Autor Wątek: Egmont 2024  (Przeczytany 291236 razy)

Zdzichsiu, PawelC, stab (+ 1 Ukrytych) i 6 Gości przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #60 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 13:02:11 »
A jakieś przykłady, kiedy wydali coś w niskich nakładach na miękko, a na twardo lepiej się sprzedało?
Pytaj Egmont. Ale myślę, że nie bez powodu wydawali Mistrzów komiksu na twardo w nakładzie 1000 sztuk i nie bez powodu wydają te wywalone w kosmos Marvel i DC Limied.

Ja jestem za jak najtańszymi komiksami z dużą dystrybucją, tylko nasz rynek nie jest na tyle duży, aby to wytrzymać, po za Thorgalem. Może jakby Swamp Thinga rysował Rosiński to byśmy mieli to w dużych nakładach, na miękko, na twardo, w pojedynczych, zbiorczych, kolekcjach i wydaniach hyper-duper-extra-size oraz black&white

Dokładnie. Bo E zależało. I wydali 11 tomów słabo sprzedającej się, ponoć, serii. Swoją drogą genialnej. Tutaj będą dwa lub trzy tomy.
To nie E zależało tylko Kołodziejczakowi.

Offline Kvothe

« Odpowiedź #61 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 13:05:56 »
Wszystkie komiksy DC (oprócz batmana) mają wyższą cenę, niż tak samo wydany marvel. Porównajcie sobie ostatnio wydane Venom tom 4 i Nightwing tom 1.

Swamp Thinga kupią tylko osoby nim zainteresowane, więc tu musiało by być lepsze wydanie/twarda oprawa, tak jak Hellblazer.  Też bym chciał aby E wydało coś więcej, tak samo z Animal Man.
« Ostatnia zmiana: Pn, 09 Październik 2023, 13:14:54 wysłana przez Kvothe »

Offline Takesh

« Odpowiedź #62 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 13:16:20 »
To nie E zależało tylko Kołodziejczakowi.

Wtedy E=TK.

Fajnie jakby w E komuś zaczęło zależeć na tym starym Potworze...

Online studio_lain

« Odpowiedź #63 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 14:47:27 »
kurcze uboga jesli chodzi o komiks europejski...
za to mocno europejski jest segment dziecieco-mlodziezowy - co moze cieszyc na przyszlosc
Plany Studia Lain

POMROKA (Tenebres) - lipiec
Slaine Pogromca Smoków - sierpień
Opowieści z Telguuth - sierpień
Altor - wrzesień
Darkness - wrzesień/październik
Solo - wrzesień/październik

Offline Bazyliszek

« Odpowiedź #64 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 15:37:32 »
Ja jestem za jak najtańszymi komiksami z dużą dystrybucją

Eeee - to moja kwestia. :)

Powiem jeszcze, że nigdy nie czytałem "XIII", więc jestem zainteresowany. Kupię 1 tom i zobaczę, czy mi się to spodoba, czy podziękuję, jak Transmetropolitanowi. Cieszy to, że powróci Deadpool, choć jeszcze te 2 numery Klasyki by się przydały. No i Conan - kolejny grubas zawsze lepszy, niż te nowe marvelowskie serie. Epici ze starym Conanem Barbarzyńcą po polsku to moje marzenie.

https://www.atomcomics.pl/pl/p/CONAN-BARBARIAN-EPIC-COLL-ORIG-MARVEL-YRS-TP-VOL-05-ONCE-FUTURE/181334?gad=1&gclid=CjwKCAjwyY6pBhA9EiwAMzmfwaS3m9DAmTMxg3y5r-mF7N8dYYytYXRaogHoRIAu--gDdpqm403r4hoCfQ0QAvD_BwE

Offline amsterdream

« Odpowiedź #65 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 15:39:42 »
Tak? Wydaje mi się, że jeśli chodzi o Nieskończoność, Rękawica Nieskończoności oraz Wojna Nieskończoności miały kilka dodruków.

Te z lat 90-tych miały chyba po jednym dodruku. A te późniejsze do dzisiaj zalegają. Może to dało im trochę do myślenia i wpłynęło na zmianę polityki wydawniczej.
Czas nas zmienił, chłopaki.

Online stab

« Odpowiedź #66 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 17:46:06 »
W Egmoncie serio tak mają wywalone na swoje premiery na kolejny rok, że nie ma nikogo kto zrobiłby dla nich normalny film z tej prezentacji, tylko udostępniają czyjś prywatny stream z fb?

Offline LukCook

« Odpowiedź #67 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 18:05:56 »
W Egmoncie serio tak mają wywalone na swoje premiery na kolejny rok, że nie ma nikogo kto zrobiłby dla nich normalny film z tej prezentacji, tylko udostępniają czyjś prywatny stream z fb?

Tną koszty  :D

Offline dreamer36

« Odpowiedź #68 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 18:08:00 »
To jest fanowski fanpage także tego - zamiast przypierdolki lekki blamaż...

Online xanar

« Odpowiedź #69 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 18:10:33 »
Czyli co, nie stać ich nawet na oficjalny fanpage  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Castiglione

« Odpowiedź #70 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 18:19:46 »
Niestety jestem świadomy tego, że jestem jedną z nie wielu osób, które tego chcą w Polsce. Ale E pokazał nie raz, że mogą sobie pozwolić na ryzyko. A jeśli gdzieś ktoś będzie marudził, to może coś się z tego wykluć.
Też bym chciał. Tak samo jak wiele innych tytułów z Vertigo, których nadal nie otrzymaliśmy, no ale widać to jednak nie na tyle mocna marka, żeby z automatu wszystko u nas szło. A szkoda, bo dalej z chęcią kupiłbym po polsku "Swamp Thinga", "The Books of Magic", "The Dreaming", "Sandman Mystery Theatre" i inne. Fajnie, że teraz zaczynają Shade'a, szkoda tylko, że zaraz skończą "The Invisibles" i "Jack of Fables", a kolejnych zapowiedzi na razie brak.

Online stab

« Odpowiedź #71 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 18:20:45 »
To jest fanowski fanpage także tego - zamiast przypierdolki lekki blamaż...

Lol, zawsze myślałem że to ich oficjalny fb. Dopiero teraz zobaczyłem zdjęcie w tle ;) Zwracam honor. Ale że Egmont nie ogarnął filmiku z prezentacji to i tak dla mnie niezrozumiałe.

Online 79ers

« Odpowiedź #72 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 18:33:57 »
Jakoś się dowiedzieliśmy o tych planach, więc co za różnica?
Tylko po co ta zabawa w chowanego - na pierwsze półrocze planujemy wydać to i to, a po drodze może coś jeszcze wskoczy - kropka. Komiksiarze są trochę inni, trochę dziwni, ale bez przesady.

Online xanar

« Odpowiedź #73 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 18:36:49 »
I coś może przeskoczy na przyszły rok, jak np. Flashpoint Beyond  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Komediant

« Odpowiedź #74 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 22:22:41 »
kurcze uboga jesli chodzi o komiks europejski...

Już ostatnie pare lat to coraz mniej ciekawego z rynku frankofońskiego dla starszego czytelnika, nowe zapowiedzi to bieda straszliwa.
Wezme pewnie pierwsze pare tomów zbiorczej XIII, chociaż znów, jak przy Tintinie, projekt okładek nie powala.