar. Aukcje są dokładnie opisane.
https://allegro.pl/listing?string=koszulki%20ochronne%20na%20komiksy&bmatch=product-buynow-new-price-eyesa-boo-1-1-0619


Offline Wolomin

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #59 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 17:35:08 »
Nie prościej kupić zamykany regał?

Będzie półka, to musi być widoczne. Poza tym WKKM ma np 160 tomów, nie ma mowy bym znalazł gdzieś taki regał ;)