Autor Wątek: Elemental  (Przeczytany 142639 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pawelek

Odp: Elemental
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 20:36:09 »
Wszystko by się zgadzało, tylko że w tym przypadku limitka jest w tej samej cenie co standardowa okładka. Za dodatki trzeba by było dopłacić i pewnie wydawcy nie czują już w takiej sytuacji dość mocnego gruntu pod nogami, żeby zaryzykować. Wariant okładkowy w tej samej cenie to ciekawostka i jak ktoś będzie zainteresowany kupnem to pewnie (w większości przypadków) zdecyduje się na okładkę limitowaną.

Offline kas1

Odp: Elemental
« Odpowiedź #16 dnia: So, 09 Marzec 2019, 00:41:53 »
Tylko, że ta okładka nie ma w sobie nic. Absolutnie nic.

Offline roble

Odp: Elemental
« Odpowiedź #17 dnia: So, 09 Marzec 2019, 00:56:38 »
Elemental z tym tytulem to poplynal..

Offline asx76

Odp: Elemental
« Odpowiedź #18 dnia: So, 09 Marzec 2019, 01:00:29 »
Zwykła wersja okładki zdecydowanie ładniejsza.

Offline Szekak

Odp: Elemental
« Odpowiedź #19 dnia: So, 09 Marzec 2019, 03:07:54 »
Mi tam się obie nie podobają, taki to komiks brzydki widocznie. :D

No i wypadało by napisać jakie wersje limitki w jakich nakładach...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline robbirob

Odp: Elemental
« Odpowiedź #20 dnia: So, 09 Marzec 2019, 06:42:38 »
Myślę że ten tytuł to zupełnie co innego niż limitki Studia Lain i nie warto na to patrzeć przez ich pryzmat.
Elemental ma wyczucie do tytułów więc nie obawiałbym się że "popłynie".
Limitka, a w zasadzie dwie, w tym wypadku raczej nie miały się wyprzedać w rekordowym czasie. I chyba wszyscy zainteresowani o tym wiedzieli.

Itachi

  • Gość
Odp: Elemental
« Odpowiedź #21 dnia: So, 09 Marzec 2019, 09:10:09 »
Limitka, a w zasadzie dwie, w tym wypadku raczej nie miały się wyprzedać w rekordowym czasie. I chyba wszyscy zainteresowani o tym wiedzieli.


No właśnie, czy aby na pewno? Po sukcesach Studia Lain i Kboomu ostatnio? To moim zdaniem jedno z głównych założeń, wypuścimy czegoś mniej szybko się sprzeda i będziemy spokojniejsi o pieniążki...

Offline Szekak

Odp: Elemental
« Odpowiedź #22 dnia: So, 09 Marzec 2019, 09:21:07 »
Jasne, że tak, przecież nie robili limitek z nudów. Inna sprawa, że tytuł jaki na limitkę wybrali jest najgorszym możliwym imo.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline kas1

Odp: Elemental
« Odpowiedź #23 dnia: So, 09 Marzec 2019, 10:19:22 »
Jeszcze jedno co rzuca mi się w oczy. Reklama wyświetlająca się na forum sugeruje, że wersja limitowana jest w większym formacie, tymczasem wcale tak nie jest. A co jeszcze ciekawsze jest obecnie tańsza od wersji regularnej.

Offline robbirob

Odp: Elemental
« Odpowiedź #24 dnia: So, 09 Marzec 2019, 10:47:55 »

No właśnie, czy aby na pewno? Po sukcesach Studia Lain i Kboomu ostatnio? To moim zdaniem jedno z głównych założeń, wypuścimy czegoś mniej szybko się sprzeda i będziemy spokojniejsi o pieniążki...
Niby masz racje, ale ten tytuł to nie Mignola, ani nie kolejna perełka od Studia Lain. Ta pozycja ma po prostu inną grupę docelową. Poza tym Elemental nie umie z tego co zauważyłem zrobić odpowiedniej otoczki żeby to rozkręcić.
Przynajmniej na razie.

@kas 1, tak wyglądają prezentację na baerach i chyba nikt nie odczyta tego w ten sposób.

P.s. czerwonej jest z tego co widzę około 160. Gildia danych z koszyka nie pokazuje.

Offline Szekak

Odp: Elemental
« Odpowiedź #25 dnia: So, 09 Marzec 2019, 10:55:46 »
To pewnie po 200 zrobili limitek. Beda zalegac.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Elemental
« Odpowiedź #26 dnia: So, 09 Marzec 2019, 14:36:28 »
Jeszcze jedno co rzuca mi się w oczy. Reklama wyświetlająca się na forum sugeruje, że wersja limitowana jest w większym formacie, tymczasem wcale tak nie jest. A co jeszcze ciekawsze jest obecnie tańsza od wersji regularnej.


Dokładnie tak, na to samo zwróciłem wczoraj uwagę ale nigdzie nie było podane jaki jest format więc nie poruszałem tematu, ani na fb ani na stronie sklepu nie było o tym informacji.


Niby masz racje, ale ten tytuł to nie Mignola, ani nie kolejna perełka od Studia Lain. Ta pozycja ma po prostu inną grupę docelową. Poza tym Elemental nie umie z tego co zauważyłem zrobić odpowiedniej otoczki żeby to rozkręcić.
Przynajmniej na razie.


Jeśli produkt jest intrygujący, to żadna otoczka nie jest potrzebna. Bo co takiego zrobiło Studio Lain czy Kboom? Info na forum/forach, post na fb i dalej ludzie sami wrzucają na grupy komiksowe. Wieść się niesie i tyle. Kwestia czy produkt "chwyci" publikę czy nie. W tym wypadku na dobrą sprawę mamy tylko inny kolor tła i dwie trzy rzeczy rozmieszczone w innych miejscach.


@kas 1, tak wyglądają prezentację na baerach i chyba nikt nie odczyta tego w ten sposób.


Mnie też to wczoraj zmyliło :) Uważam, że zdjęcie jest mylące bo perspektywa nie tłumaczy aż takiej różnicy.

Offline robbirob

Odp: Elemental
« Odpowiedź #27 dnia: So, 09 Marzec 2019, 14:48:55 »
Jeśli produkt jest intrygujący, to żadna otoczka nie jest potrzebna. Bo co takiego zrobiło Studio Lain czy Kboom? Info na forum/forach, post na fb i dalej ludzie sami wrzucają na grupy komiksowe. Wieść się niesie i tyle. Kwestia czy produkt "chwyci" publikę czy nie. W tym wypadku na dobrą sprawę mamy tylko inny kolor tła i dwie trzy rzeczy rozmieszczone w innych miejscach.

Mnie też to wczoraj zmyliło :) Uważam, że zdjęcie jest mylące bo perspektywa nie tłumaczy aż takiej różnicy.
Ale przecież i na stronach sklepów i wydawcy są wymiary podane.
http://www.elemental.pl/pl/zapowiedzi/
Druga sprawa że ostatnio wisiał tu baner 100 naboi. I ostatni tom był dwa razy większy niż inne. Też się zastanawiałeś nad formatem?

Co do promocji to Studio swoje komiksy pokazuje długo przed premierą, zachęca, nakręca atmosferę i faktycznie się to niesie dalej. Ale o to właśnie chodzi. A tu cisza ze strony wydawcy.

Itachi

  • Gość
Odp: Elemental
« Odpowiedź #28 dnia: So, 09 Marzec 2019, 15:15:37 »
Ale przecież i na stronach sklepów i wydawcy są wymiary podane.


Faktycznie, na Fantastycznych Światach jest osobna zakładka od tego. Przyznaję rację, wczoraj wieczorem nie zauważyłem.

Offline nocny

Odp: Elemental
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 18:35:43 »
Zdjąłem z półek wstydu Wielki kant.
Sensacja w klimatach noir na jakiejś bananowej wysepce mogła zapowiadać ciekawą i klimatyczną historyjkę i za taką też uważam ten komiks. Fabuła rozgrywa się w ciągu kilku dni i mocno wciąga, bohaterowie pełnokrwiści, intryga prościutka ale napisana ze swadą i przymrużeniem oka. Fantastyczne zagranie z kilkoma postaciami wtrącającymi się do czytanej przez nas opowieści i zwracającymi się bezpośrednio do czytelnika lub komentującymi bieżące wydarzenia niczym chór w tragedii greckiej.
Co do strony graficznej to może na pierwszy rzut oka nie wszystkim przypaść do gustu, bardzo gruba kreska i czasem specyficzne twarze postaci ale nadaje to klimatu.

Ogólnie bardzo przyjemna lektura, na pewno do ponownego przeczytania za kilka lat.