Autor Wątek: Folie ochronne na komiksy  (Przeczytany 35988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 12:46:51 »
Kupisz w każdym większym markecie, w sklepie papierniczym. Cena oscyluje w okolicach 10-12 zł.

Offline Szekak

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 12:53:18 »
To ta co na allegro koszyuje niecale 6zl?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 13:00:28 »
Nie, to nie ta.

Offline Mortimer

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 13:02:11 »
Kupisz w każdym większym markecie, w sklepie papierniczym. Cena oscyluje w okolicach 10-12 zł.

Dzięki! Sprawdzę przy najbliższej okazji.

Offline Gazza

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 15:29:33 »
A to sa te mylary czy jak? Lezaly 20 lat semici w kartonach, a teraz nie moga w zwyklych? Sam nie wiem...
Kwestia podejścia i wartości jaką dla Ciebie mają. Zwykłe polietylenowe folie i tekturki dają ochronę na kilka lat maksymalnie. Mylar jest na wieki, a tekturki typu fullback pokryte są chemią obustronnie. Takie kombo i zapominasz o problemie na resztę życia. Dodatkowo mylar jest wyjątkowo przejrzysty co nie umniejsza kolorom i ostrości widocznej pod nim grafiki. Wiem, że może to (mój opis) być mało przekonujące, ale zapewniam, że różnica jest kolosalna! Niezdecydowanym polecam zakup kilku pojedynczych koszulek i fullbacków (Atom ma w ofercie również na sztuki) i przetestowanie. Gdyby nie ograniczone zasoby - wymieniłbym bez wahania już dawno wszystkie.

Takie odpowiedzi się nie spodziewałem :D (...)
W sensie, że z pracy "wynoszę" ? :)

Offline Szekak

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 17:33:29 »
A widziałeś jakieś efekty negatywe trzymania komiksów w takich foliach? Bo ja nie, a trzymam z 10 lat w takich najtańszych z allegro. :P
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 17:36:23 »
Raczej obejrzyj tekturki po tych 10ciu latach i powiedz nam jak wyglądają ;) Jest szansa, że już mają żółte plamy, które oznaczają, że straciły właściwości kwasochłonne. Od takiego momentu następuje degradacja papieru w komiksie (kolor, faktura). Same folie jedynie się pomarszczą, bo te z Allegro nigdy nie miały żadnych właściwości chroniących przed UV, więc nie mogę ich stracić Folie polietylenowe w pewnym momencie matowieją, marszczą się i np. mogą zacząć przepuszczać wilgoć w większej ilości. Mogą też pękać.
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Czerwiec 2019, 17:39:57 wysłana przez komiksowe_warianty »

Offline Szekak

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #37 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 17:40:06 »
No to integrali też nie trzymam w foliach z tekturkami kwasochłonnymi, więc też następuje degradacja papieru. I teraz pytanie - czemu bardziej miałbym dbać o TM-Semic niż o integrale :D
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #38 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 17:41:42 »
Pewnie tylko Ty znasz odpowiedź na to pytanie.

Offline Szekak

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 19:02:51 »
No właśnie nie znam, dlatego kupiłem zwykłe folie, ale na forum widzę mylary mają wzięcie z niezrozumiałych mi powodów. O jakieś mega ważne komiksy to rozumiem tak dbać z myślą o sprzedaży, ale o normalne komiksy? Wtedy musiałbym też każdy integral pakować w mylara z kwasochłonnym kartonem. :D
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 19:05:31 »
No są lepsze, mocniejsze, wytrzymalsze, chronią rewelacyjnie przed UV, tekturki są dwustronnie nasączone, nie żółkną. MyLar >>>Polietylen z ComiCare.

Offline Szekak

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #41 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 19:13:56 »
Tutaj nikt temu nie przeczy, że mylar > politylen, ale imo przerost formy nad treścią ładować w mylary komiksy. Idąc tym tropem musiałbym zrezygnować z trzymania integrali w regale ładnie i też ładować wszystko w mylary bo przecież następuje degradacja papieruuu. Trzymam komiksy 10 lat w regale i wyglądają jak nowe, jak degradacja następuje tak wolno, no to niech następuje, najwyżej ktoś za 200 lat sobie nie poczyta. xD
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Mortimer

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #42 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 11:08:53 »
W sensie, że z pracy "wynoszę" ? :)

Tak :)

Offline Gazza

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 11:13:06 »
:)
Normalnie to robiłbym to w pracy na biurku (tu kurierzy dostarczają towar), ale zabieram tą robotę do domu - na spokojnie kontemplując każdy cover z osobna i w ciszy... ;)

Offline Night wolf

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 11:56:42 »
Czy ktoś z was testował produkty od Ultra Pro, bo mogę je kupić w hurcie niestety w paczkach po 10 zestawów, koszt jednej paczki to około 15zł za 100 sztuk:
Ultra Pro - Comic Bags - Golden Size (100 Bags)
Ultra Pro - Comic Bags - Silver Size (100 Bags)
jeszcze jest coś takiego, tylko tutaj to już około 20zł:
Ultra Pro - Comic Bags - Golden Size Re-Sealable (100 Bags)
Teraz czy warto czy nie?
Kalkulator Egmontu
Przeczytane: 961 z 1492 (64,41%) // Do przeczytania: 531 (35,59%) stan na 11.02.2020
Goodreads