Autor Wątek: Gildia.pl  (Przeczytany 121530 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline AntekSocjalny

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #735 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 07:04:06 »
Ja mam takiego pecha, jak zamawiam w Gildii, że z zewnątrz komiksy przychodzą w bardzo dobrym stanie, ale jak już je odfoliuję to mam pogniecione strony. Ostatnio prawie w każdym zamówieniu trafiałem na taki felerny egzemplarz, niestety były to komiksy z Egmont.

Offline Juby

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #736 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 08:37:23 »
Juby, nie lepiej dobić do darmowej wysyłki? Nawet jak się ma budżet np. 150 zł miesięcznie, to moim zdaniem lepiej kupić raz na 2 miesiące i mieć darmową wysyłkę.
Pewnie, że lepiej i zazwyczaj tak robię. W tym wypadku śmierć Akira Toriyamy zmotywowała mnie do kupna najnowszego tomu DB jak najszybciej, a w pobliskim sklepie z mangami go nie mieli. Dobrałem do niego X-Menów, bo niedawno skończyłem całą serię New X-Men i chciałem przypomnieć sobie w całości "tych drugich X-Menów", których czytałem w latach 2004-2005 z DK komiks. No i tak mi wyszło ::)

Dla mnie to było 3 zamówienie z uszkodzeniem na 6 ostatnich przesyłek. Napisałem do nich maila. Być może rozwiążę to tak, że zwrócę te komiksy całkiem i zamówię je jeszcze raz jak będę miał co dobrać do 299 zł. Tym bardziej, że chyba zwrócę też poprzedni tom DBFC, którego zamawiałem w listopadzie (też w Gildii, więc już 4/6), bo dopiero po przyłożeniu najnowszego zobaczyłem, że przyszedł mi egzemplarz przycięty trochę za mocno (jest niższy o dobre 1,5mm względem reszty, a nowy o 1mm wyższy, wygląda to pokracznie na półce):


Offline Crono

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #737 dnia: Wt, 19 Marzec 2024, 09:00:49 »
Niestety, z mangami z JPFu jest problem. Zamawiam z tego wydawnictwa od lat 90-tych i niestety jeżeli ktoś liczy na egzemplarze w stanie "igła" to ma problem. Niezależnie gdzie nie zamawiałem (sklepy mangowe, gildia, bezpośrednio przez Mangarden) to albo komiksy były lekko poobijane, albo obwoluty pozaginane, ale przesunięte grzbiety albo okładki porysowane. Czasami kilka z tych cech występowało łącznie. Do tego dochodzą dodruki - jest to druk cyfrowy robiony w wydawnictwie i np. mangi Dragon Ball Super (to przykład, ale to samo jest w innych mangach, np. One Piece), mają inną tonację szarości/czarni niż egzemplarze z drukarni zewnętrznej. Są strony, że bardzo źle to wygląda. Podejrzewam że z tymi wysokościami mogło być podobnie - albo tam poszedł cały nakład bo wydawca tak zamówił (mieli w dupie spójność z innymi tomami), albo to po prostu dodruk. No chyba że drukarnia też wpasowała się w bylejakość wydawnictwa.

Offline Juby

Odp: Gildia.pl
« Odpowiedź #738 dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 13:10:05 »
Heh. Odesłałem te trzy komiksy i poprosiłem o zwrot kasy, a z okazji nowej promki na tytuły Egmontu chciałem dobrać do nich jeszcze coś dla darmowej wysyłki. Dodaje praktycznie wszystko, co mnie interesowało ze schowka, a tam.. 298,50 zł ;D