Autor Wątek: Folie ochronne na komiksy  (Przeczytany 36357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #105 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 13:02:43 »
Spoko, nie mam z tym problemu i szanuję Wasze indywidualne decyzje.
Pisząc co myślę wyrażam swoją opinię i podejście jakim się kieruję. Czy to od strony ekonomicznej, czy praktycznej, czy też estetycznej.
Ale niech będzie - należę do tej grupy freaków, którzy wydają monety na przerost formy nad treścią ;)

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #106 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 12:04:18 »
Skończyło mi się miejsce na pólkach. Będę musiał pakować komiksy w kartony/pudełka. Co robicie w takich sytuacjach? Są jakieś lepsze pojemniki? Myślałem o takich zwykłych, plastikowych 31l. Jakieś wskazówki? Jakieś konkretne pojemniki są lepsze?

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #107 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 12:12:48 »
Ja kupię tylko kartony dedykowane, bo mają odpowiednie wymiary, a nie znalazłem żadnych dobrych, wymiarowych zamienników. Czy to kartonowych czy plastikowych. Polecam zatem pudła Comic Defense, które można nabyć w MVM.

Offline donT

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #108 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 12:17:21 »
Skończyło mi się miejsce na pólkach. Co robicie w takich sytuacjach?

Ja wietrze poleczki - sprzedaje rzeczy, do ktorych z roznych wzgledow nie wracalem & i nie zamierzam wracac.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Gazza

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #109 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 12:25:03 »
Ja kupię tylko kartony dedykowane, bo mają odpowiednie wymiary, a nie znalazłem żadnych dobrych, wymiarowych zamienników. Czy to kartonowych czy plastikowych. Polecam zatem pudła Comic Defense, które można nabyć w MVM.
Zgadzam się z Rybą.
Aczkolwiek MVM zdaje się zrezygnowało całkowicie z sprzedaży materiałów ochronnych, ale na Atomie są dostępne.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #110 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 12:34:16 »
No to nie jestem na bieżąco z ofertą MVM. Zatem polecam Atom ;)

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #111 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 12:59:18 »
Wydaje mi się, że kartonowe pudła, aż tak dobrze jak plastikowe nie chronią. Cena tych dedykowanych dla komiksów to też jakiś kosmos. Za kartonowym przemawia tylko ekologia, ale dużo lepszym rozwiązaniem wydaję się konkretny, plastikowy pojemnik. Ja tylko zbiorcze mam do schowania, nie kupuję zeszytów.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #112 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 13:04:52 »
No to pozostaje Ci wizyta w Liroy Merlin/IKEA/Castorama i wybranie czego, co będzie Tobie odpowiadać.

Offline starcek

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #113 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 14:28:01 »
Skończyło mi się miejsce na pólkach. Będę musiał pakować komiksy w kartony/pudełka. Co robicie w takich sytuacjach? Są jakieś lepsze pojemniki? Myślałem o takich zwykłych, plastikowych 31l. Jakieś wskazówki? Jakieś konkretne pojemniki są lepsze?
Do tego powinny wejść zeszytówki B&B, ale w poziomie:

https://www.leroymerlin.pl/garderoba-i-wnetrze/pojemniki-pokrowce/pudla-koszyki-pojemniki/pojemnik-robusto-20-l-40-x-30-x-22-cm-okt,p268189,l822.html
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline eferce

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #114 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 11:22:08 »
Przeczytalem tu toche o tekturkach co "absorbuja toksycznosc" i nie-toksycznych foliach.

I mam w zwiazku z tym pytanie do mojej obecnej sytuacji:

Uzbieralem w 2019 calosc Batmana od TM-Semic i wrzucilem w:

https://allegro.pl/oferta/torebki-strunowe-woreczki-200-x-300-mm-100-szt-7312521173?snapshot=MjAxOC0xMS0yNVQxNjo1NjozOC42NzNaO2J1eWVyOzQxOWQ5ZGIyYjRmNzA0ZjkyN2Q3MTcwMjI2YjBiNTkxZDEwMzJjYzQ2YWIyNzBmNWRkYzA2NmNmZjc2NGE4NTI%3D

Komiksy nie sa w super stanie (np caly rocznik 94 ma wyciete kupony z okładek - nie doczytalem na Alletanio) - ale maja poczekac az moj 3-letni syn do nich dorośnie, wiec co najmniej dekadę.
Trzymam je w tych workach i mam w planie raz w roku wietrzyc (tez info z forum).

Czy od takich zwyklych workow nic im sie nie stanie? Moze lepiej wyciagnac i trzymac 'luzem' w pudelku?

Czy takie worki - są w jakikolwiek lepsze od moich?
https://allegro.pl/oferta/folie-ochronne-na-czasopisma-i-komiksy-100szt-7492585455

Jak ogólnie najlepiej zabezpieczyc na tak dlugi okres te zeszyty (niekoniecznie musza byc w tym czasie wyjmowane - dopiero co przeczytalem)?



Offline Kakesz

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #115 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 11:42:53 »
Jeśli komiksy nie są w super stanie to spokojnie możesz trzymać w koszulkach strunowych. Generalnie folie na komiksy dobrej jakości mają oznaczenie Acid-Free i w połączeniu z tekturkami ochronnymi w pełni zabezpieczą komiks przed m.in. żółknięciem papieru. Przy zeszytówkach może też się grzbiet odkształcać jeśli się je trzyma na stosie.

Offline Gazza

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #116 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 11:47:52 »
Moim zdaniem temat został wyczerpany i teraz tylko decyzja przed czym i w ogóle po co chce się zabezpieczać swoje zbiory.

Offline amsterdream

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #117 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 13:05:02 »
Nie ma sensu trzymać komiksów w tych wynalazkach z allegro. To już lepiej trzymać te komiksy luzem. Mówię to z własnego doświadczenia.

Offline Gazza

Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #118 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 14:31:28 »
Oczywiście. Sam to przeszedłem swego czasu. Ale widocznie trzeba na własnej skórze (komiksach) wszystkiego spróbować i głos doświadczonych nie pomaga. Wczoraj widziałem na pejsie podobną dyskusję... Ręce opadają jak tam folie z paskiem klejącym są wychwalane. I do tego teksty o tekturce do "usztywniania" komiksów.... Geeezzzz. :))

Kapral

  • Gość
Odp: Folie ochronne na komiksy
« Odpowiedź #119 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 14:39:32 »
I do tego teksty o tekturce do "usztywniania" komiksów.... Geeezzzz. :))

A co jest nie halo w tekturkach do usztywniania komiksów?