Autor Wątek: Elemental  (Przeczytany 142657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Elemental
« Odpowiedź #105 dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 23:15:45 »
na szybko prześledziłem to co wydali i to co mam na półce i przeczytałem to śmiało mogę napisać , że jestem fanem wydawnictwa:)

Chociaż ostatnie dwa tytuły nie przypadły mi do gustu (Ian, Historia Sexu) to właśnie dokończyłem Durango i jestem bardzo kontent z tego tytułu. Może pierwsze tomy były trochę chaotyczne i bez polotu , to w momencie gdy historia zaczęła się łączyć to kolejne tomy czytało mi się coraz lepiej. I do tego rysunki, które naprawdę robią wrażenie i fajnie to wszystko się ogląda. Zostało wydanych 17 tomów i to chyba są wszystkie które autorzy  na tą chwilę stworzyli.

Kto lubi Bouncera, Comanche, Undertakera, powinien z Durango być więcej niż zadowolony.

Teraz w kolejce czeka na mnie Jeremiah. W związku z tym że częstotliwość wydań spadła, nie chce czekać przez kolejne kilka lat aby przeczytać całość na raz. Myśle, że 20 tomów to wystarczająca ilość aby wyrobić sobie opinie.

Offline Klint

Odp: Elemental
« Odpowiedź #106 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 09:40:35 »
na szybko prześledziłem to co wydali i to co mam na półce i przeczytałem to śmiało mogę napisać , że jestem fanem wydawnictwa:)

Chociaż ostatnie dwa tytuły nie przypadły mi do gustu (Ian, Historia Sexu) to właśnie dokończyłem Durango i jestem bardzo kontent z tego tytułu. Może pierwsze tomy były trochę chaotyczne i bez polotu , to w momencie gdy historia zaczęła się łączyć to kolejne tomy czytało mi się coraz lepiej. I do tego rysunki, które naprawdę robią wrażenie i fajnie to wszystko się ogląda. Zostało wydanych 17 tomów i to chyba są wszystkie które autorzy  na tą chwilę stworzyli.

Kto lubi Bouncera, Comanche, Undertakera, powinien z Durango być więcej niż zadowolony.

Teraz w kolejce czeka na mnie Jeremiah. W związku z tym że częstotliwość wydań spadła, nie chce czekać przez kolejne kilka lat aby przeczytać całość na raz. Myśle, że 20 tomów to wystarczająca ilość aby wyrobić sobie opinie.

Ze swojej strony gorąco polecam serię o Alixie oraz najnowszy ich komiks - NOC ŚWIĘTEGO BARTŁOMIEJA - rewelacja !

Offline Death

Odp: Elemental
« Odpowiedź #107 dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 16:34:11 »
Polecam pakiet Jeremiaha na Gildii za - 40%. :)

Online michał81

Odp: Elemental
« Odpowiedź #108 dnia: Pt, 17 Kwiecień 2020, 09:32:51 »

krzychw75

  • Gość
Odp: Elemental
« Odpowiedź #109 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 09:42:14 »
Super wiadomość, może się narażę, ale jak na razie to koronawirus mocno nie miesza w komiksowie - praktycznie wszystkie wydawnictwa działają ;-) w zbliżony sposób co przed. Gdyby nie "chudy" maj w Egmoncie - koronawirus kaput!
Alix to seria tworzona na bieżąco, prawda?

Offline Eduardo

Odp: Elemental
« Odpowiedź #110 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 09:55:42 »
I jest zapowiedź 3 tomu serii Alix Senator
http://www.elemental.pl/pl/katalog/alix-senator/alix-senator-wydanie-zbiorcze-tom-3-cykl-trucizn

Nie chcę wyjść na ignoranta, ale Alix wart jest uwagi? Przykładowe strony zachęcają do zakupu, a jak scenar?

Offline Klint

Odp: Elemental
« Odpowiedź #111 dnia: So, 18 Kwiecień 2020, 11:32:55 »
Alix wart jest dużej uwagi! Oprócz znakomitej strony graficznej jest scenariusz ukonstytuowany znakomitą więdzą historyczną ; wydarzenia, realia, kontekst społeczny.
Polecam !!!

Offline vision2001

Odp: Elemental
« Odpowiedź #112 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 14:23:24 »
Z fb Wydawnictwa Elemental:

Cytuj
Czekacie na informacje ws nowości? O Aliksie Senatorze już było. Jeremiaha #21 i #22 potwierdzamy na ten rok. Potwierdzamy też western co się zowie!
Spodoba się Wam na pewno:)

#western #elemental #komiksy2020


Offline Dracos

Odp: Elemental
« Odpowiedź #113 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 14:42:19 »
Alix to seria tworzona na bieżąco, prawda?

Tak na bieżąco i wydawnictwo Elemntal naprawdę dobrze się spisuje. Premiera tomu 10 z tego co widzę na ich stronie została wstrzymana, ale dla nas to i tak bez różnicy bo na cały nowy kolejny cykl i tak będzie trzeba poczekać trochę.

krzychw75

  • Gość
Odp: Elemental
« Odpowiedź #114 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 18:12:12 »
No i miodzio, trzeci cykl zamówiony! ;)

Itachi

  • Gość
Odp: Elemental
« Odpowiedź #115 dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 21:49:26 »
Noc Świętego Bartłomieja (Rzeź Hugenotów)

Komiks który wywołał lawinę komentarzy na forum, na pewno wart jest swojej ceny. Spędziłem dzisiaj pół dnia poznając zawartość fabularną i przyznaję że obie strony mają po trochu racji. Odnosiłem wrażenie że scenariusz pisał totalnie uprzedzony do jednej strony facet. Nie wnikam o którą stronę chodzi, bo nie zamierzam wywoływać kolejnej burzy, natomiast coś jest na rzeczy. Podam prostacki przykład który dobrze zobrazuje jak skonstruowany jest komis. A więc są biali, którzy całą winę zwalają na czarnych. I są czarni którzy zwalają wszystko co złe na białych. Obie nacje zaś powołują się na Boga i mają w dupie drugą stronę. Tak w największym uproszczeniu wygląda fabuła, tyle że autor stoi po jednej ze stron i zauważalnie ją faworyzuje. Co na początku daje się odczuć bardzo dosadnie, z czasem idzie się przyzwyczaić ale tylko do pewnego momentu bo ileż można w dialogach interpretować ciągle te same kwestie?

Przyznam całkowicie szczerze, gdyby nie warstwa graficzna sprzedałbym to w cholerę... Bo raczej kolejny raz do lektury nie usiądę. Kadry mogę jednak podziwiać godzinami. Dla mnie nic nie jest czarne, ani nic nie jest białe. Dlatego moja wizja świata dalece odbiega od kreacji autorów. Ten zgrzyt powoduje że komiks czytało mi się przyjemnie, natomiast co kilka stron zastanawiałem się dlaczego zdecydowano się na tak specyficzną narrację? Starałem się od tego odciąć i obok tego zauważyć dziejące się rzeczy ciekawe, szczególnie mam tutaj na myśli zobrazowaną siatkę powiązań politycznych oraz skłonność do odwzorowania architektury oraz mody.

Noc Świętego Bartłomieja z pewnością nie każdemu podejdzie. Jeżeli ktoś potrafi odciąć się od swoich przekonań i nie zgrzyta mu wizja spędzenia kilku godzin na dosyć zwężonej wizji świata to na pewno wyniesie sporo pozytywnych odczuć z lektury. Dla mnie to graficzny majstersztyk, scenariuszowo mocno poprawnie.

Online Mruk

Odp: Elemental
« Odpowiedź #116 dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 17:34:09 »
Komiks który wywołał lawinę komentarzy na forum

Gwoli ścisłości, lawinę wywołał nie tyle komiks, co tekst Nawimara, który to tekst nie wiedzieć czemu ktoś nazwał recenzją komiksu...

Dzięki Itachi za opinię. Mam na niego coraz większą ochotę.

Offline kenji

Odp: Elemental
« Odpowiedź #117 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 18:47:59 »
Jeremiah  - przeczytany.

20 tomów weszło całkiem dobrze.
Bardzo lubię Hermanna, mam chyba wszystko co zostało wydane w PL. Jeremiah nie będzie należał do ulubionych komiksów tego artysty, ale wart jest polecenia.

Kupiłem jakoś 15 tytułów na prmocji póżniej regularnie dokupywałem i w końcu był czas na czytanie.
Pierwsze 3-4 tomy, trochę dziwne. Główny bohater irytujący, historie dziwnie opowiedziane... ale później już się dobrze czyta.
Tomy nie są połączone ze sobą i są osobnymi historiami, jednak co kilka tomów pojawia się posatać ze wcześniejszych części.
Od około 13-14 tomu zaczyna się zmieniać kreska artysty i przy 17-18 jest już naprawde na co popatrzeć.

Z perspektywy czasu wydawnictwo już chyba wie że popełniło błąd, że wydaje to w pojedynczych albumach a nie zbiorczych...

Dziwnym jest też to że któryś z albumów jest pokryty folią mat, a nie folią błysk jak reszta ( mi bardziej się podoba w macie, ale nie o to chodzi). Zawsze zastanawia mnie taki błąd... bo wydawca jest ten sam, drukarnia tak samo. Więc osoba która składa zlecenie 2 razy do roku musi akurat mieć słabszy dzień...

No i najwiekszy problem jak dla mnie to... stopka redakcyjna. Może się czepiam, ale zawsze od tego zaczynam czytanie komiksu. Autor, rok wydania, rok powstania, drukarnia itd lubie się wgłębić w te dane.
Tutaj brak jest roku powstania komiksu, a do tego ta czcionka różnego rozmiaru, wyrównanie tekstu do środka ( KTO TAK ROBI!!!) i beznadziejna reklama Centrum komiksu....

Mimo wszystko , czekam na kolejne tomy i planuje kupować od razu , aby wydawca nie zaprzestał wydawania serii.


Online Leyek

Odp: Elemental
« Odpowiedź #118 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 21:05:35 »
Od około 13-14 tomu zaczyna się zmieniać kreska artysty i przy 17-18 jest już naprawde na co popatrzeć.

Dla mnie najfajniejszy graficznie jest jeden z wcześniejszych, ten rozgrywający się na bagnach.
Czytam w okolicach premiery i szczerze mówiąc ostatnie kilka przeczytałem już bez większego entuzjazmu (a pierwsze tomy czytałem zawsze jako pierwsze z danej paczki). Świat przedstawiony jest ciekawy, ale scenariuszowo bywa różnie, szczególnie zachowania Jeremiaha bywają delikatnie mówiąc dziwne, no i jakoś ciężko z nim sympatyzować. Dla mnie seria przeciągnięta, no ale jest popularność to trzeba wykorzystywać :) Za to kreska nigdy nie spada poniżej bardzo dobrego poziomu.

Offline keram2

Odp: Elemental
« Odpowiedź #119 dnia: Śr, 29 Kwiecień 2020, 21:08:12 »



Od około 13-14 tomu zaczyna się zmieniać kreska artysty i przy 17-18 jest już naprawde na co popatrzeć.


To ja mam odwrotnie, zdecydowanie wolę Hermanna rysowanego niż malowanego.
Te dwa albumy "Jeremiaha" wydane kiedyś przez Amber nie zrobiły na mnie zbyt dobrego wrażenia, wcześniejsze tomy są dla mnie lepsze, wolę Hermanna z sprzed zmiany stylu.