Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 496768 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1650 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 08:24:43 »
Nie licząc Człowieka ze Stali i Kryzysu szkarłatnego kryptonitu nie było chyba nic.



Panic in the Sky też miała być, gdyby "współpraca" Egmontu Polska i Eaglemoss się nie skończyła, jak się skończyła. :/

Offline indyk1983

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1651 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 08:26:47 »
Ten Eradication to jakieś hiper stare wydanie (ponad 20 letnie) i takich było nawet sporo. Z bardziej świeżych to mamy wydane jeszcze:
Dark Knight over Metropolis i Panic in the Sky.
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Maj 2022, 08:42:21 wysłana przez indyk1983 »

Online xanar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1652 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 08:29:09 »
michał81 - a czy może przypadkiem też wiesz czy Flasha będą kontynuować czy urwą :) jak się Williamson skończy.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline SawiK

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1653 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 14:03:08 »
Cytuj
Panic in the Sky też miała być, gdyby "współpraca" Egmontu Polska i Eaglemoss się nie skończyła, jak się skończyła. :/
Zgłoś do moderatora    Zapisane
Na pociechę możesz zobaczyć wydanie włoskiebi jak się ma do TM-Semic:

Zdecydowanie wydanie Supermana po KNNZ było by super. Kupował bym jak Knightfall. I na pewno było by lepsze niż te kilka wyrwanych kawałków z kolekcji, które nawet dublują się ze sobą 😉 Mogli by spokojnie zacząć od zeszytów Byrne'a.

Offline Darth Lexus

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1654 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 18:44:22 »
Na chwilę obecną zbiorczo po czterech tomach Man of Steel mamy wydane Exile i Eradication.

 Właśnie zauważyłem, że Eradication jest dostępny tylko na rynku wtórnym. Póki co, w żadnym polskim sklepie (typu Atom Comics) nie znalazłem tego albumu.

Offline Darth Lexus

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1655 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 18:46:45 »


Panic in the Sky też miała być, gdyby "współpraca" Egmontu Polska i Eaglemoss się nie skończyła, jak się skończyła. :/

Tego wydania nie liczę i celowo je pominąłem. Tak, wiem, że ten komiks wyszedł w Polsce dwukrotnie :)

Co do Panic in the Sky to masz rację, widziałem rozpiskę wydań z UK. Ciekawe czy byłaby szansa, żeby Hachette pociągnęło temat...

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1656 dnia: Pn, 30 Maj 2022, 22:38:54 »


Panic in the Sky też miała być, gdyby "współpraca" Egmontu Polska i Eaglemoss się nie skończyła, jak się skończyła. :/

To jest bieda wydanie. Tam nawet okładki wycięli.

Offline Takesh

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1657 dnia: Wt, 31 Maj 2022, 06:35:44 »
Kilka lat temu sięgnąłem po serię "Major Bummer". John Arcudi i Doug Mahnke są dla mnie wystarczającym powodem, by sięgnąć po ich tytuł. I oczywiście nie zawiodłem się. Ba! Śmiem twierdzić, że jest to ich najlepsze dzieło. Jak uwielbiam ich wersję "Maski", tak tutaj przeszli samych siebie. Zabawne, inteligentne sh ze świetnymi rysunkami, które doskonale współgrają.

Uważam, że tytuł ten mógłby się sprzedać u nas. "Maska", czy podobny tematycznie "Hitman" już u nas są. A to jest zamknięta historia, którą można wydać w 1 tomie lub więcej.

Bardzo polecam!!

A naszło mnie, bo właśnie przeczytałem poniższy artykuł i wróciły wspomnienia...

https://www.cbr.com/major-bummer-superhero-ethics-dc-comics/

Online isteklistek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1658 dnia: Wt, 31 Maj 2022, 08:07:37 »
Nie wiem, czy ktoś spojrzał na opis polskiego wydania "Batman Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn", bo jest „Batman: White Knight Presents Harley Quinn” #1-6 oraz „Harley Quinn: Black + White + Red”. Trochę się zdziwiłem, bo dwie serie w jednym tomie, to fajny pomysł, ale coś mi się nie zgadzało z ilością stron, więc zobaczyłem oryginał i jest "Batman: White Knight Presents Harley Quinn #1-6 and a story from Harley Quinn Black + White + Red Digital Chapter 6".

Offline Rodrigues

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1659 dnia: Wt, 31 Maj 2022, 08:17:23 »
Harley Quinn Black + White + Red Chapter 6 stworzył Sean Murphy. Pozostałe historie są innych autorów.

Online michał81

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1660 dnia: Wt, 31 Maj 2022, 09:55:57 »
Harley Quinn Black + White + Red Chapter 6 stworzył Sean Murphy. Pozostałe historie są innych autorów.
Plus ta historia jest umiejscowiona w Uniwersum Białego Rycerza.

Offline death_bird

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1661 dnia: Wt, 31 Maj 2022, 11:58:54 »
I do tego jest całkiem sympatyczną historyjką. Fajnie, że ją dorzucili.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1662 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 18:32:11 »
Dopiero dzisiaj miałem czas obejrzeć całe spotkanie Kołodziejczaka z KW i jestem mocno zdziwiony jego swoistą nonszalancją gdy wskoczył temat cen. Zamiast próbować jakoś zredukować koszty i zastosować inny papier albo o niższej gramaturze to mam wrażenie jakby chcieli w nieskończoność podnosić ceny. Tym bardziej, że u nas jest z czego schodzić bo amerykańskie oryginały mają papier o wiele cieńszy i jakoś da się je czytać. Zresztą Kolekcja z Carrefoura pokazała, że starsze komiksy, nie tworzone za pomocą komputera, lepiej wyglądają na takim budżetowym papierze i w pierwszej kolejności, będąc wydawcą, to właśnie tutaj próbowałbym zbić koszty. No i kwestia druga - widać, że niektóre komiksy zdrożały nieznacznie (segment dziecięcy) a inne (np. Vertigo, klasyka Marvela) o 50-60%. Największy wzrost cen nastąpił w segmencie skierowanym do dorosłego czytelnika i z boku wygląda to trochę tak, jakbyśmy to my, stare pryki, mieli "finansować" komiksy dla dzieci i ten ogromny wzrost cen niemal w całości wziąć na nasze barki.
« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Czerwiec 2022, 18:34:55 wysłana przez amsterdream »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1663 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 18:34:19 »
Jest w tym trochę racji moim zdaniem. Są wydawnictwa, które zdecydowanie mniej podnoszą ceny, choćby Kultura Gniewu, czy (chyba, bo mało od nich kupuję) Non Stop Comics. A TK na luzie jakby był pewny, że to jest problem tylko dla czytelników, a dla wydawnictwa żaden. Żeby się nie zdziwił.

Offline Death

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1664 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 18:39:46 »
Dlaczego mnie to nie dziwi... Od lat dostawaliśmy sygnały, że tam lekka sodówka jest. :)