Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 496734 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.


Offline laf

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2431 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 09:20:22 »
Dodruk tomu 2 już w przygotowaniu  ;)

sum41

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2432 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 09:30:02 »
Punisher widze po komentarzach ze sprzeda sie ladnie jak Batman - kto to kupuje te glupoty ktorych nieda sie czytac? :)

Ja biore 2 szt bo do brata tez :)

Offline Takesh

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2433 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 09:49:11 »
Punisher widze po komentarzach ze sprzeda sie ladnie jak Batman - kto to kupuje te glupoty ktorych nieda sie czytac? :)

Ja biore 2 szt bo do brata tez :)

Zaraz czytać. Można przecież pooglądać wybrane strony, a jak coś ciekawego będzie, to dopiero przeczytać kilka dymków. Ale to komiksy, więc bez przesady 🤷‍♂️

Offline donT

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2434 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 15:46:06 »
Podejrzewam, ze bede w mniejszosci, ale mnie Egmontowe zapowiedzi od jakiegos czasu w ogole nie grzeja. Z pazdziernikowych zapowiedzi czekam jedynie na zbiorcza trylogie Nemo i zastanawiam sie nad Noir Burlseque Mariniego. Gdybym nie mial w oryginale tego Punishera, to wzialbym takze ten tytul, ale to wlasciwie tyle. Egmont poszedl maksymalnie w amerykanski mainstream i komiks dzieciecy. Nie mi to oceniac czy to dobra czy zla decyzja, ale odplywam od ichniejszego targetu coraz dalej.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline nocny

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2435 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 16:01:56 »
Mam to samo, od już iluś miesięcy biorę z Egmontu między 0 a 2 komiksy miesięcznie. Nie interesują mnie super hero i dzieci i taki rezultat.

Offline Death

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2436 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 16:20:55 »
No mnie też. Już to kiedyś pisałem, że Egmont ma dużo takich komiksów, które są spoko i w sumie chcę lub prawie chcę przeczytać, ale prawie nigdy nie jestem podjarany (czasem wyjdzie jakiś Corto czy inny Blacksad, ale to rzadkość). A jakiś mniejszy wydawca czasem zarzuci jakimś zestawem trzech albumów i jaram się każdym. Egmont jest bezpieczny, już nie ma Ibikusów, Wysp Burbonów czy innych Piratów Izaaków. Oni są bezpieczni jak zestaw z McDonalda na szkolnej wycieczce po kinie. W sumie spoko hamburgerki i dodali coś do frytek, żeby dzieciaki nie dostały rozwolnienia. Egmont w sumie spoko komiks Polska.

Offline PabloWu

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2437 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 16:34:56 »
Egmont to duza korporacja więc pewnie tabelki są najważniejsze i zapewne stąd taka a nie inna polityka wydawnicza. Ale podejrzewam że dzięki temu, że fan komiksu jest głównodowodzącym to i tak dostajemy  kilka ciekawszych tytułów które w exelu rzadko świecą się na zielono.
Całe szczęście jest dużo wydawnictw z bogatą comiesięczną ofertą  i każdy znajdzie coś dla siebie . Oby tak było zawsze .
 

Offline Dracos

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2438 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 16:55:08 »
Przede wszystkim Egmont to wydawnictwo które może pozwolić sobie i jednocześnie kliencie mają spokój że dłuższe serie zostaną wydane do końca. Nie widzę nikogo na rynku kto by podjął się próby wydania całego Kaczogrodu Barksa do tego w międzyczasie wydał całego Rosę. Świat Troy z którym idą naprawdę sprawnie, Iznogoud zaraz premiera szóstego tomu, czy Młodość Blueberrego gdzie praktycznie w dwa lata dostaniemy całość stosunkowo długiej serii.

Ofc może liczba tytułów jak Blacksad które mocniej działają na wyobraźnie jest mniejsza niż kiedyś, ale takich serii jako oni nikt więcej na rynku by nie dał rady wydać w całości i ja to bardzo cenię. A jestem pewni że fani SH też nie narzekają, oprócz wiadomego kolegi ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2439 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 17:29:26 »
No mnie też. Już to kiedyś pisałem, że Egmont ma dużo takich komiksów, które są spoko i w sumie chcę lub prawie chcę przeczytać, ale prawie nigdy nie jestem podjarany (czasem wyjdzie jakiś Corto czy inny Blacksad, ale to rzadkość). A jakiś mniejszy wydawca czasem zarzuci jakimś zestawem trzech albumów i jaram się każdym. Egmont jest bezpieczny, już nie ma Ibikusów, Wysp Burbonów czy innych Piratów Izaaków. Oni są bezpieczni jak zestaw z McDonalda na szkolnej wycieczce po kinie. W sumie spoko hamburgerki i dodali coś do frytek, żeby dzieciaki nie dostały rozwolnienia. Egmont w sumie spoko komiks Polska.

Co do zasady mogę się zgodzić, ale takie Lost in Time jest, moim zdaniem, dużo większym McDonaldem niż Egmont. Oczywiście, generalizując, bo i tu i tu trafią się argumenty za i przeciw. A jednak zauważyłem, że choćby ty (i wielu innych ludzi na forum) zalicza ich do jednych z ulubionych wydawnictw. Moim zdaniem to w dużej mierze kwestia tego jak wydawnictwo pozycjonuje się na rynku i wielu doświadczonych komiksiarzy też to czasami trochę myli. Podam dwa przykłady z brzegu - moim zdaniem gdyby na przykład Mandioca wydała Dziobaka Toto wypisując jakie to jest głębokie, jak pięknie narysowane i ile nagród zdobyło, ludzie z umownie naszej forumowej grupy, by to kupowali na potęgę i wychwalali. Jak wydaje Egmont w linii Mój pierwszy komiks mało kto tutaj zwraca na to uwagę. I na odwrót oczywiście, bo te wydawnictwa celują w inne grupy. Ale "na koniec dnia" każdy komiks jest tym czym jest, a nie tym czym go wydawnictwo maluje. Oczywiście takich przykładów znalazłbym więcej - gdyby Egmont wydał w linii dla dzieci Jima Hawkinsa mało kto stąd by go kupił, za to kupiło by go więcej dzieci, mimo że to nadal byłby ten sam komiks. Egmont, mimo bycia korpo, wydaje naprawdę sporo rzeczy nieoczywistych i ryzykownych (w tym roku choćby Negalyod, Odrodzenie, Kanibale Nowego Jorku,Stary cybuch i jedwabna pończoszka, Książęta demony, parę innych jeszcze by się znalazło).

Offline Death

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2440 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 18:50:36 »
Lost się pięknie rozwija. Ostatnimi czasy wydali np. Małego astronautę, Toppiego, Blue Note, Księżycowego jelenia, Buffalo Runnera, a najbliższy pakiet to Loisel - Toppi.

A Egmont wydaje w moim pierwszym komiksie przede wszystkim cudownie narysowane O czym szumią wierzby. :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2441 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 18:55:03 »
Lost się pięknie rozwija. Ostatnimi czasy wydali np. Małego astronautę, Toppiego, Blue Note, Księżycowego jelenia, Buffalo Runnera, a najbliższy pakiet to Loisel - Toppi.

To prawda i wszystko to poza Toppim to definicja komiksu środka, komiksowego hamburgera dobrej jakości :) Żeby nie było, to nie krytyka, sam to też kupuję.

Offline Midar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2442 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 20:01:46 »
Lost się pięknie rozwija. Ostatnimi czasy wydali np. Małego astronautę, Toppiego, Blue Note, Księżycowego jelenia, Buffalo Runnera, a najbliższy pakiet to Loisel - Toppi.

A Egmont wydaje w moim pierwszym komiksie przede wszystkim cudownie narysowane O czym szumią wierzby. :)
Z tego wszystkiego od LiT, to tylko Toppi i może ten nowy Loisel. Cała reszta jest dla mnie taka nijaka i w ogóle mnie nie pociąga. Chyba jedyne dynamiczne wydawnictwo na rynku, od którego kupiłem tylko jeden komiks - Toppi tom 1.

Offline 79ers

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2443 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 21:32:38 »
U mnie również jedynie Toppi, ale w planach coś jeszcze.
O czym szumią wierzby to pewniak zakupowy - oglądało się serial, poczyta i komiks.

W samym październiku komiksy dziecięce o rożnej tonacji, mity i legendy, komiksy Kasprzaka, sentymentalne superhero - uważam, że wybór z Egmontu jest aż za duży - a inni wydawcy skutecznie kuszą? Rocznie biorę kilkadziesiąt komiksów z E, więc prawdopodobnie spełniają moje oczekiwania.  ;D

Offline Deg

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #2444 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 21:51:29 »
O czym szumią wierzby to pewniak zakupowy - oglądało się serial, poczyta i komiks.
A oryginał czytałeś? ;)
This is my truth, tell me yours.