Autor Wątek: Egmont 2024  (Przeczytany 183497 razy)

badday, lis22, Klint, Crono, Szekak, sikorP, Warpath, Moreroms (+ 3 Ukrytych) i 16 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 11:24:59 »
W sumie ciekawe jak oni te epiki Wolverine będą wydawać bo tam jest sporo dziur i na przykład po trzech tomach potem jest dopiero szósty.

Z tego co przejrzałem seria zamknie się w 15-16 tomach. Nawet sporo, nie wiem czy dotrwam do końca, ale co najmniej do połowy lat 90-tych trzeba brać bo wtedy była najlepsza kreska.
« Ostatnia zmiana: Nd, 08 Październik 2023, 11:40:27 wysłana przez amsterdream »

Offline bogi1

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 12:06:57 »
Cytuj
W sumie ciekawe jak oni te epiki Wolverine będą wydawać bo tam jest sporo dziur i na przykład po trzech tomach potem jest dopiero szósty.

Pewnie zrobią jak z Punisherem przeskok. Choć w sumie tam tylko 6 pomiędzy 5 a 7 brak

Offline chch

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 12:20:22 »
@michal81
dzięki za grafiki w dobrej jakości.

Offline HugoL3

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 12:38:16 »
Swego czasu zaopatrzyłem się w coś takiego:
https://www.atomcomics.pl/pl/p/DEATH-OF-SUPERMAN-TP-NEW-EDITION/9393
Wciąż czeka na lekturę.
Dla kogoś, kto w ogóle nie czytał Supka w latach 90 w PL to wystarczy, aby poznać i cieszyć się eventem, czy jednak taki omniak/3 tomy od Egmontu znacznie rozbudowują tę historię? Chodzi mi to ile będzie tam nudnych zapychaczy, a ile serio "eventu".

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 12:42:30 »
Strzelam, że Weapon X zajmuje jeden "slot" Wolverine. Gdy startował Epic Punisher, też wyszedł jeden bo poprzedzał go jeszcze ostatni Marvel Knights, a teraz są dwa rocznie.
W zeszłym roku wyszedł tylko jeden Epic nie dlatego, że był zajęty slot, tylko linia ruszyła dopiero w październiku. 2022 był zresztą wyjątkiem, bo dostaliśmy aż trzy Punishery (2x MK i 1x Epic), gdzie od dawna standardem były dwa tomy rocznie.

Online michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 12:42:56 »
@michal81
dzięki za grafiki w dobrej jakości.
Resztę wrzucę jak wrócę z drugiego dnia festiwalu. Wrzuciłem te którymi najbardziej żyje forum.

Offline Necr09

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 15:10:06 »
W poście z Gwiezdnymi Wojnami masz dwa razy tę samą fotkę, a brakuje tej z Darth Maulem ;)
FGO: 758,469,198

Offline SawiK

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 15:14:54 »
Całkiem fajne zapowiedzi. Jak dla mnie wygrywa klasyka DC Batman i Superman. Sporo dobrego czytania i powrót do przeszłości z Śmiercią eSa. Świetnie że będzie komplet ,oby dobrze się przyjęło.
X-Men te dwa tomy do mnie mrugają, toż to Tm-Semic.
I na koniec Weapon X kurcze ten format to nie jest to czego bym sobie życzył, zobaczymy jak wyjdzie.
Asterix na twardo, ależ Egmont kusi, temat do rozważenia.
Przyszły rok jakby nie patrzeć będzie owocny.

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 15:56:00 »
"Asteriks" na twardo to dla mnie najlepsza zapowiedź. Bardzo długo na to czekałem. Tylko boję się, że znowu namieszają z kolejnością, a postacie w każdym tomie będą miały inne imiona. Mogliby to wreszcie ujednolicić i poprawić numerację. Tylko skoro przy pięciu poprzednich wydaniach tego nie zrobili, to czy teraz jest na to szansa? :/ Nie ma ktoś wtyk w wydawnictwie, żeby im to podpowiedzieć? :P
Zapraszam wszystkich do odwiedzania bloga "Czytamy Komiksy", a także do obserwowania profilu na Facebooku i Instagramie.

https://czytamykomiksy.blogspot.com/
https://www.facebook.com/czytamykomiksy
https://www.instagram.com/czytamykomiksy/

Offline Comzilla!

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 16:34:20 »
Na konferencji mignęły mi jeszcze nowe albumy Skargi Utraconych Ziem i Cyberpunka.

Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Dracos

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #25 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 17:44:01 »
Frankofony:

  • Marini - Skorpion, Orły Rzymu (integral), Gwiazda Pustyni (2 tomy) Tutaj nie wiadomo czy nie doszło do pomyłki. Śmiało też można założyć że w dalszych planach będą Drapieżcy.
  • XIII - Trzy tomy w 2024 dwa w 2025 (wersja integrali na 30 lecie serii). Mystery zależy od sprzedaży, ale imo to tylko takie droczenie się i wydadzą wszystko.
  • Świat mitów - trzy tomy Jazon, Męki Tantala i Prometeusz.
  • Świat Akwilonu - Jeden tomik miesięcznie (12 tomów na rok to by dało ~5 lat na wydanie tego co jest obecnie na rynku francuskim nie mówiąc o dodatkowych seriach i nadganianiu tego co wydają na bieżąco czyli tak sobie)
  • Science Fiction - One shot o historii fantastyki naukowej https://www.bedetheque.com/serie-71977-BD-Science-fiction.html (Ciekawostką jest to że Sedeńko będzie konsultantem)
  • Armada - Dwa tomy nr 21 i 22 w integralu do tego Navis zbiorczo
  • Mroczna Otchłań - 5 cykl zbiorczo
  • Leo - Neptune zbiorczo (nic na temat kontynuacji Kenii)
  • Agatha Christie - 2 tomy
  • Thorgal - Jeden tom z serii głównej i dwa z Sagi
  • Kontynuacja - Odrodzenie, OKP Dolores, Lanfeust (nowy tomik), Skarga Utraconych Ziem, Trzy Duchy Tesli

Frankofony dla młodszych:

  • Smerfy - Cztery tomy rocznie z głównej i jeden z wioski dziewczyn
  • Yakari - Dwa tomy rocznie
  • Lucky Luke - Cztery tomy może więcej
  • Asteriks - Nowe wydanie na twardo najprawdopodobniej pojedynczo
  • Tin Tin - Zbiorczo dwa tomy w tym roku kolejne cztery w przyszłym.

Online michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 19:02:18 »
W poście z Gwiezdnymi Wojnami masz dwa razy tę samą fotkę, a brakuje tej z Darth Maulem ;)
Dlatego że szybko wrzucałem rano posty, przed wyjazdem na festiwal. Zabawne po grafikę wrzuciłem na serwer, ale źle wkleiłem link, więc wrzucam tą zaległą poniżej.


Online michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #27 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 19:15:47 »
Poniżej zaległe grafiki komiksów amerykańskich




Poniżej slajd zapowiada kontynuacje serii, bez konkretów tyle że będą.



Online Martin Eden

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 19:22:48 »
A tak z ciekawości: istnieją jakieś epiki Star Treka? Bo tak patrzę na te vintage okładki i stwierdzam, że brałbych żech.

Online michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 19:30:58 »
Zapowiedzi MANG na rok 2024 z MFKiG



W przypadku mang Star Wars została jeszcze wspomniana Leia, ale czekają na zakończenie serii.