Autor Wątek: Elemental  (Przeczytany 143730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Elemental
« Odpowiedź #210 dnia: So, 13 Marzec 2021, 19:49:07 »
Nie chciałbym być złym prorokiem, ale Elemental zaczyna mi przypominać Taurusa z zeszłego roku...

A szkoda, bo kilka ciekawych pozycji zapowiadali na ten rok.

bo?

Offline kv

Odp: Elemental
« Odpowiedź #211 dnia: So, 13 Marzec 2021, 19:51:27 »
Bo przez praktycznie 3 miesiące wydali..... 1 komiks (i to jeszcze obsuwę z 2020). Bo już zacząłem przesuwać ich pozycje na kwiecień.... Ale chciałbym się mylić.

Zapowiadane UW1 w etui to, pomimo etui, tylko dodruk.

Jeśli się nie pomyliłem, to w zeszłym roku wydali 6 pozycji. Przy tej ilości +/-1 komiks znaczy już wiele  ;D
« Ostatnia zmiana: So, 13 Marzec 2021, 20:05:29 wysłana przez kv »

Offline Konrad

Odp: Elemental
« Odpowiedź #212 dnia: So, 13 Marzec 2021, 20:13:11 »
@kv
Ale Elemental to zawsze był mały wydawca, który publikuje tylko kilka tytułów rocznie. Np. w 2020 było to 7 komiksów, a w 2019 6 (nie wliczam w te liczby limitowanych wydań z inną okładką).
Na ten rok zapowiadali 8 nowości i dodruki UW. Przypomnienie:

Cytuj
Nowości:
- Spaghetti Bros 1 – koniec stycznia (to nasz kolejny tytułu dueto Trillo i Mandrafina)
- Prisoner of the Stars Fonta – wydanie zbiorcze – luty/marzec (co ciekawe to chyba będzie pierwsze takie wydanie – tom drugi nie ma tłumaczenia na język angielski / przynajmniej my nie widzieliśmy i licencjodawcy też)
- Jeremiah 23 – początek marca
- Cartland 2 – maj/czerwiec
- Jeremiah 24 – czerwiec/lipiec
- Inhuman – sierpień (październikowa nowość z tego roku D. Bajrama, V. Mangin i Rochebrune)
- Jeremiah 25 – wrzesień/październik
- Spaghetti Bros 2 – październik/listopad

Planujemy też dodruki:
UW1-1, UW1-2 (część nakładu ze slipcasem na oba tomy) – przełom I kwartał oraz trochę później UW2-1 – pod koniec II kwartału

Nie wykluczamy też innych 1-2 tytułów – ale co do nich sprawy nie są, aż tak bardzo zaawansowane.

Już widać że będą poślizgi, ale wynikające pewnie z sytuacji covidowej i opóźnień w drukarniach. To nie Taurus, który cały czas (nawet przed pandemią) opóźnia wydawanie licząc na przegrzanie rynku (allegedly :P)

Offline kv

Odp: Elemental
« Odpowiedź #213 dnia: So, 13 Marzec 2021, 20:22:22 »
@Konrad
też bazuję na tej rozpisce z "dymka"  ;D

Porównanie z Taurusem tylko ze względu na ilość wydanych pozycji robiłem - nie znam aż tak bardzo detali pracy poszczególnych wydawnictw. Wydaje mi się, że pod tym względem Taurus najgorzej zaliczył rok 2020 w bractwie wydawców komiksowych.

Offline roble

Odp: Elemental
« Odpowiedź #214 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 08:58:38 »
Ja się zastanawiam, dlaczego mając taką żyłę złota jak Jeremiah nie puszcza go od początku w integralach..

Offline misiokles

Odp: Elemental
« Odpowiedź #215 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 10:01:09 »
Zgaduję, że chodzi o płynność finansową. Integrale to skokowy zastrzyk gotówki.

Offline tuco

Odp: Elemental
« Odpowiedź #216 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 11:48:03 »
Ja się zastanawiam, dlaczego mając taką żyłę złota jak Jeremiah nie puszcza go od początku w integralach..
Zgaduję, że chodzi o płynność finansową. Integrale to skokowy zastrzyk gotówki.
to na pewno, Elemental zaczynał właśnie seriami Durango i Jeremiah.
drugi ważny powód to taki, że było to w czasach, gdy "integralność" była w PL w odwrocie. przypomnę, w 2013 i 2014 E. w Planszach Europy wydał po jednym tytule i nawet tak nikła oferta nie cieszyła się jakąś zawrotną popularnością. decyzja o wydawaniu Durango i Jeremiaha w miękkich pojedynczakach zapadała właśnie gdzieś na przełomie 2013/14.

Offline Randal63

Odp: Elemental
« Odpowiedź #217 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 21:25:30 »
 Na marzec wg. rozpiski powyżej planowano "Prisoner of the Stars" wydanie zbiorcze. Szukałem po internecie i znalazłem tylko jeden album -104 strony. Więc o jakie wydanie zbiorcze tu chodzi. Może czegoś nie wiem. ???
A tak odnośnie etui do UW1, nie jest to w porządku do tych co niedawno kupili dwa pierwsze zbiorcze wydania, pozbawiając ich praw do zakupu.

Offline Konrad

Odp: Elemental
« Odpowiedź #218 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 21:45:48 »
@Randal63
Będzie to zbiór dwóch tomów: El prisionero de las estrellas (104 strony) + El paraíso flotante (48 stron)
https://es.wikipedia.org/wiki/El_prisionero_de_las_estrellas

Offline Randal63

Odp: Elemental
« Odpowiedź #219 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 03:26:23 »
@Randal63
Będzie to zbiór dwóch tomów: El prisionero de las estrellas (104 strony) + El paraíso flotante (48 stron)
https://es.wikipedia.org/wiki/El_prisionero_de_las_estrellas
Dzięki za info, zastanawia mnie tylko jak to będzie wydane. Z tego co doczytałem to tom pierwszy był w oryginale czarno-biały. Tom drugi zaś w kolorze. A co my dostaniemy ?


Offline amsterdream

Odp: Elemental
« Odpowiedź #221 dnia: Nd, 21 Marzec 2021, 13:02:03 »
70zł za kawałek tekturki XDDD

Odp: Elemental
« Odpowiedź #222 dnia: Pn, 22 Marzec 2021, 11:58:07 »
Zakupów komiksów bez etui jest tańszy o ok. 70 PLN. Czy czymś poza tym etui te wydania się różnią? Czy tom 1 i 2 to już zamknięta historia? Warto to kupować?

Offline michał81

Odp: Elemental
« Odpowiedź #223 dnia: Pn, 22 Marzec 2021, 12:17:02 »
Czy czymś poza tym etui te wydania się różnią?
Najprawdopodobniej niczym.

Czy tom 1 i 2 to już zamknięta historia? Warto to kupować?
Te dwa tomy UW1 to jest zamknięta całość. UW2 to nowa historia. Zdecydowanie warto jeśli ktoś lubi komiksy syfy.

Offline misiokles

Odp: Elemental
« Odpowiedź #224 dnia: Pn, 22 Marzec 2021, 12:25:05 »
Warto wspomnieć że UW2 to na razie tylko 3 z zaplanowanych 6 tomów. Autor kroczy troszkę ścieżka Martina ;)