Autor Wątek: Elemental  (Przeczytany 43580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kv

Odp: Elemental
« Odpowiedź #225 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 19:07:37 »
Elemental na swoim FB - pierwsze zajawki o Prisoners of stars. Przetłumaczone i zredagowane.

Offline sum41

« Odpowiedź #226 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 20:55:02 »
Kurde sprawdzilem plansze i ladniutko to wyglada chyba to bedzie moj pierwszy komiks od nich :)
Lekarze zaszczepieni - teleporady. Nauczyciele zaszczepieni - nauczanie zdalne. Czego kurna nie rozumiesz?

Online Leyek

« Odpowiedź #227 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 18:15:09 »
@sum41

Weź od razu też poprzedni komiks Alfonso Fonta, który wydali:

http://www.elemental.pl/pl/katalog/tytuly-pojedyncze/opowiesci-o-niedoskonalej-przyszlosci

Fabularnie też bardzo w porządku.

Offline sum41

« Odpowiedź #228 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 19:36:09 »
Bardziej musze u nich nadrbic wielki Kant bo lubie b&w noir klimaty :)
Lekarze zaszczepieni - teleporady. Nauczyciele zaszczepieni - nauczanie zdalne. Czego kurna nie rozumiesz?

Offline wujekmaciej

« Odpowiedź #229 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 09:52:45 »
no właśnie ja od Wielkiego Kantu sie odbiłem (chyba musze jeszcze raz przeczytać). za to Bracia Spaghetti bardzo spoko :)

Offline vision2001

« Odpowiedź #230 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 10:01:25 »
no właśnie ja od Wielkiego Kantu sie odbiłem (chyba musze jeszcze raz przeczytać). za to Bracia Spaghetti bardzo spoko :)
Z Wielkim kantem mam podobnie (choć graficznie jest to bardzo dobra pozycja). I tez przymierzam się do drugiego czytania.
Iguana znacznie lepsza.
A ze Spaghetti Bros na razie się zastanawiam, czy brać...

Offline MODZEL

« Odpowiedź #231 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 10:10:52 »
Z tych 3 komiksów wg mnie Spaghetti Bros najlepszy. Polecam.
Klimat podobny do torpedo

Offline brvk

« Odpowiedź #232 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 13:11:21 »
Ja mam pewien problem z tymi komiksami. Rozumiem konwencję, rozumiem komiksowe uproszczenia i czarny humor, rozumiem stereotypizację płci, w tym rolę kobiety w tym męskim hiperszowinistycznym świecie. Ale gwałty i ich wpisywanie w żart, nad tym ciężko mi przejść obojętnie. Ani komiksów od Elementala, ani Torpedo nigdy nie podsunę żonie, to byłoby za wiele.

Offline sum41

« Odpowiedź #233 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 13:43:47 »
Ja mam pewien problem z tymi komiksami. Rozumiem konwencję, rozumiem komiksowe uproszczenia i czarny humor, rozumiem stereotypizację płci, w tym rolę kobiety w tym męskim hiperszowinistycznym świecie. Ale gwałty i ich wpisywanie w żart, nad tym ciężko mi przejść obojętnie. Ani komiksów od Elementala, ani Torpedo nigdy nie podsunę żonie, to byłoby za wiele.

Zabrzmi to zle ale to jakos mnie tak nie razilo bo jakos  szczegolowo nie bylo pokazane,  mialem lekki szok gdy pojawila sie pedofilia to juz mi to nie pasilo w 100%