Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 500224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1950 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 12:49:39 »
Ale porównujecie HC do HC?

Porównywałem SC do HC, mój błąd. Ale jeśli twarda oprawa podbija cenę o 40zł to chyba pora rozstać się z takimi okładkami, chociaż zdaję sobie sprawę że większość czytelników podniosłaby larum.

Offline Grzmichuj

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1951 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 12:53:23 »
Moim zdaniem @radef uległ propagandzie Pana Tomasza z Egmontu.

Idą kruche lata dla wydawców, więc na cenę mają również wpływ poza kosztowe czynniki takie jak:
1. Polski Ład, który podniósł pensje brutto, bez podnoszenia netto
2. Chęć zabezpieczenia wysokości marży, bo finalnie, an koniec roku to z tego jest rozliczany, a nie z tego, czy Spider-man się sprzedał czy nie - wbrew temu co sam Pan Tomasz mówi - nikogo w Story House nie obchodzi nic poza EBITDA
3. Miłość Polaków do kartonu, który zdrożał o 38%, podczas gdy papier o 13%.

Ale polski czytelnik tego nie zaakceptuje, więc dostał:
4. Koszt papieru odgrywa większe znaczenie w cenie, my nie podnosimy marży, to papier i dlatego w przeliczeniu na stronę będzie drożej. HA!
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline Kvothe

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1952 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 12:58:35 »

Porównywałem SC do HC, mój błąd. Ale jeśli twarda oprawa podbija cenę o 40zł to chyba pora rozstać się z takimi okładkami, chociaż zdaję sobie sprawę że większość czytelników podniosłaby larum.

Ja nie widzę problemu, możesz nie kupować więcej komiksów w HC.
Po raz kolejny dyskutujecie o cenach a to nic nie zmieni (chyba że wam na duchu później lepiej), możecie kupić albo nie tyle

Offline starcek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1953 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 13:16:24 »
Za każdym razem, gdy ktoś narzeka na forum na cenę komiksu, to wydawca podnosi cenę komiksu z zapowiedzi o kolejną złotówkę (a wydawca ekskluzywny o 10 zł). Nie idźmy tą drogą!  >:(
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Hobgoblin

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1954 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 13:29:25 »
Raczej jest mowa o tekturze, bo ten ma wyższą gramature i jest dużo droższy jak karton. Nie wiem jak wysoka musi być gramatura do okładek Epiców ale 300g/m2 jest za 8zł za kilo,  a wydawcy ani drukarnie na pewno w detalu nie kupują

https://www.antalis.pl/eshop/opakowania-i-urzadzenia-pakujace/papiery-i-kartony-opakowaniowe/tektury-opakowaniowe/tektura-lita/SKU-583740?gclid=EAIaIQobChMIh6aZm8HN-AIVbgWiAx39lwaaEAQYAiABEgJXufD_BwE

Lakierowana okładka w SC tez nie jest za darmo a różnica między okładką HC a SC z pewnością nie wynosi 45zł. Tyle to kosztował tom kolekcji. Więc można też sobie to tak tłumaczyć, że na grubszych komiksach HC  Egmont jest wyraźnie wyższa marża niż na SC bo traktują to jako produkt premium. Wydawanie Epiców przez Egmont w HC jest też swoją drogą pomysłem niezrozumiałym bo są to serie po kilkanascie a nawet jak ASM w domyśle 30+ tomów więc bardzo ciężkie dla regałów. Nie mówiąc o niekompatybilności (być może zamierzonej?) z Marvelową SC wersją.

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1955 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 13:43:43 »
Egmont ma w d... kompatybilność z wydaniami Marvela ???

Jak na razie to jest jedna seria - tak samo ciężka na regale jak wszystkie inne. Wydają to w ramach swojej serii Marvel Classic, gdzie wszystko ukazuje się w jednym standardzie, więc i Spider-Man.


Porównywałem SC do HC, mój błąd. Ale jeśli twarda oprawa podbija cenę o 40zł to chyba pora rozstać się z takimi okładkami, chociaż zdaję sobie sprawę że większość czytelników podniosłaby larum.
No cóż, nie od dziś wiadomo że na miękko byłoby taniej, ale osobiście dalej wolę wydania w HC - no ale piszę z perspektywy osoby, która kupuje miesięcznie 4, góra 5 takich pozycji.
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Czerwiec 2022, 13:46:22 wysłana przez Eguaroc »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1956 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 14:05:26 »
ależ proszę bardzo nie zgadzajmy się i rozmawiajmy o tym o czym sie nie zgadzamy.

ja mówię o sytuacji w której  ktoś wygłasza opinie nie poparte faktami, które szkalują czyjeś dobre imię. za to powinien być ban. to znaczy, że mogę napisać sobie wszystko bo tak mi pasuje i nie ponosić żadnych konsekwencji swoich bredni? to nie polityka to forum, można dać komuś bana po prostu.  przecież ten koleś bredzi, unika niewygodnych faktów, proponuje fałszywe porównania. czemu dawać mu taką możliwość? można dać mu bana.

Ja bym bardzo chciał żeby każdy mógł sobie napisać dowolną brednię a nie żeby ktokolwiek inny decydował co jest brednią. A jeśli ktoś się czuje urażony i uważa, że godzi to w jego dobre imię to może napisać polemikę albo nawet skorzystać z sądu cywilnego. Osobiście banem (a najpierw ostrzeżeniem) bym karał tylko bezpośrednie obrażanie a nie jakąkolwiek opinię jak bardzo krytyczna czy też bzdurna i niezgodna z faktami by nie była. Ale wiem, że moje podejście dzisiaj jest w odwrocie, ludzie szukają "safespace'ów", banieczek gdzie im będzie dobrze i miło.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1957 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 14:25:56 »
Ja bym bardzo chciał żeby każdy mógł sobie napisać dowolną brednię a nie żeby ktokolwiek inny decydował co jest brednią.

Dopóki owa brednia nie uderza w temat-konik. Wówczas każdy się piekli. Zapewne i ty :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1958 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 14:43:07 »
Dopóki owa brednia nie uderza w temat-konik. Wówczas każdy się piekli. Zapewne i ty :)

Jedyne czym się pieklę przy czytaniu w internecie to strony z wiadomościami. A nawet gdybym się pieklił czymkolwiek związanym z komiksami to nie byłby powód żeby kogoś banować.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1959 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 17:17:17 »
Lakierowana okładka w SC tez nie jest za darmo a różnica między okładką HC a SC z pewnością nie wynosi 45zł.
Roznica cenowa miedzy okladka cienka bez skrzydelek, a ze skrzydelkami, w zasadzie trojek, wynosila ponoc 10 czy 15zl, juz nie pamietam dokladnie, ale jezeli za skrzydelka sie doklada 10 czy 15zl, to i twarda okladka moze robic duza roznice.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline radef

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1960 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 21:38:32 »
Moim zdaniem @radef uległ propagandzie Pana Tomasza z Egmontu.
Mówicie o Tomaszu Kołodziejczaku, moim największym wrogu od 15 lat?
Po prostu patrzę na to co widzę i tłumaczę dlaczego dzieje się tak, a nie inaczej. Oczywiście poza papierem (naprawdę, każdy wydawca komiksów/książek w Polsce narzeka na ceny papieru i brak dostępności) dochodzą m.in. do tego koszty związane z opracowaniem komiksu, na cenę wpływa też jaki ostatecznie nakład ma dane wydanie. Co np. widać po komiksach DC, które drożeją z dwóch powodów od półtora roku: spadających nakładów i ogólnych podwyżek cen, gdy np. ceny Marvela są ciut bardziej stabilne (szczególnie najlepiej sprzedających się cienkich tomów).
Podejrzewam też, że częściowo macie rację odnośnie tego, że większe podwyżki cen niektórych wydań mogą finansować mniejsze podwyżki cen innych wydań. Ale tu chodzi o max. jakąś dychę lub dwie. Może gdyby tak dokładnie policzyć, to ten Epic powinien faktycznie zdrożeć do 180 czy 190 zł. Ale pewnie Egmont ma badania, z których wynika, że klient kupujący komiksy po 40-80 zł jest bardziej wrażliwy na cenę niż ten kupujący tomiszcza po 150 zł. Trzeba niestety zrozumieć, że hardcore'owi fani superhero to nie jest główna grupa docelowa klientów Egmontu. Ale na pewno nie jest tak, że Egmont wydaje jakieś komiksy dziecięce po kosztach, a łupi tylko fanów superhero. Frankofońskie komiksy dziecięce też podrożyły o 40% w ciągu roku (z 25 do 35 zł).
Poza tym mam cały czas wrażenie, że my nie do końca znamy całej sytuacji, ponieważ choć komiksy są wydawane w tych samych terminach, to zlecenia na nie są składane w różnych drukarniach w różnych terminach. I np. przez to czasem zdarza się obok siebie komiks w "starej" cenie i "nowej".
Czyli grubsze jednak wychodzą taniej.
A co ja pisałem?
Cytuj
Nadal grubsze komiksy są tańsze na stronę niż cieńsze, ale już nie aż tak.
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Czerwiec 2022, 21:43:24 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Hobgoblin

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1961 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 21:58:13 »

Podejrzewam też, że częściowo macie rację odnośnie tego, że większe podwyżki cen niektórych wydań mogą finansować mniejsze podwyżki cen innych wydań. Ale tu chodzi o max. jakąś dychę lub dwie. Może gdyby tak dokładnie policzyć, to ten Epic powinien faktycznie zdrożeć do 180 czy 190 zł. Ale pewnie Egmont ma badania, z których wynika, że klient kupujący komiksy po 40-80 zł jest bardziej wrażliwy na cenę niż ten kupujący tomiszcza po 150 zł. Trzeba niestety zrozumieć, że hardcore'owi fani superhero to nie jest główna grupa docelowa klientów Egmontu. Ale na pewno nie jest tak, że Egmont wydaje jakieś komiksy dziecięce po kosztach, a łupi tylko fanów superhero. Frankofońskie komiksy dziecięce też podrożyły o 40% w ciągu roku (z 25 do 35 zł).


Ktos nawet o tym pisal tu na forum, ze Egmont nie na wszystkim potrzebuje tyle zarabiac. Wiec niektore pozycje sponsoruja inne.

Oczywiscie wszystko w Egmoncie zdrozalo i jest to zrozumiale w dobie paniki na surowcach i inflacji. Ale drozalo nierownomiernie, 54% rok do roku na Epic Spider to jest katastrofa. Nie robi sie tak Duzych podwyzek w 1 czy nawet 2 ruchach jak sie nie ma duzej pewnosci co do klienta albo ma sie konkurencje. No i co najprawdopodobniej maja dobre rozeznanie bo mimo, ze narzekam i bede narzekal to na 99% mimo, ze z wielka niechecia to i tak kupie bo tego potrzebuje do kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Czerwiec 2022, 22:00:19 wysłana przez Hobgoblin »

Offline michał81

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1962 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 15:31:01 »
Nie robi sie tak Duzych podwyzek w 1 czy nawet 2 ruchach jak sie nie ma duzej pewnosci co do klienta albo ma sie konkurencje.
Powiedz to sprzedawcom stali. Wyśmieją cię.

Offline dreamer36

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1963 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 15:59:33 »
Powiedz to sprzedawcom stali. Wyśmieją cię.

Chyba nie jedna osoba już to zrobiła na tym forum.... procent podwyżki rdr na ostatnim epicu to już odruchowo mówię:
- Żona: O której będziesz na obiad? Ja: 54%
- Córka: Tata pójdziemy na lody? Ja: 54%
- Szef: Spiąłeś na dzisiaj dokumentajcę? Ja: 54%


Offline Hobgoblin

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1964 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 15:59:53 »
Powiedz to sprzedawcom stali. Wyśmieją cię.

I nawozów mineralnych oraz paliw. A także wydawcy polskiej lokalizacji Epic Spider-mana.