Autor Wątek: Egmont 2024  (Przeczytany 291399 razy)

Bodom, Kandor, roniek (+ 1 Ukrytych) i 10 Gości przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #45 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 09:56:47 »
Ktoś też walczył o Snydera (bo?) i Lemire'a (bo?), chociaż do wyboru są ciekawsze pozycje.
Małgosia cały czas walczy o wydawanie większej ilości DC, co było słychać na spotkaniu w sobotę oraz w niedziele na stoisku.

Offline amsterdream

« Odpowiedź #46 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 10:10:10 »
Ok, chodzi mi o to, że choćby ze względu na Wrightsona to jeszcze mogłoby być ciekawe.Ktoś też walczył o Snydera (bo?) i Lemire'a (bo?), chociaż do wyboru są ciekawsze pozycje.

Pewnie nikt nie walczył, ale Egmont ma kiepskich doradców. Tak jak z tym kosmosem Marvela na który mocno naciskali pewni redaktorzy a który potem okazał się sprzedażową porażką. Albo jak doradzali im żeby Egmont za bardzo nie wchodził w klasykę bo lata 90-te to kicz i się nie sprzeda a jak już weszli to jednak im się najlepiej sprzedaje z superhero. Przecież to nie Kolodziejczak zajmował się doborem tytułów z DC i Marvela bo on to się na tym w ogóle nie znał.
Czas nas zmienił, chłopaki.

Online michał81

« Odpowiedź #47 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 10:21:00 »
Pewnie nikt nie walczył, ale Egmont ma kiepskich doradców. Tak jak z tym kosmosem Marvela na który mocno naciskali pewni redaktorzy a który potem okazał się sprzedażową porażką. Albo jak doradzali im żeby Egmont za bardzo nie wchodził w klasykę bo lata 90-te to kicz i się nie sprzeda a jak już weszli to jednak im się najlepiej sprzedaje z superhero. Przecież to nie Kolodziejczak zajmował się doborem tytułów z DC i Marvela bo on to się na tym w ogóle nie znał.
Wybacz ale to fani chcieli większej ilość DC tanio oraz na miękko i Egmont im to wydał. I co się stało? Do tej pory zalega im w magazynach. Po za tym to nie klasyka z lat 90 się sprzedaje tylko sentyment do Tm-Semic. Widziałeś jakieś zapowiedzi z Avengers? Z Iron Manem? Z Kapitanem Ameryką? Z Ligą Sprawiedliwości? Z Daredevilem? Z Wonder Woman? itd. Są tylko wznowienia tego co wydawał semic, więc to jest takie zaklinanie rzeczywistości że lepiej się sprzedają pozycje z lat 90. Tak, wiem jeszcze jest Wolverine, którego wydała Mandargora.
« Ostatnia zmiana: Pn, 09 Październik 2023, 10:23:09 wysłana przez michał81 »

Online xanar

« Odpowiedź #48 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 10:30:16 »
Zamysł był dobry, po Marvel Now zrobili to samo z Rebirth, tylko okazało się, że tam tylko Batman się sprzedaje.
Ciekawe co oni będą wydawać jak się pokończą te Semici, już tu taj są głosy, że to czego nie czytali kiedyś to słabe, tylko to jest na tym samym poziomie co było w tych Semikach.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

« Odpowiedź #49 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 10:51:09 »
Ok, chodzi mi o to, że choćby ze względu na Wrightsona to jeszcze mogłoby być ciekawe.
No ja już to pisałem, więc się powtórzę. Wydać Roots of the Swamp Thing jak DC Limited i tak nikt więcej tego nie kupi poza garstką fanów Wrightsona.

Offline HugoL3

« Odpowiedź #50 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 11:23:42 »
Tak jak z tym kosmosem Marvela na który mocno naciskali pewni redaktorzy a który potem okazał się sprzedażową porażką.

Tak? Wydaje mi się, że jeśli chodzi o Nieskończoność, Rękawica Nieskończoności oraz Wojna Nieskończoności miały kilka dodruków.
Pewnie gorzej poradził sobie kosmos z X-Men (Czyli wszystko co z "Królów" w nazwie).
Annihilacja chyba też dała radę?

Offline bibliotekarz

« Odpowiedź #51 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 11:35:00 »
No ja już to pisałem, więc się powtórzę. Wydać Roots of the Swamp Thing jak DC Limited i tak nikt więcej tego nie kupi poza garstką fanów Wrightsona.
Dokładnie, to idealna propozycja do Limited.

Natomiast dla kogo propozycją jest Lemire? Szanuję jego dorobek, ale najlepsze rzeczy stworzył poza mainstreamowym superhero. Przy Green Arrow było już jęczenie, że trzeba to było wydać zbiorczo, bo inaczej się tego nie da sprzedać.
Batman returns
his books to the library

Offline Takesh

« Odpowiedź #52 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 11:47:28 »
Co do klasycznego Potwora z bagien, to uwielbiam te wczesne zeszyty. Scenariusz nie jest zły, a rysunki to 10 na 10. Historie tworzone w stylu trochę Eerie i Creepy.

Kolejni rysownicy byli wcale nie gorsi. Tworzyli w podobnym stylu, a ich plansze można było oglądać godzinami. Zresztą Redondo i inni znani są polskiemu czytelnikowi m.in. z kolekcji Conana.

W vol.2 scenariusze rzeczywiście notują duży spadek jakości. Ale i tak klimat jest fajny.

Co do wydania po polsku, to owszem, zasługują te zeszyty na powiększony format, ale dlaczego zaraz Limited? Albo czy nie można w ramach tej serii wydać taniej, z miękką okładką? Bo ostatnie ceny tych tomów są kosmiczne. A ceny kartonu na okładki stanowią już sporą część ceny, a nie jak kiedyś niewielki procent. Wydanie tego w dwóch lub trzech tomach na miękko, nawet w standardowym formacie, będzie droższe od innych tytułów, ale po co windować cenę, która odstraszy nawet zainteresowanych?

Ale ja jestem tylko czytelnikiem, a nie Wydawcą.

Edit. A może wydać w stylu Mrocznych miast? Miękka okładka i papier idealny dla tego typu historii. Format można nawet dać amerykański, jeśli to obniży cenę.
« Ostatnia zmiana: Pn, 09 Październik 2023, 11:49:48 wysłana przez Takesh »

Offline radef

« Odpowiedź #53 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 11:51:54 »
Co do wydania po polsku, to owszem, zasługują te zeszyty na powiększony format, ale dlaczego zaraz Limited? Albo czy nie można w ramach tej serii wydać taniej, z miękką okładką? Bo ostatnie ceny tych tomów są kosmiczne. A ceny kartonu na okładki stanowią już sporą część ceny, a nie jak kiedyś niewielki procent. Wydanie tego w dwóch lub trzech tomach na miękko, nawet w standardowym formacie, będzie droższe od innych tytułów, ale po co windować cenę, która odstraszy nawet zainteresowanych?
Tylko problem polega na tym, że niższa cena tomów w miękkiej okładce, a wyższa cena tomów z DC Limited nie wynika tylko z formatu i okładki, ale też z nakładu. A co zostało wskazane wcześniej - raczej nie ma zbyt wielkiego zapotrzebowania na klasycznego "Swamp Thinga", szczególnie u czytelników nie hardcorowych, którzy szczególnie zwracają uwagę na cenę.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online michał81

« Odpowiedź #54 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 11:55:41 »
@Takesh można to wydać w normalny formacie, deluxe czy na miękko, ale ceny nie zbijesz przy małym nakładzie, a to się w jakieś dużej ilości nie sprzeda to nie jest Batman, gdzie na rysunki Wrightson narzekano.

Offline Takesh

« Odpowiedź #55 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 12:02:30 »
Wiem, że nakład swoje tu robi. Ale przy małym nakładzie dodawanie twardej okładki jednak podbija i tak wysoką cenę.

Wiem, że może się to nie sprzedać, ale E czasem ryzykuje, jak chce (genialny Jonah Hex). Jedynie podpowiadam, co można by zrobić. Bo o ile mam oryginały, to z chęcią kupiłbym też po polsku. Bo to kawał dobrego komiksu mimo wszystko jest. Pierwsze historie z pewnością, reszta z genialnymi rysunkami.

A Wrightson nie rysuje jak w Batmanie. Inne jego komiksy mają dodruki u nas. Owszem, poziom drobiazgowości w Frankensteinie jest na wyższym poziomie, ale w Potworze naprawdę daje popis swoich umiejętności. Wystarczy zerknąć.

https://www.google.pl/search?sca_esv=571840155&q=bernie+wrightson+swamp+thing&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ved=2ahUKEwjemPjV2uiBAxV8xAIHHT8YDEwQ0pQJegQIChAB&biw=412&bih=776&dpr=2.63

A Redondo jak pięknie pozamiatał...

https://www.google.pl/search?q=redondo+swamp+thing&tbm=isch&ved=2ahUKEwjCgsnX2uiBAxWCJhAIHUT1BeEQ2-cCegQIABAD&oq=redondo+swamp+thing&gs_lcp=ChJtb2JpbGUtZ3dzLXdpei1pbWcQAzIFCAAQogQ6BwgAEBMQgAQ6CAgAEAgQHhATOgkIABANEBMQgAQ6CAgAEAcQHhATOgUIABCABDoGCAAQBxAeOggIABAFEAcQHjoICAAQCBAHEB5QmxNY6zNgqEtoAHAAeACAAdYCiAG3E5IBCDAuMTMuMi4xmAEAoAEBwAEB&sclient=mobile-gws-wiz-img&ei=Xs8jZcLbGILNwPAPxOqXiA4&bih=776&biw=412

Online michał81

« Odpowiedź #56 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 12:28:41 »
Wiem, że nakład swoje tu robi. Ale przy małym nakładzie dodawanie twardej okładki jednak podbija i tak wysoką cenę.
Tylko wtedy to nie jest atrakcyjne dla kolekcjonerów, którzy chętniej kupią wydanie hyper-duper-extra-size niż jakieś miękko okładkowe, co położy całkowicie sprzedaż.

Jonah Hex szedł tylko dlatego, że pan Kołodziejczak lubił ten tytuł.

Offline Takesh

« Odpowiedź #57 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 12:45:17 »
Tylko wtedy to nie jest atrakcyjne dla kolekcjonerów, którzy chętniej kupią wydanie hyper-duper-extra-size niż jakieś miękko okładkowe, co położy całkowicie sprzedaż.

Rozumiem. A jakieś przykłady, kiedy wydali coś w niskich nakładach na miękko, a na twardo lepiej się sprzedało? Raczej jest to ryzyko wydawcy i nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Nie moje pieniądze idą na to ryzyko, ale swoje zdanie wyrazić mogę. Poza tym akurat w tym przypadku to hiper wydanie nie jest konieczne. Papier offsetowy i miękka okładka jak np. Mroczne miasta wystarczy. Może to obniżyć cenę, a kolekcjonerzy będą zadowoleni, bo tą serię nie należy wydać na kredzie.

Jonah Hex szedł tylko dlatego, że pan Kołodziejczak lubił ten tytuł.

Dokładnie. Bo E zależało. I wydali 11 tomów słabo sprzedającej się, ponoć, serii. Swoją drogą genialnej. Tutaj będą dwa lub trzy tomy.

Niestety jestem świadomy tego, że jestem jedną z nie wielu osób, które tego chcą w Polsce. Ale E pokazał nie raz, że mogą sobie pozwolić na ryzyko. A jeśli gdzieś ktoś będzie marudził, to może coś się z tego wykluć.

No to chyba pora odświeżyć sobie znowu te stare zeszyty.... ;D

Online xanar

« Odpowiedź #58 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 12:49:30 »
Flash ma wyższą cenę z tego zauważyłem i już raz został urwany, także pewnie ma mniejsze nakłady.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online donT

« Odpowiedź #59 dnia: Pn, 09 Październik 2023, 12:56:50 »
Co do klasycznego Potwora z bagien, to uwielbiam te wczesne zeszyty. Scenariusz nie jest zły, a rysunki to 10 na 10. Historie tworzone w stylu trochę Eerie i Creepy.

O tak. Klasyczny run Potwora z Bagien to bardzo fajny zbiorek. Pulpa pelna geba, wiec raczej nie dla wszystkich, ale dla ludzi lubiacych tego typu rzeczy to czyste zloto. Rysounkowo - petarda.
Pisalem o tym tytule jakich czas temu.

https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/jakie-komiksy-wlasnie-czytacie/msg234160/#msg234160
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.