Autor Wątek: Elemental  (Przeczytany 142761 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Elemental
« Odpowiedź #345 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 17:26:23 »
Czarno-biały komiks i w rubryce "kolor" ocena 8,5/10?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Elemental
« Odpowiedź #346 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 17:51:57 »
Czarno-biały komiks i w rubryce "kolor" ocena 8,5/10?

Ma to sens jeśli się uważa, że czerń i biel jest dobrym wyborem kolorystycznym dla danego tytułu.

Offline LukCook

Odp: Elemental
« Odpowiedź #347 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 17:53:11 »
Czarno-biały komiks i w rubryce "kolor" ocena 8,5/10?

Pięknie operują czernią i bielą - to też kolory  ;)

Offline Castiglione

Odp: Elemental
« Odpowiedź #348 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 17:58:58 »
Ma to sens jeśli się uważa, że czerń i biel jest dobrym wyborem kolorystycznym dla danego tytułu.
Tylko, że autor pisze:
Cytuj
I only have one major criticism of this book: Indie publishers, particularly Antarctic Press often print black and white comics. That comes with the territory of beginning and excelling at manga-inspired work for so long. However, I can’t help but feel this work would have been elevated with the right colorist. To be clear, the artwork stands great on its own; and it was originally published in black and white. However, it appears that the paper stock chosen to reprint this story was much lower quality than its Italian counterpart. As a result, the contrast can be too high at times, and the nuance of black line work gets lost and smudged. The art is almost exclusively presented in simple black and simple white, meaning we lose some of the sheen and gradients in the tones from its original presentation.

Offline vision2001

Odp: Elemental
« Odpowiedź #349 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 13:24:17 »
Cytuj
Jak już zapowiadaliśmy wcześniej, rozkręcamy się powoli ale na dobre ;)
 
Trzecia premiera:
"Durango, tajemniczy leworęki rewolwerowiec, mistrzowsko posługujący się swoim mauserem, angażuje się w kolejną ryzykowną misję: musi uwolnić z rąk meksykańskich porywaczy syna amerykańskiego biznesmena Glazera. Typowa dla tamtejszego pogranicza sprawa ma jednak swoje drugie dno – korzeniami sięga historii sprzed wielu lat i ukrytych gdzieś w górach mitycznych skarbów. A złoto, jak zawsze i wszędzie, wyzwala w ludziach najniższe instynkty…

Kontynuacja kultowej belgijskiej serii westernowej, stworzonej przez Yves’a Swolfsa, tym razem z rysunkami Iko (Giuseppe Ricciardiego), ponownie zabiera nas w barwny, pełen akcji i gwałtownych emocji świat komiksowego odpowiednika filmowego spaghetti westernu. Komiks dedykowany jest dwóm ikonicznym postaciom związanym z tym gatunkiem: legendarnemu twórcy muzyki Enniowi Morricone i aktorowi Gianowi Marii Volonté, który użyczył twarzy jednemu z bohaterów."

Premiera 06.09.2022



A tu możecie sobie zobaczyć jak prezentują się przykładowe plansze: https://www.izneo.com/it/bd/western/durango-6624/durango-t18-l-otage-98154/read/4

Offline laf

Odp: Elemental
« Odpowiedź #350 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 13:56:30 »
Ja już zakończyłem przygodę z Durango i muszę przyznać, że jakoś mnie nie wciągnął. Całość oddałem synowi moich znajomych, który jest wielkim fanem westernów. Mam nadzieję, że jemu bardziej posłuży  :)

Offline JanJ

Odp: Elemental
« Odpowiedź #351 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 14:14:22 »
Szkoda, że Swolfs już nie rysuje...

Offline deFranco

Odp: Elemental
« Odpowiedź #352 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 14:41:00 »
Ja już zakończyłem przygodę z Durango i muszę przyznać, że jakoś mnie nie wciągnął. Całość oddałem synowi moich znajomych, który jest wielkim fanem westernów. Mam nadzieję, że jemu bardziej posłuży  :)
Ja jeszcze mam wydaną całość, ale ilekroć otwieram szafę, nachodzi mnie myśl czy nie sprzedać.
Więcej sobie obiecywałem po tej serii. Z tym, że ja jestem raczej odosobnionym przypadkiem,
bo western z komiksem jakoś w ogóle mi się nie klei. Albo jeszcze nie natrafiłem na tego jedynego.
Na razie "Undertaker" jest ok+ i tyle.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Elemental
« Odpowiedź #353 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 14:47:56 »
Ja już zakończyłem przygodę z Durango i muszę przyznać, że jakoś mnie nie wciągnął. Całość oddałem synowi moich znajomych, który jest wielkim fanem westernów. Mam nadzieję, że jemu bardziej posłuży  :)

Jakbyś mi oddał to miałbyś pewność, że mi bardziej posłuży  8)

Offline laf

Odp: Elemental
« Odpowiedź #354 dnia: Wt, 23 Sierpień 2022, 08:10:09 »
Jakbyś mi oddał to miałbyś pewność, że mi bardziej posłuży  8)
Wybacz, ale nie było Cię akurat pod ręką  ;D

Offline Rodrigues

Odp: Elemental
« Odpowiedź #355 dnia: Pt, 30 Wrzesień 2022, 20:39:07 »
Tymczasem Elemental 6 dni temu na facebooku:

Cytuj
Coś tu się szykuje do druku...

post z hashtagiem #premiery2023

https://www.facebook.com/elementalpl/videos/coś-tu-się-szykuje-do-drukukomiksy-premiery2023-elemental/650182183079035/

Offline Konrad

Odp: Elemental
« Odpowiedź #356 dnia: Pt, 07 Październik 2022, 19:13:58 »
Na stronie wydawnictwa pojawiła się zapowiedź komiksu Drakula na Dzikim Zachodzie
75zł - 112 stron - twarda oprawa - format 180x247 mm
https://www.elemental.pl/pl/katalog/tytuly-pojedyncze/drakula-na-dzikim-zachodzie








Offline Szekak

Odp: Elemental
« Odpowiedź #357 dnia: So, 08 Październik 2022, 00:00:16 »
O, Dżejson Mamoła.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline adamarluk

Odp: Elemental
« Odpowiedź #358 dnia: So, 08 Październik 2022, 09:01:55 »
Co to za tytuł ? Ktoś coś wie ?

Offline Leyek

Odp: Elemental
« Odpowiedź #359 dnia: So, 08 Październik 2022, 14:10:53 »