Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 496685 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1665 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 18:56:35 »
TK podczas tych filmikow gada ze "pojawiaja sie pytania" to jesli ktos wie gdzie one sie pojawiaja i on je czyta to tam by sie przydalo zadac to pytanie czy mozna by klasyki drukowac na normalnym papierze tym bardziej ze lepiej to wyglada i zachowac cene?

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1666 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 19:02:13 »
Ja bym się bardziej cieszył, gdyby zaczęli je drukować z normalnymi okładkami a nie pokryte tym syfem jak "Punisher" czy "Hellboy".

sum41

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1667 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 19:04:27 »
Moze guma jest tansza niz jakis tam lakierotusz :)

Offline radef

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1668 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 20:25:58 »
No i kwestia druga - widać, że niektóre komiksy zdrożały nieznacznie (segment dziecięcy) a inne (np. Vertigo, klasyka Marvela) o 50-60%. Największy wzrost cen nastąpił w segmencie skierowanym do dorosłego czytelnika i z boku wygląda to trochę tak, jakbyśmy to my, stare pryki, mieli "finansować" komiksy dla dzieci i ten ogromny wzrost cen niemal w całości wziąć na nasze barki.
To właśnie nie jest do końca prawda. Najbardziej zdrożały grube komiksy amerykańskie, natomiast np. komiksy europejskie niezależnie czy dla dorosłego czy dla młodego czytelnika praktycznie nie zdrożały (choćby "Troy" czy Armada"). Wg mnie to wynika z tego, że największym problemem jest obecnie papier i na 350-stronicowy komiks w formacie amerykańskim, który przed falą podwyżek kosztował ok. 100 zł zużywa się więcej papieru niż na 200-stronicowy komiks w formacie frankofońskim o takiej samej cenie. Co oznacza, że procentowy udział papieru w cenie komiksu amerykańskiego jest wyższy niż w przypadku komiksu europejskiego, a to tłumaczy różnice w podwyżkach.
Tak nawiasem mówiąc - Egmont wraz z początkiem roku podwyższył cenę komiksów europejskich dla młodego czytelnika w SC z 25 na 30 zł, więc 20% podwyżka była i tak. Natomiast komiksy z serii 5+ (dla najmłodszych czytelników) zdrożały z 35 na 40 zł.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Xmen

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1669 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 20:36:10 »
Nie oszukujmy się, wiadomo wszystko drożeje ale w tym przypadku to już ewidentnie widać testowanie do jakiego stopnia mogą podnieść ceny.
Wiem że zaraz spadnie na mnie masa komentarzy potępiających ale to jest to prawda i każdy to widzi.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Online xanar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1670 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 20:43:18 »
No tak i podnoszą o 50% a jak się nie sprzeda to pewnie przy następnym epiku opuszczą i powiedzą, że papier potaniał i paliwo też już nie drożeje 1zł na tydzień.
Zresztą ten papier jest dużo cieńszy niż to co było na początku, poza tym nie wiem czy niektórzy zauważyli ale od 2013 za bardzo tych cen nie podnosili.
« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Czerwiec 2022, 20:47:47 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kvothe

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1671 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 21:04:22 »
No to będzie jak powiedział TK, oni podniosą jeszcze cenę, większość przestanie kupować i się zwiną.
Zawsze są mangi do czytania. Albo Marvel unlimited itd.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1672 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 21:16:51 »
No to będzie jak powiedział TK, oni podniosą jeszcze cenę, większość przestanie kupować i się zwiną.
Zawsze są mangi do czytania. Albo Marvel unlimited itd.

Są też do czytania rzeczy poza eskapistycznymi farmazonami i nawet ceny są dużo bardziej przystępne.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1673 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 21:46:32 »
Dopiero dzisiaj miałem czas obejrzeć całe spotkanie Kołodziejczaka z KW i jestem mocno zdziwiony jego swoistą nonszalancją gdy wskoczył temat cen. Zamiast próbować jakoś zredukować koszty i zastosować inny papier albo o niższej gramaturze to mam wrażenie jakby chcieli w nieskończoność podnosić ceny.

Krótko - bo ETZ. :)

Dłużej - bo wy myślicie, że TK po przełomie 2012 roku się zmienił. Że zrozumiał, że ludzie wolą czytać superhero jak za czasów swojego dzieciństwa w TM Semic, a nie gupie frankofony, jakie wciskał nam Fantasy Komiks i KŚK. Że jeden Batman rocznie to za mało.
No to źle myślicie moim zdaniem. :) TK dalej jest tym samym zatwardziałym wrogiem superhero co w 2010. Wybił się na Kaczorze Donaldzie i uważa, że to na rodzicach małych dzieci się najlepiej zarabia. I że najlepiej by było gdyby mógł nam tylko bajeczki sprzedawać. Znaczy rodzicom. Do wydawania prawdziwych komiksów zmusiła go tylko i wyłącznie konkurencja ze strony Hachette, Muszego DC i potem Eaglemoss i De Agostini Star Wars. Dlatego Egmont wrócił do superhero ale jednocześnie robił wszystko by wykończyć konkurencję. Choć TK sam mówił że Egmont nie może wszystkiego wydać. Ale jak próbuje robić to ktoś inny, to trzeba zrobić wszystko, żeby przestał, a ludzie byli skazani na monopolistę.

A jak się ma dominującą pozycję na rynku, to można cynicznie nam wciskać, że 50% wzrostu cen musi być i nic się nie da z tym zrobić. A jak się nie podoba, to przestańcie kupować, a my przestaniemy wydawać i "we shall have a peace". Papier drogi, ludzie ubożeją a jeszcze dowala nam się komiksy w których połowa zawartości to rzeczy które wielu ma w innych wydaniach, ale jesteśmy zmuszani do zapłaty za całość.

Przypominam też, że pod wodzą TK po 30 latach wydawania książek, Egmont Polska sprzedał ten dział Harper Collins. Tak wygląda geniusz wydawniczy naszego światłego przywódcy.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1674 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 21:51:11 »
TK dalej jest tym samym zatwardziałym wrogiem superhero co w 2010.

I że najlepiej by było gdyby mógł nam tylko bajeczki sprzedawać.

O większe bajeczki niż superhero to akurat ciężko.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1675 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 21:58:17 »
TK dalej jest tym samym zatwardziałym wrogiem superhero co w 2010.
Eee... Ale on... napisał komiks o Batmanie...?

Offline LukCook

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1676 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 22:05:18 »
TK dalej jest tym samym zatwardziałym wrogiem superhero co w 2010.

Batman powinien zająć się TK.

Offline death_bird

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1677 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 22:28:59 »
Największy wzrost cen nastąpił w segmencie skierowanym do dorosłego czytelnika i z boku wygląda to trochę tak, jakbyśmy to my, stare pryki, mieli "finansować" komiksy dla dzieci i ten ogromny wzrost cen niemal w całości wziąć na nasze barki.

Sami jesteście sobie winni, bo na publicznym, podczytywanym przez TK forum piszecie tekstem otwartym, że macie gdzieś inflację i bierzecie jak leci co chcecie, no to Egmont podnosi nam ceny, bo prosty, biały wywiad wskazuje, że próg bólu jest wyżej. :P
Więcej narzekania, mniejsze stosy prężące się w nowym nabytku zakupowym i nawet wielki E. będzie musiał się zastanowić czy jego narkomanów stać na kolejną podwyżkę cen za każdą kolejną działkę makulatury.  8)
Albo w ogóle utajnić forum, wprowadzić rejestrację na podstawie D.O. i odcisku palca i jak ktoś o nazwisku Kołodziejczak będzie próbował się zarejestrować to komunikat o błędzie systemu. ;D
O niższe ceny się nie prosi - o nie się walczy.  8)

P.S. Panie Kołodziejczak, przez Pańskie numery właśnie przechodzą mi obok nosa polskie wersje dwóch fajnych historii z Harley (w dobie inflacji strzelę focha i poprzestanę na oryginałach). To pewnie będzie oznaczało sprzedaż mniejszą o jakieś 5%, bo chętnych na zakup HQ jest pewnie ze 20 osób w tym kraju. :P

Ale już całkiem serio. Egmont pewnie prowadzi rozpoznanie bojem jak długo można podnosić ceny bez oznak buntu na pokładzie.
No to jak chłopaki?
Kiedy bunt na pokładzie? 8)



500+ na komiksy dla każdego. I butelka rumu.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1678 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 22:32:16 »
czy cena frankofonów tez ma podskoczyć? pytam bo nie śledzę topiku.

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1679 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 22:34:56 »
...
Dawno tak durnego posta nie czytałem.
« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Czerwiec 2022, 22:37:04 wysłana przez Eguaroc »