Autor Wątek: Elemental  (Przeczytany 143797 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adamarluk

Odp: Elemental
« Odpowiedź #90 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 08:50:22 »
szczucie cycem
Uwielbiam być szczuty cycem

ramirez82

  • Gość
Odp: Elemental
« Odpowiedź #91 dnia: Wt, 29 Październik 2019, 19:26:23 »
I 20 Jeremiah w zapowiedziach!

http://www.elemental.pl/pl/katalog/jeremiah/jeremiah-20-najemnicy

Wydany już raz u nas kilkanaście lat temu.


Offline amsterdream

Odp: Elemental
« Odpowiedź #92 dnia: Wt, 29 Październik 2019, 19:38:50 »
Z zasady nie dubluje komiksów, ale tutaj zrobię wyjątek 8)

Offline Death

Odp: Elemental
« Odpowiedź #93 dnia: Śr, 30 Październik 2019, 05:52:59 »
A ja akurat go nie mam i nie czytałem, więc będzie dla mnie premierowy. :) Za to drugi tom wydany kilkanaście lat temu mam, znam, ale zdubluję. Jeremiah mistrzowskim komiksem jest i tyle.

ramirez82

  • Gość
Odp: Elemental
« Odpowiedź #94 dnia: Śr, 30 Październik 2019, 08:07:21 »
Ja miałem oba tomy Jeremiaha z Amber, ale kiedy pojawiła się zapowiedź serii od Elemental, od razu je opchnąłem 8) I proszę, doczekałem się.

Offline tuco

Odp: Elemental
« Odpowiedź #95 dnia: Śr, 30 Październik 2019, 13:55:18 »
Z zasady nie dubluje komiksów, ale tutaj zrobię wyjątek 8)
A ja akurat go nie mam i nie czytałem, więc będzie dla mnie premierowy. :) Za to drugi tom wydany kilkanaście lat temu mam, znam, ale zdubluję. Jeremiah mistrzowskim komiksem jest i tyle.
Ja miałem oba tomy Jeremiaha z Amber, ale kiedy pojawiła się zapowiedź serii od Elemental, od razu je opchnąłem 8) I proszę, doczekałem się.
porównując (z pamięci) tłumaczenie amberu do tłumaczenia dotychczasowych elementali, obstawiam, że nowe wydanie będzie się czytać jak zupełnie nową historię.

Online Martin Eden

Odp: Elemental
« Odpowiedź #96 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 18:53:58 »
IAN.

Mam trochę problem z tym komiksem. Ale po kolei.
Pierwszy tom to fajny komiks środka. Sensacja przemieszana z SF. Akcja z postaciami drugoplanowymi, na plus rozkminy egzystencjalne młodego terminatora i całkiem niegłupie pytania z zakresu sztucznej inteligencji.
Fajne wygaszenie na koniec, dobry album.

Potem chyba autorzy odeszli od solowych albumów, albo ten pierwszy to był taki odrębny wstępniak? Nie wiem.
W każdym razie kolejne trzy albumy są już bardziej powiązane ze sobą fabularnie. Do rysunków się nie czepiam, każdy lubi co innego, da się czytać.
Fabularnie mniej postaci drugoplanowych, mniejsza ilość kadrów na stronie (nie na każdej - to zaznaczam, żeby jakiś fascynat czepiania się nie złapał noszenia), akcja przez to wszystko prostsza, w zasadzie taka trochę zadaniówka:
Spoiler: PokażUkryj
Biegniemy z pkt. A do pkt. B. Ian się urywa i łapie fazę. Potem już tylko staje się nowożytnym banitą. Potem on już tylko biega od drzewa do drzewa. Niezależnie od tego jest tu kilka fajnych motywów, jak np. zasadzka na ulicy, kiedy wszyscy okazują się być podstawieni. Nie jest więc tak całkowicie w dół. Potem jednak IAN łapie niemal boskie moce i staje się - no co tu dużo mówić, materiałem na władcę świata. Że ja głupi nie wyczaiłem przed przewróceniem kartki, że takiego gościa to trzeba ubić, to chyba znak, że pochłonęła mnie lektura. Bo przecież nie ma szans, żeby mógł żyć z takimi mocami - chyba że w USA z trykotem na głowie. Ale zaraz, to było USA...
Sama ostatnia plansza ogólnie super - lubię takie prozaiczne zakończenia. Tylko ten cały motyw... no nie wiem. To już bym wolał jakby zszedł do jakichś podziemi i zobaczył armię Ianów, czekających na inwazję na Chiny, albo coś...
Propagandy nowoczesnej nie za dużo. Raz tylko jakaś agentka się wkurza na faszystowski rząd, co w sumie wzbudziło moje pytanie, po kiego dla tego rządu wykonujesz tak skwapliwie rozkazy, ale dobra... i tak przecież nie odpowie. A i białas dowodzący bandą czarnych w czasie zamieszek. Jak by to wyglądało w praktyce, to zamieszki z LA z 93' chyba pokazały. Nie chcę prowokować dyskusji światopoglądowych - po prostu wiem, że dla niektórych na tym forum info o takich motywach jest istotne


Ogólnie lektura spoko, przez albumy przelatuje się migiem. Tylko fabuła skręciła w jakieś inne rejony - no, ale to święte prawo wyboru autorów. Uproszczenia trochę szkoda.

Polecam jako niezobowiązującą i nieprzełomową lekturę SF?/Cyberpunk?/Political Fiction? No jakoś tak.


« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Listopad 2019, 19:10:04 wysłana przez Martin Eden »

Offline Jaxx

Odp: Elemental
« Odpowiedź #97 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 13:14:15 »
I 20 Jeremiah w zapowiedziach!

http://www.elemental.pl/pl/katalog/jeremiah/jeremiah-20-najemnicy

Wydany już raz u nas kilkanaście lat temu.



Czy ktoś wie, co się dzieje z tym Jeremiahem? Będzie jeszcze w tym roku?

Offline adamarluk

Odp: Elemental
« Odpowiedź #98 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 13:33:32 »
Informowali, że będzie w styczniu.

Offline Klint

Odp: Elemental
« Odpowiedź #99 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 19:33:10 »
Mają dość mocną wyprzedaż na gildi. Mam nadzieje że wszystko u nich ok. Zastanawiam się nad Wielkim kantem i Iguaną w zestawie.

Offline adamarluk

Odp: Elemental
« Odpowiedź #100 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 21:38:12 »
Wielki Kant świetny, Iguana słabiutka.

Offline Klint

Odp: Elemental
« Odpowiedź #101 dnia: Cz, 16 Styczeń 2020, 15:43:17 »
Na FB oficjalna zapowiedź "Nocy Św. Bartłomieja" na luty

ramirez82

  • Gość
Odp: Elemental
« Odpowiedź #102 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 23:35:11 »

Offline Klint

Odp: Elemental
« Odpowiedź #103 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 08:17:19 »
Czyli jednak marzec.

Offline Jaxx

Odp: Elemental
« Odpowiedź #104 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 08:27:44 »
Zapowiada się interesująco. Ktoś to czytał? To raczej przygodówka historyczna czy obyczaj historyczny?