Autor Wątek: Euro Pilot  (Przeczytany 12120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: Euro Pilot
« Odpowiedź #30 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 15:46:48 »
Ale czy te komiksy są fajne?

Offline bibliotekarz

Odp: Euro Pilot
« Odpowiedź #31 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 15:49:39 »
No właśnie, jak się prezentuje ta Zaraza?
Dzisiaj widziałem w Empiku, ale dopiero ładowali na wózek.
Batman returns
his books to the library

Offline vision2001

Odp: Euro Pilot
« Odpowiedź #32 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 16:42:39 »
Mozliwe, ze uda mi sie przeczytac pozostale dwa tytuly przez weekend i napisze kilka slow o moich wrazeniach.

Offline vision2001

Odp: Euro Pilot
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 22:56:54 »
Nie wiem co sądzić o tych komiksach, które zakupiłem...
 
Chyba najbardziej podobał mi się VOL. 1 - niby historia prosta, krótka i przewidywalna, ale stworzeni bohaterowie i sama opowieść jest dobrze poprowadzona, wiemy kto odgrywa tu jaką rolę, nie ma niedopowiedzeń, a graficznie komiks wygląda bardzo fajnie. Całość jest bardzo spójna i choć komiks ma zaledwie 24 strony to nie jest on ani za krótki, ani za długi. 
Zaraza to opowieść o tym, jak w pewnej wiosce rzucony czar wiedźmy powoduje, że po osadników i osoby, które miały nieszczęście zagościć w mieścinie, przychodzą moce nieczyste.
Spoiler: PokażUkryj
Smaczku dodaje to, że każdy, kto zagościł w osadzie nie może się z niej wydostać. Zatem albo poddajesz się pod władanie złym mocom, albo masz chęć walczyć ze złem. Czyta się to dobrze, pomiędzy bohaterami wywiązuje się nić porozumienia (a nawet więcej: bohaterowie stają się sobie bliżsi), jest tu jedno fajne zaskoczenie w zwrocie akcji,
no ale koniec przewidywalny.
O czym jest Granica? Nie wiem... To trzy opowiastki, jak dla mnie bez większego ładu i składu, które łączy pojawienie się jednego bohatera - Bizona. No i nic więcej.

Jak dla mnie komiksy te to nic szczególnego. Można się bez nich obejść. Do przeczytania na raz (albo np. taką Granicę można całkowicie sobie odpuścić). Może się to spodobać komuś lubiące wydania niszowe, ziny, czy krótkie opowiastki. Zaraza przypomina mi graficznie prace Similaka, co nie jest dla mnie takie złe. I jak za SUKĄ będę czekał nadal to tutaj (Granica) jeśli miałaby się kiedyś pojawić jakaś kontynuacja to na luzie sobie odpuszczę.

Wracam czytać Planetary. Co by jednak ten weekend z komiksami nie był całkowicie stracony.

Online adamarluk

Odp: Euro Pilot
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 22:59:55 »
Suka była naprawdę dobra, Timof wspominał lata temu o kontynuacji...

Online Leyek

Odp: Euro Pilot
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 23:40:11 »
Wydawcą komiksów jest GLOBAL-LAB Sp. z o.o. (więcej info dotyczących tłumaczeń itp. w załączonych zdjęciach poniżej). Kupiłem te 3 tytuły.




Akurat wszystkie, które kupiłeś po planszach i opisach odpuściłem, a wziąłem pozostałą trójkę :) więc liczę, że będzie trochę lepiej niż to w kolejnym poście opisujesz. Empik wczoraj wysłał to jutro-pojutrze powinny przyjść i jeśli nikt mnie nie uprzedzi postaram się wrzucić fotki pozostałej debiutanckiej oferty.

Online Leyek

Odp: Euro Pilot
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 09 Grudzień 2019, 20:20:05 »
Obiecane zdjęcia pozostałych debiutów wydawnictwa:




Rozmiar tak jak poprzednio - mniejszy amerykaniec.
Doktor Lucid i Pogromy niemożliwego mają informację "Ciąg dalszy nastąpi".
Wszystkie też mają "twarde klejenie".
Papier gruby i niekredowy to na pewno na plus.
W każdym trochę dodatków (jakieś teksty, rysunki, okładki, opisy postaci) Egmont-wycinaczOkładek może się uczyć ;)
Poziom wydania ogólnie taki zinowy. W Ninja Gutter np. poucinane nazwiska przy okładkach (wrzuciłem przykładowe zdjęcia), no i to nieszczęsne klejenie. Dziwi brak jakiegokolwiek loga/oznaczenia wydawcy na okładce czy grzbiecie.

EDIT
Właśnie zauważyłem że Pogromcy... mają na grzbiecie pomylone nazwisko rysownika.
Zdjęcia w większej rozdzielczości: https://postimg.cc/gallery/2cwxzsqrc/
« Ostatnia zmiana: Pn, 09 Grudzień 2019, 20:32:45 wysłana przez Leyek »

Offline R~Q

Odp: Euro Pilot
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 15:58:23 »
Całkiem fajnie wyglądają te książeczki.

Cytuj
android, przez lata wyłączon

xD

Online Klima

Odp: Euro Pilot
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 06 Styczeń 2020, 14:41:20 »
Widzę że na Gildiii już można kupować te komiksy :) https://www.gildia.pl/szukaj/wydawnictwo/euro-pilot

Offline Pawel.M

Odp: Euro Pilot
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 18:09:03 »
Wydanie wyjątkowo nieudane technicznie - właśnie odebrałem "Doktor Lucid" i "Zaraza". Okładki ze sztywnego kartonika, chyba najmniej trwałe - będą się przełamywać. Do tego małe marginesy wewnętrzne, co przy takich okładkach bardzo utrudnia czytanie. Chyba na tych dwóch komiksach EuroPilota poprzestanę.

Offline LordDisneyland

Odp: Euro Pilot
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 12 Styczeń 2020, 04:31:04 »
Panowie vision2001 i Leyek, wdzięczny wam jestem za te parę słów o komiksach, no i za zaoszczędzenie mi zbędnego wydatku, bo z ciekawości chciałem zamówić...a widzę, że niespecjalnie by mi do gustu przypadły.
Dzięki!
 
,, - Eeeeech.''

Offline R~Q

Odp: Euro Pilot
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 28 Luty 2022, 19:03:19 »
To rosyjskie czy ukraińskie?

Offline R~Q

Odp: Euro Pilot
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 28 Luty 2022, 19:05:02 »
To rosyjskie czy ukraińskie?

Offline Szekak

Odp: Euro Pilot
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 28 Luty 2022, 19:08:09 »
Rosyjskie.
Piękno jest w oczach patrzącego.