Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 496742 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1680 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 22:47:55 »
Było 500+  teraz już ma być 700+ czyli 200 stawki mogą iść na zniwelowanie podwyżki cen komiksów, mówiłem że dadzą i dali 😆

Offline xanar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1681 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 23:01:27 »
No to będzie jak powiedział TK, oni podniosą jeszcze cenę, większość przestanie kupować i się zwiną.
Zawsze są mangi do czytania. Albo Marvel unlimited itd.
A w mangach to papier nie drożeje z innej planety biorą ?

czy cena frankofonów tez ma podskoczyć? pytam bo nie śledzę topiku.
Do frankofonów też jest papier z innej planety, także nie podrożą.

Dawno tak durnego posta nie czytałem.
Przecież on cały czas to samo piszę, tylko dodaje jakieś nowe elementy do stałego przekazu, że TK jest zły i jego Egmont też.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1682 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 00:24:30 »
Wg mnie to wynika z tego, że największym problemem jest obecnie papier i na 350-stronicowy komiks w formacie amerykańskim, który przed falą podwyżek kosztował ok. 100 zł zużywa się więcej papieru niż na 200-stronicowy komiks w formacie frankofońskim o takiej samej cenie. Co oznacza, że procentowy udział papieru w cenie komiksu amerykańskiego jest wyższy niż w przypadku komiksu europejskiego, a to tłumaczy różnice w podwyżkach.

To w takim razie jeszcze bardziej utwierdzam się w tym, że powinni coś pokombinować z papierem i zastosować tańszy, żeby podwyżki były mniej dotkliwie a nie korzystać cały czas z tego samego.

Offline radef

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1683 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 00:44:34 »
A w mangach to papier nie drożeje z innej planety biorą?
Mangi drożeją. Nie śledziłem aż tak sytuacji, ale z tego co widzę po Waneko czy JG cena przeciętnego tomiku w formacie zwykłym (czyli nawet nie A5) zdrożała z ok. 20 zł do ok. 25 zł.
Do frankofonów też jest papier z innej planety, także nie podrożą.
Tłumaczyłem to wyżej - podwyżki są, ale nie aż tak duże wynikają z innego rozkładu kosztów.

Po prostu podwyżki cen papieru spowodowały, że sam papier stał się tak istotną częścią kosztu druku i całej dystrybucji, że ceny komiksów amerykańskich, które zwykłe w Egmoncie działały tak, że im grubsze było wydanie, tym cena za stronę była niższa, stały się praktycznie proporcjonalne do grubości tomu. I z tego "wypłaszczenia" wynika, że komiksy chudsze zdrożały mniej (o 20-30%), a grubsze więcej (o te 50%).

Czy Egmont mógłby pokombinować z papierem? Oczywiście i ja nadal nie rozumiem, dlaczego Egmont usilnie trzyma się tej swojej kredy. Choć z drugiej strony - część frankofonów wydaje na papierze offsetowym, a ceny ich nie są wyraźnie niższe niż odpowiedników na kredzie.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Szekak

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1684 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 01:14:25 »
Bo to, ze kreda to drogi papier, to mit.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline xanar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1685 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 01:35:51 »
Zobaczymy jak będzie w sierpniu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kvothe

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1686 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 07:26:55 »
A w mangach to papier nie drożeje z innej planety biorą ?

Drożeją ale o kilka zł, więc tego tak nie widać:

Chainsawman od Waneko 23 zł na 24,99
20th Century Boys od Hanami 65 zł na 69,99
Dragon Ball - Full Color od JPF 42 zł na 42

Może z marsa biorą

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1687 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 09:18:04 »
Miałem kiedyś oryginalne wydanie Justice i mimo tej samej ilości stron, tak na oko, było z 4-5 razy cieńsze, niż wydanie od Muchy. Czy spowodowało to, że komiks przez to coś stracił? Nie, tylko mniej miejsca na półce zajmował.

Offline wojtast

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1688 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 09:24:28 »
TK dalej jest tym samym zatwardziałym wrogiem superhero co w 2010.
Przecież mówił kilka razy o swoich ulubionych seriach, a w tym Punisherze. No chyba że kłamał, ale ja mu wierzę, że coś tam poczytuje na boku od czasu do czasu :)

Wybił się na Kaczorze Donaldzie
Akurat Kaczor Donald, Giganty itp są w kiepskiej kondycji według fanów i w porównaniu do zachodnich rynków. Fani tego uniwersum od lat proszą Egmont o przeróżne serie bez odpowiedzi. Teraz, nie tylko po latach posuchy ale i ukrócania KD i Gigantów, coś ruszyło jak Egmont w końcu zaryzykował spróbować z Barksem. Udało się, to poszli póki co mały krok dalej. Ale niedosyt tej grupy fanów jest spory.

i uważa, że to na rodzicach małych dzieci się najlepiej zarabia
On nie uważa, tylko wie. Ma cyferki i widzi. Decyzje wydawnicze są w pierwszej mierze oparte na faktach a w następnej kolejności na przypuszczeniach/założeniach. Zresztą, TK nigdy się z tym nie krył i mówił to wielokrotnie, że komiksy skierowane do młodszego odbiorcy typu Asteriks, Smerfy, Lucky Luke to evergreeny, które będą zawsze dostępne w obiegu.

A jak się ma dominującą pozycję na rynku, to można cynicznie nam wciskać, że 50% wzrostu cen musi być i nic się nie da z tym zrobić.
A w jaki sposób Egmont dokładnie to robi? Podnosząc ceny swoich produktów i zmniejszając tym samym swoją atrakcyjność cenową?
A nie czekaj...konkurencyjnej frankofony od dawna mają już ceny znacznie wyższe niż Egmontowskie...
Egmont nie może wszystkiego wydać. Ale jak próbuje robić to ktoś inny, to trzeba zrobić wszystko, żeby przestał, a ludzie byli skazani na monopolistę.
Nie widzę jakiegoś przesadnego z ich strony wykańczania Hachette czy Carrefoura i ich kolekcji.

a jeszcze dowala nam się komiksy w których połowa zawartości to rzeczy które wielu ma w innych wydaniach
Pijesz do Knightfalla wspomnianego w wywiadzie? Ja nie mam i chętnie kupię całość. Myślę, że takich osób jak ja, czy po prostu nowych fanów (po 30 latach!) jest sporo. Jak TK wspominał, serio wyobrażasz sobie, żeby Egmont analizował które zeszyty wydał TM-Semic a które nie i robił zbiorcze wydania brakującego materiału względem obcych publikacji sprzed 30 lat? Żadna firma wydawnicza na świecie nie podjęłaby takiej decyzji bo to skrajny absurd.
Być może Twoja gorycz wynika nie z posiadania dubli, ale z częściowego spadku wartości wydań TM-Semic? Dla inwestorów faktycznie to strata, no ale ciężko winić TK za to, że wznawia chodliwy materiał który sprzedał się jak ciepłe bułeczki?

bo wy myślicie, że TK po przełomie 2012 roku się zmienił. Że zrozumiał, że ludzie wolą czytać superhero
Jest pewien (ograniczony) popyt, to weszli trochę mocniej w Superhero. Czysta ekspansja biznesu i tyle. To, że kiedyś Egmont opierał się głównie na komiksach dziecięcych czy frankofońskich a następnie rozrósł się w gałąź Superhero ukazuje najzwyklejszy rozwój firmy. W mojej opinii doszukujesz się niepotrzebnie jakiegoś drugiego dna. To że wydają dziesiątki komiksów Superhero a nie setki nie świadczy o ich niechęci, ale o ograniczeniach rynkowych. Policz pozycje Superhero w stosunku do frankofonów i zobacz czy Egmont rzeczywiście tak nie lubi ich wydawać.

Offline chch

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1689 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 09:38:01 »
@wojtast
Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby jakiekolwiek argumenty przekonały osobnika, któremu odpisujesz, że jest inaczej niż sobie wyimaginował. Proponuję dodać do ignorowanych i tyle.

Offline GoNzO

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1690 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 10:20:25 »

Offline xanar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1691 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 10:35:01 »
Miałem kiedyś oryginalne wydanie Justice i mimo tej samej ilości stron, tak na oko, było z 4-5 razy cieńsze, niż wydanie od Muchy. Czy spowodowało to, że komiks przez to coś stracił? Nie, tylko mniej miejsca na półce zajmował.
Tylko są jakieś grancie, weź sobie jakieś nowego Marvela drukowanego w Turcji i tam masz w większości taki papier, że można czytać dwie strony na raz a np. w takich epikach to ten papier nie jest nawet biały tylko z domieszką jakiegoś brudu. Chcesz żeby tak to wydawali, ile to będzie taniej.
Przecież ta Sprawiedliwość Muchy była w 2015 teraz dają zapewne też cieńszy papier.

@wojtast
Jeszcze nigdy nie widziałem, żeby jakiekolwiek argumenty przekonały osobnika, któremu odpisujesz, że jest inaczej niż sobie wyimaginował. Proponuję dodać do ignorowanych i tyle.
No i to jest to o czym pisałem już parę razy, że przychodzą nowi ludzie i będą z nim dyskutować na poważnie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online misiokles

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1692 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 10:47:11 »
To w takim razie jeszcze bardziej utwierdzam się w tym, że powinni coś pokombinować z papierem i zastosować tańszy, żeby podwyżki były mniej dotkliwie a nie korzystać cały czas z tego samego.

Ale też wszyscy zdają sobie sprawę, że gdyby Egmont tak zrobił, to zaraz pojawiłoby się tak samo wiele głosów, że ludzie woleliby dokonywać ostrzejszej selekcji i mniej kupować, ale te komiksy, które kupią drożej, woleliby jednak na dobrym gatunkowo papierze, by komiks nie rozleciał się po miesiącu.

Każdy z nas jest trochę bazyliszkiem - co by Egmont nie zrobił, wszystko źle :)

Online donT

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1693 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 12:51:30 »
No i to jest to o czym pisałem już parę razy, że przychodzą nowi ludzie i będą z nim dyskutować na poważnie.

Tylko, ze jakiego kretynizmu by nie napisal, Ty zaraz przybiegasz ze swoim sarkazmem. Po co?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline xanar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1694 dnia: So, 04 Czerwiec 2022, 13:06:05 »
Nie no to już jest jakiś dramat, koleś pisze te swoje głupoty od zawsze wszędzie go pobanowali, tu w tym rezerwacie już nawet mu ostrzeżeń nie dają a ty się przy*^#%!#!@ do mnie, że mu czasem odpisze głupotą na głupotę, co i tak nic nie zmieni. Jeszcze napisz, że te jego posty to moja wina i powinni mnie zbanować wtedy on przestanie pisać te swoje mądrości.
Twój komiks jest lepszy niż mój