Autor Wątek: Folie ochronne na komiksy  (Przeczytany 36264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wolomin

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #60 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 17:49:12 »
Kup folie na Allegro przeznaczone na kolekcje i problem z głowy. Nie jest to drogie rozwiązanie. Obkurczanie folii uważam za dziwny pomysł ;) Dobierz odpowiedni rozmiar. Aukcje są dokładnie opisane.
https://allegro.pl/listing?string=koszulki%20ochronne%20na%20komiksy&bmatch=product-buynow-new-price-eyesa-boo-1-1-0619

No tak, tylko jest jeden problem, tomy są rożnej grubości, jeden ma 10mm a inny 25mm, wrzucę tom 25mm do takiej torebki to folia na grzbiecie będzie naciągnięta, wrzucę do niej tom 10mm i folia będzie luźna, będzie się marszczyć odstawać itd. A przecież cały urok tej kolekcji to panorama na grzbiecie, dlatego wymyśliłem by zapakować to w folię tak jak to jest pakowane do wysyłki

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #61 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 18:48:16 »
Musisz kupić różne folie. Nie jest łatwo ;)

Offline Wolomin

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #62 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 19:12:25 »
Będę kombinował, poszukam po znajomych, może ktoś pracuje gdzies gdzie mają coś takiego

« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Lipiec 2019, 19:16:59 wysłana przez Wolomin »

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #63 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 19:20:47 »
A jak masz zamiar potem czytać te komiksy, jak zastosujesz próżniowe pakowanie w folie?

Offline Szekak

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #64 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 19:37:40 »
Kto by chciał czytać. xD
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline bowie

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #65 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 20:46:12 »
Jako, że koszulki ochronne nie na wszystko pasują, to komiksy o większych gabarytach planuję obłożyć folią tak, jak okłada się książki w bibliotece. Znalazłem coś takiego" folia bezkwasowa. Zamiast zgrzewania czy zwykłej taśmy klejącej zastosuję bezkwasową taśmę Neschen Filmpolast

Offline Wolomin

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #66 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 20:52:03 »
A jak masz zamiar potem czytać te komiksy, jak zastosujesz próżniowe pakowanie w folie?
Czytam na bierząco, wszystkie są przeczytane, dlatego chce je zabezpieczyć i postawić na półkę

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #67 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 20:53:48 »
No to jak już zafoliujesz, to pokaż jak to wygląda :)

Offline Wolomin

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #68 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 21:32:31 »
Spoko, pewnie trochę to potrwa jeszcze, ale na pewno się pochwale ;)

Offline PJP

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #69 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 22:19:34 »
Sporo bibliotek stosuje folię przezroczystą na książki. Są bardziej żywe kolory i książka wygląda jak nieobłożona ;) Minus tej folii taki, że z zasady nie stosuje się ich do pozycji w sztywnych okładkach, chociaż widziałem już integrale obłożone w taką folię i aż tak źle nie wygląda i chyba komiks się nie rozpadnie - w końcu w warunkach domowych nie jest aż tak eksploatowany http://www.pelloplast.fi/pl/produkty/folie-ochronne-na-ksiazki/informacje-o-produkcie/

Offline Gazza

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #70 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 11:09:09 »
@Wolomin - ja przychylam się do propozycji @Ryby (tj. @komiksowe_warianty). Sam, zanim nie sprzedałem, miałem tak "zabezpieczoną" WKKM. Jest to o tyle dobra opcja, że w każdej chwili możesz spokojnie wyjąć tom z woreczka i zapakować z powrotem po lekturze. Opcja z próżniowym zamykaniem wydaje mi się kuriozalna...

Offline cinemaman

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #71 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 14:02:15 »
A jakie folie ochronne używacie na komiksy zbiorcze, tj. Daredevil Bendisa itp.?

Offline Gazza

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #72 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 14:17:09 »
Ja na ten moment nie stosuję na trejdy praktycznie jakichkolwiek. Mam trochę na cieńszych, ale nie przewidywałem nawet. Jeśli wejdę w zabezpieczanie zbiorczych wydań to poszukam odpowiedniego rozmiaru na allegro z tej oferty folii ochronnych z cienkim paskiem kleju (bo takie nabyłem kiedyś na Nowe DC! czy większe europejskie softcovery typu Jeremiah).

Offline LordDisneyland

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #73 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 04:34:38 »
Wymyśliłem ostatnio kilka sposobów na przechowywanie tomów z obwolutami tak, żeby się ten cholerny dustcover nie niszczył i nie przesuwał.
Po wypróbowaniu widać, ze zmarnowałem czas, bo wszystkie genialne idee nadają się na śmietnik. A ja z każdym dniem coraz bardziej tych obwolut nie znos...nienawidzę już nawet.
,, - Eeeeech.''

Offline Kielo

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #74 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 13:53:27 »
Ja nie zauwazylem zeby zbiorcze wydania niszczyly sie od stania na polce. Przeprowadzki to jedyny moment, w ktorym moje komiksy ucierpialy.