Autor Wątek: Folie ochronne na komiksy  (Przeczytany 35984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 13:12:40 »
A gdzie je kupujesz? Masz jakieś sprawdzone miejsce z dobrą cena/dostawą?
Szczerze pisząc biorę z pracy... :) Nie szukałem nawet, bo mam z przydziału do biurka ale widzę, że kosztuje od kilku do kilkunastu złotych więc nie jest chyba źle?
Grunt to MAGIC Tape, nie inna Scotcha ponieważ tylko magiczna bez problemu odkleja się i przykleja wielokrotnie nie niszcząc przy tym powierzchni. Naprawdę warto. I koniecznie z obcinaczem - bardzo ułatwia cały "proces".

Również ich używam i polecam. Są też dostępne z różnymi grafikami z Marvela, więc pewnie lepiej się prezentują. Niestety są droższe i z tego powodu jeszcze się na nie nie skusiłem.
Droższe ale za to odrobinę pojemniejsze - tak na oko z 5-10 zeszytów. No i prezentują się znacznie korzystniej - grafika i delikatny połysk.
Swego czasu okleiłem z córką jednego zwykłego shortboxa pociętymi czarno-białymi komiksami. Fajnie wyszło. Jak wrócę z kieratu to zrobię jakieś zdjęcia.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 13:21:30 »
Magic Tape po dłuższym czasie moco reaguje z MyLarem i pozostawia klej. To ogólnie znany problem tej taśmy i folii MyLar. Także nie polecam odklejać, bo można zniszczyć folię. Widzę, że Gazza nie spotkał się z tym problemem :P
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Czerwiec 2019, 13:36:11 wysłana przez komiksowe_warianty »

Offline Gazza

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 14:22:11 »
Faktycznie nie spotkałem się. Swoich przepakowanych w mylites zeszytów często nie wyjmuję już więc przyznaję się, że nie wiem i nie wiedziałem, że coś takiego może się pojawić. Na zwykłych foliach sklepowych nie widać tego typu problemów...

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 14:37:24 »
No niestety jeżeli zaklei się MyLar taśmą Magic to po kilku miesiącach ciężko ją usunąć. Widziałem, że kolekcjonerzy z Instagrama, jak i również z YT stosują taką niebieską taśmę malarską, która podobnież nie trzyma się tak mocno folii.

Offline LordDisneyland

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 16:15:26 »
Chodzi ci o to?



Problem z większością taśm maskujących jest taki, że potrafią niemiło zaskoczyć - ja po wczorajszych doświadczeniach z sześciomilimetrową taśmą Revell jestem wykończony usuwaniem resztek kleju...który w ogóle nie powinien się oddzielić od taśmy. No, ale może Scotch sprawdza się lepiej.
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Czerwiec 2019, 16:18:29 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Online Szekak

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 17:10:01 »
Ej dobra, to do TM-Semiców w końcu current czy silver, bo sprzeczne wersje na forum się pojawiły. ;)

Co do Mylarowych folii i full backów to spoko, ale to chyba przerost formy nad treścią. Stare TM-Semici, nawet jak w super stanie, chyba nie potrzebują mylarowych koszulek? ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 18:01:24 »
No Gazza pisał, że pakuje w current, to ja mu wierzę :)
Co do MyLarów do Semiców, to wszystko zależy od zasobności Twojego portfela. Jak możesz i chcesz-kupujesz i jest gites. Jest rzesza kolekcjonerów, którzy nie widzą potrzeby używania folii innych niż te z polietylenu.
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Czerwiec 2019, 18:03:35 wysłana przez komiksowe_warianty »

Offline Gazza

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 08:37:39 »
Na dowód wrzucam zdjęcie semików w currentach. Robi się ciasno (bo semiki to podwójne zeszyty) ale spokojnie dają radę.


To jeszcze apropos shortboxów:
- oklejony zwykły shortbox:


I zestawiony z gotowcem Marvela. Widać, że te z oryginalną grafiką są nieco większe. Tak jak pisałem około 5-10 zeszytów dodatkowo wejdzie:

Online Szekak

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 09:12:41 »
A to sa te mylary czy jak? Lezaly 20 lat semici w kartonach, a teraz nie moga w zwyklych? Sam nie wiem...
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Czerwiec 2019, 09:19:29 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

ktosiek

  • Gość
Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 09:31:42 »
No niestety jeżeli zaklei się MyLar taśmą Magic to po kilku miesiącach ciężko ją usunąć. Widziałem, że kolekcjonerzy z Instagrama, jak i również z YT stosują taką niebieską taśmę malarską, która podobnież nie trzyma się tak mocno folii.

Zawijasz taśmę na samym końcu? Jak tak robię i nie mam problemów z odklejaniem taśmy bez pozostawiania śladów, a używam Scotch magic mat, choć nie używałem jej na koszulkach Mylar.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 09:37:19 »
@Szekak
Wyglądają jak koszulki polietylenowe, czyli nie MyLar, a zabezpieczenia z firmy ComiCare. Wybór materiału zależy od Ciebie.

@ktosiek
Na koszulkach polietylenowych nie ma problemu, na MyLarach jest ;) Co do zawijana, to nie robię tego.

ktosiek

  • Gość
Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 09:39:08 »
Sprawdź z robieniem zakładki, u mnie to pomogło  ;)

Offline Gazza

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 10:20:17 »
A to sa te mylary czy jak? Lezaly 20 lat semici w kartonach, a teraz nie moga w zwyklych? Sam nie wiem...
To są zwykłe polietyleny i zwykłe tekturki - ściślej pisząc: to zestawy ochronne w jakie Atom pakuje zeszyty. Rozmiar current. Jak kupuję mylites to zwalniają mi się kompleciki i pakuję w nie semiki i inne takie.



@ktosiek - Zawijanie końcówki to podstawa sprawnego otwierania/zamykania. Robię tak od początku z Magic tape. Jednak nie rozwiązuje to potencjalnego problemu o którym pisał Ryba (tzn. komiksowe_warianty ;) ).

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 11:49:53 »
Ja przez te zabawy w zmianę na MyLar dorobiłem się ponad 400 zestawów koszulka+tekturka. Co jakiś czas to odsprzedają, bo brakuje mi na to miejsca :P

Offline Mortimer

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2019, 12:27:27 »
Szczerze pisząc biorę z pracy... :) Nie szukałem nawet, bo mam z przydziału do biurka ale widzę, że kosztuje od kilku do kilkunastu złotych więc nie jest chyba źle?
Grunt to MAGIC Tape, nie inna Scotcha ponieważ tylko magiczna bez problemu odkleja się i przykleja wielokrotnie nie niszcząc przy tym powierzchni. Naprawdę warto. I koniecznie z obcinaczem - bardzo ułatwia cały "proces".

Takie odpowiedzi się nie spodziewałem :D I tak, googlnąłem sobie tą taśmę, ale myślałem że dostanę od Ciebie jakiś konkretniejszy namiar :) Gdzieś na pewno znajdę i kupię. Dzięki w każdym razie.