Autor Wątek: Egmont 2023  (Przeczytany 488426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nowicjusz

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #255 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 10:37:26 »
W 2013 we Francji wyszły dwa integrale po 5 tomów każdy, teoretycznie mogliby zacząć tak samo czekając na album 15, tyle, że potem byłaby przerwa w oczekiwaniu na kolejne tomy, także nie wiem.

Jest dosyć prawdopodobne, że jak sugeruje @Michał81 będą wydawać po dwa tomy w albumie (choć innych opcji też na razie nie można odrzucić).
No właśnie dokladnie o to mi chodziło, to co piszesz czy na ten 3 inegrale nie będziemy Wtedy czekać długo
« Ostatnia zmiana: So, 03 Grudzień 2022, 10:39:14 wysłana przez Nowicjusz »

Offline Dracos

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #256 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 12:58:55 »
Drodzy Forumowicze , wiem że Egmont zapowiedział wydanie skorpiona w inegralach ale czy wie ktoś  ile ich będzie,  po ile tomów w jednym zbiorczym?
Bo wyszło do tej pory 14 albumów, i nijak to podzielić na zbiorcze??! Chyba:)  bo jak będę 4 w jednym to dziwnie wyjdzie

Według mnie będą wydawać Story Arcami tak jak postępują z Mroczną Otchłanią. Imo będzie 6+6 a trzeci cykl w zależności co im tam koledzy z Dargaud dają znać ile albumów jest planowanych będzie albo 2x2 albo 2x3. Oczywiście mogą być też różne kombinacje, ale wątpię żeby się zdecydowali na dwutomowe wydania.

Offline Konrad

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #257 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 13:10:09 »
Kołodziejczak już mówił, że będą to zbiorcze wydania w twardej oprawie wydawane pod cyklami. Dwutomowe wydanie więc raczej na pewno nie, już prędzej trzytomowe, żeby historie pasowały do tych pod cyklów:
- Le premier cycle (tomes 1 à 3) autour du pape et de son meurtre à Rome,
- Le deuxième cycle (tomes 4 à 6) emmène le Scorpion vers la Terre Sainte pour trouver les preuves qui empêcheront Trebaldi de prendre la place du pape,
- Le troisième cycle (tomes 7 à 10) apporte la révélation des origines du Scorpion et ses liens avec la famille Trebaldi,
- Le quatrième cycle (tomes 11 et 12) parle de l'héritage des Trebaldi, un secret bien gardé depuis l'antiquité étrusque.
Ale i tak moim zdaniem najbardziej prawdopodobne są tak jak napisał @Dracos dwa grube integrale po 6 albumów w każdym. Skoro Kołodziejczak zapowiedział integral Cygana w jednym tomie, który ma właśnie 6 albumów i około 350 stron to czemu Skorpion też nie mógłby być tak wydany (te 2 grubasy powinny mieć wtedy po około 300 stron)?

Offline Konrad

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #258 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 18:53:35 »
Egmont wrzucił na stronę 3 nowe przewodniki po seriach:

- Sherlock Holmes
https://wydawnictwoegmont.pl/wp-content/uploads/2022/11/Kryminalno-magiczne-uniwersum-Sherlocka-Holmesa.pdf



- Czarny Młot
https://wydawnictwoegmont.pl/wp-content/uploads/2022/11/CZARNY-MLOT_PRZEWODNIK-1.pdf



- Sandman
https://wydawnictwoegmont.pl/wp-content/uploads/2022/11/SANDMAN-SERIE-1.pdf



Dzięki temu poznaliśmy też kilka orientacyjnych dat nadchodzących tytułów na 2023:
- Sherlock Holmes. Kroniki Moriarty'ego. Tom 2: Zwieńczenie (finałowy tom) - 03.2023
https://www.bedetheque.com/BD-Sherlock-Holmes-Les-Chroniques-de-Moriarty-Tome-2-Accomplissement-287590.html
- Historie ze świata Czarnego Młota: Skulldigger - 03.2023
https://www.goodreads.com/book/show/51471862-skulldigger-and-skeleton-boy
- Czarny Młot tom 6: Odrodzenie część 2 - 07.2023
https://www.goodreads.com/book/show/59092478-black-hammer-vol-6
- Historie ze świata Czarnego Młota: Wizje tom 1 - 10.2023
https://www.goodreads.com/book/show/56624586-black-hammer
- Sandman tom 8: Koniec światów (nowe wydanie) - 2023
- Sandman tom 9: Panie łaskawe (nowe wydanie) - 2023
- Sandman tom 10: Przebudzenie (nowe wydanie) - 2023
- Sandman tom 11: Noce nieskończone (nowe wydanie) - 2023
- Śmierć (nowe wydanie) - 01.2023
- Sandman Uniwersum: Dom Szeptów tom 3: Obserwatorzy (finałowy tom) - 01.2023
- Sandman Uniwersum: John Constantine, Hellblazer tom 2: Najlepsza wersja ciebie (finałowy tom) - 2023
- Sandman Uniwersum: Lucyfer tom 4: The Devil at Heart (finałowy tom) - 2023
- Sandman Uniwersum: Księgi Magii tom 3: Dwelling in Possibility (finałowy tom) - 2023
« Ostatnia zmiana: So, 03 Grudzień 2022, 18:57:04 wysłana przez Konrad »

Offline radioblackmetal

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #259 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 19:10:06 »
W tej serii o Sherlocku jest jeszcze tom "Mandragora", to chyba jakaś poboczna historia. Nie wiem na ile istotna dla ciągłości fabuły. Egmont pewnie jednak tego nie wyda. Trochę szkoda.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Konrad

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #260 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 19:23:17 »
@radioblackmetal
Jeśli chodzi ci o serię "1800" (historie osadzone w XIX wieku) od Soleil Productions to jest tego tam jeszcze bardzo dużo i to raczej oczywiste, że Egmont wszystkiego nie wyda. Oprócz Sherlocków zostało aż 17 serii, praktycznie wszystkie są dwutomowe:
https://www.bedetheque.com/search/albums?RechCollection=1800&RechEO=1

Offline Dracos

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #261 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 19:27:16 »
Mam takie pytanie o SH, lubicie ta serię?  Osobiście nie lubię przekładania na komiks rzeczy które można poznać z książek i np takie dzieci Kapitana Granta z LiT odpuszczam bo po co mam kupować coś jeśli czytałem książkę ;) Natomiast jakieś wariacje na znane tematy w miarę mnie interesują, ale lubię zasięgnąć języka i jestem ciekawy opinii dotyczących tej serii bo na razie ją jakoś omijałem.
Edit: ten link powyżej nie działa wyskakuje tylko ogólna wyszukiwarka bedteheque.
« Ostatnia zmiana: So, 03 Grudzień 2022, 19:29:27 wysłana przez Dracos »

Offline Kadet

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #262 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 19:33:22 »
Edit: ten link powyżej nie działa wyskakuje tylko ogólna wyszukiwarka bedteheque.

Kliknij w "Rechercher dans les albums". Rety kasza, ile tam dziwactw :)

Ctulhu w "20 000 mil podmorskiej żeglugi". Mister Hyde kontra potwór Frankensteina. Van Helsing kontra Kuba Rozpruwacz. I jeszcze spin-offy "Sherlocka" ze Scotland Yardem i z doktorem Watsonem, który osiwiał. Ktoś tu mocno puścił wodze fantazji :)

Mam takie pytanie o SH, lubicie ta serię?  Osobiście nie lubię przekładania na komiks rzeczy które można poznać z książek i np takie dzieci Kapitana Granta z LiT odpuszczam bo po co mam kupować coś jeśli czytałem książkę ;) Natomiast jakieś wariacje na znane tematy w miarę mnie interesują, ale lubię zasięgnąć języka i jestem ciekawy opinii dotyczących tej serii bo na razie ją jakoś omijałem.

Z tej serii czytałem tylko "Wampiry". To na pewno nie jest coś, co przeczytasz w książkach Doyle'a. Całą ideą tej serii jest wrzucanie Holmesa w jakieś paranormalne czy steampunkowe klimaty: walczy z wampirami, z Ctulhu, podróżuje w czasie itd. Mnie to za bardzo nie kręci - wolę klasyczne klimaty.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline 79ers

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #263 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 19:41:41 »
Skoro AD2023 wchodzą w sagę fantasy, która na ten moment liczy sobie ponad 80 albumów, to dlaczego mieliby nie wydać całej "serii" 1800?

Offline radioblackmetal

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #264 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 19:58:50 »
@ Konrad

Tak, ale "Mandragora" i wydane już Sherlocki są tego samego autora. Podobno też w którymś tomie (info z drugiej ręki) są do niej odnośniki w stylu - "miniseria nie wydana w Polsce". Kwestia na ile fabuła tej Mandragory jest istotna dla Holmesa.

"Mandragora" chyba wyszła między "Sherlock Holmes i Necronomicon" a "Sherlock Holmes: Crime Alleys".
« Ostatnia zmiana: So, 03 Grudzień 2022, 20:05:42 wysłana przez radioblackmetal »
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Konrad

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #265 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 20:31:06 »
@79ers
Bo w przeciwieństwie do tych czterech serii ze Światów Aquilonii to praktycznie większość "serii" 1800 nie jest ze sobą powiązanych fabularnie. Są to dwutomowe zamknięte historie, które można wydawać wedle uznania. Są małe szanse na wszystkie, bo sporo z nich jest słabo ocenianych i wątpię żeby się dobrze sprzedały.
Podobnie może być z Adaptacjami literatury (około 40 historii) i Światem mitów (prawie 30 historii). Egmont wybiera te, które chce opublikować i nie ma gwarancji, że będą wszystkie

@radioblackmetal
Może kiedyś wyjdzie też ta Mandragora

Offline 79ers

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #266 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 20:47:00 »
Względem Świata mitów  mam cichą nadzieję, że opublikują wszystko. Wyjątkowo cieszę się, że dłuższe historie są w zbiorczych.

Offline Death

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #267 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 21:06:13 »
Czytałem wszystkie serie, które wyszły po polsku oprócz tej 6-albumowej. Czyli wszystkie 2-albumowe znam. Bardzo fajnie się to czyta. Najnowszy o Moriartym już zamówiony.
Ale skoro to dyptyki, to mogliby wydawać to razem, albumach ok 100-stronicowych. Tak samo fajnie się to czyta jak fajnie gra w Sherlocki ze studia Frogwares.
To się wszystko super sprawdza, to łączenie światów Doyle'a, Lovecrafta, Verne'a itd. Chętnie przeczytałbym 20 000 mil wymieszane z Lovecraftem, tak samo jak kupię grę o Sherlocku w świecie Lovecrafta, która ma wyjść w 2023 roku:

Offline death_bird

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #268 dnia: So, 03 Grudzień 2022, 23:49:57 »
Bo nie ma na co czekać, nikt tu ramot nie wyda.

A ja zwyczajnie nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego chociaż nie spróbują. Bo ciężko jest mi uwierzyć, że E. nie stać na taki eksperyment. Może bardziej obawiają się, że seria by chwyciła i musieliby się namęczyć przy wydawaniu. :)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online xanar

Odp: Egmont 2023
« Odpowiedź #269 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 00:58:05 »
Zawsze mogliby zrobić tak jak Marvel i wydawać niechronologicznie raz ramotę, raz syf z lat 90-tych i coś dobrego z 80-tych.
Twój komiks jest lepszy niż mój