Autor Wątek: Elemental  (Przeczytany 142748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kv

Odp: Elemental
« Odpowiedź #225 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 19:07:37 »
Elemental na swoim FB - pierwsze zajawki o Prisoners of stars. Przetłumaczone i zredagowane.

sum41

  • Gość
Odp: Elemental
« Odpowiedź #226 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 20:55:02 »
Kurde sprawdzilem plansze i ladniutko to wyglada chyba to bedzie moj pierwszy komiks od nich :)

Offline Leyek

Odp: Elemental
« Odpowiedź #227 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 18:15:09 »
@sum41

Weź od razu też poprzedni komiks Alfonso Fonta, który wydali:

http://www.elemental.pl/pl/katalog/tytuly-pojedyncze/opowiesci-o-niedoskonalej-przyszlosci

Fabularnie też bardzo w porządku.

sum41

  • Gość
Odp: Elemental
« Odpowiedź #228 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 19:36:09 »
Bardziej musze u nich nadrbic wielki Kant bo lubie b&w noir klimaty :)

Offline wujekmaciej

Odp: Elemental
« Odpowiedź #229 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 09:52:45 »
no właśnie ja od Wielkiego Kantu sie odbiłem (chyba musze jeszcze raz przeczytać). za to Bracia Spaghetti bardzo spoko :)

Online vision2001

Odp: Elemental
« Odpowiedź #230 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 10:01:25 »
no właśnie ja od Wielkiego Kantu sie odbiłem (chyba musze jeszcze raz przeczytać). za to Bracia Spaghetti bardzo spoko :)
Z Wielkim kantem mam podobnie (choć graficznie jest to bardzo dobra pozycja). I tez przymierzam się do drugiego czytania.
Iguana znacznie lepsza.
A ze Spaghetti Bros na razie się zastanawiam, czy brać...

Offline MODZEL

Odp: Elemental
« Odpowiedź #231 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 10:10:52 »
Z tych 3 komiksów wg mnie Spaghetti Bros najlepszy. Polecam.
Klimat podobny do torpedo

brvk

  • Gość
Odp: Elemental
« Odpowiedź #232 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 13:11:21 »
Ja mam pewien problem z tymi komiksami. Rozumiem konwencję, rozumiem komiksowe uproszczenia i czarny humor, rozumiem stereotypizację płci, w tym rolę kobiety w tym męskim hiperszowinistycznym świecie. Ale gwałty i ich wpisywanie w żart, nad tym ciężko mi przejść obojętnie. Ani komiksów od Elementala, ani Torpedo nigdy nie podsunę żonie, to byłoby za wiele.

sum41

  • Gość
Odp: Elemental
« Odpowiedź #233 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 13:43:47 »
Ja mam pewien problem z tymi komiksami. Rozumiem konwencję, rozumiem komiksowe uproszczenia i czarny humor, rozumiem stereotypizację płci, w tym rolę kobiety w tym męskim hiperszowinistycznym świecie. Ale gwałty i ich wpisywanie w żart, nad tym ciężko mi przejść obojętnie. Ani komiksów od Elementala, ani Torpedo nigdy nie podsunę żonie, to byłoby za wiele.

Zabrzmi to zle ale to jakos mnie tak nie razilo bo jakos  szczegolowo nie bylo pokazane,  mialem lekki szok gdy pojawila sie pedofilia to juz mi to nie pasilo w 100%

Offline Konrad

Odp: Elemental
« Odpowiedź #234 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 15:16:29 »
Elemental wrzucił już na swoją stronę zapowiedź Więźnia gwiazd Alfonso Fonta, więc premiera już wkrótce.
69,00 zł - 152 strony - 215x290 mm
http://www.elemental.pl/pl/katalog/tytuly-pojedyncze/wiezien-gwiazd
http://www.elemental.pl/pl/katalog/tytuly-pojedyncze/wiezien-gwiazd-okladka-limitowana
Wyżej okładka podstawowa, niżej limitowana:










Offline marcing

Odp: Elemental
« Odpowiedź #235 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 15:46:56 »
Szkoda że w podstawowej dali ten pasek w dolnej części.

brvk

  • Gość
Odp: Elemental
« Odpowiedź #236 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 15:53:41 »
Mnie się ten pasek podoba, nietypowy jest i jestem w kropce, którą okładkę wybrać. A komiks biorę na pewno - poprzedni Font bardzo mi się podobał.

Chyba że chodzi ci o to, co ten pasek zasłania.

Offline Lyricstof

Odp: Elemental
« Odpowiedź #237 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 15:55:46 »
Szkoda że w podstawowej dali ten pasek w dolnej części.

To samo sobie pomyślałem, ale taki był zamysł autora, tak jest w oryginale, co więcej zdaje się, że nie jest to nałożony pasek na na ilustrację, tyko to jest ilustracja. Taka kompozycja. Ciekawe.
Chętnie bym zobaczył, co jest pod tym paskiem.  ;)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

brvk

  • Gość
Odp: Elemental
« Odpowiedź #238 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 16:01:42 »
Bedetheque podpowiada, że to po prostu okładki dwóch tomów, które składają się na całość tego wydania. Ciekawe czy któraś wersja zawiera oba rysunki - ułatwiłoby mi to wybór.

Offline adamarluk

Odp: Elemental
« Odpowiedź #239 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 16:09:23 »
Must have