Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 496794 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Grrrgory

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1410 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 19:15:36 »
i z panoramą, bo bez panoramy to nie jest dla prawdziwych komiksiarzy ;)

Offline Kadet

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1411 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 20:20:50 »
Chyba na początku wezmę się za „Kraba...” i zobaczę, czy mi podejdzie.

Z opóźnieniem, ale... jeśli nie podejdzie, to spróbuj jeszcze "Berło Ottokara" i/albo "Czarną Wyspę" - jedne z moich ulubionych :) "Krab" w paru aspektach wydał mi się trochę płaski, ale może to ja tylko tak mam.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline death_bird

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1412 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 20:57:15 »
5 zeszytów różnicy:

- „The Thanos Imperative: Devastation” #1
- „Annihilators: Earthfall” #1–4.

Dzięki wielkie.

Cała reszta była w WKKM 91 oraz WKKM 153. Jak dla mnie - 5 zeszytów za jakieś 120 zł realnie to gruba przesada, więc ja zdecydowanie odpuszczam. I tak biorę jakieś 7 pozycji za około 600 zł, więc Thanos poleciał pod nóż.

Kombinuję w ten sam sposób.
Na razie na liście Egmontu zostało mi 14 pozycji do końca roku i nie wiem czy nie zrobię z tego 12.
Niby to wszystko jest do udźwignięcia, ale do licha - taka kasa za historyjki obrazkowe to już okolice granicy absurdu się robią.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ukaszm84

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1413 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 20:58:59 »
Dzięki wielkie.

Kombinuję w ten sam sposób.
Na razie na liście Egmontu zostało mi 14 pozycji do końca roku i nie wiem czy nie zrobię z tego 12.
Niby to wszystko jest do udźwignięcia, ale do licha - taka kasa za historyjki obrazkowe to już okolice granicy absurdu się robią.

Trzeba używać określenia "powieści graficzne", dużo poważniej brzmi i aż tak kasy nie szkoda :P

Offline death_bird

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1414 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 21:00:47 »
Tomejto, tomato. ;)

Wolę poczekać na spadek inflacji i tańsze dodruki za 2-3 lata.  8) Do tego czasu i tak mam co czytać.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline LukCook

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1415 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 21:06:59 »
Tomejto, tomato. ;)

Wolę poczekać na spadek inflacji i tańsze dodruki za 2-3 lata.  8) Do tego czasu i tak mam co czytać.

Nie będzie taniej. Nie wyobrażam sobie, że deflacja (jeżeli się pojawi) wyrówna obecna i nadchodzącą inflację. Wydawcy raczej nie będą schodzić z ustalonych cen, jeżeli klienci będą dopisywać.

Offline death_bird

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1416 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 21:16:28 »
Baza inflacyjna w tym momencie jest wysoka toteż nawiązując do artykułu, który wrzucałem w wątku komentarzy do wyprzedaży i innych promocji zakładam, że poziom inflacji będzie jednak maleć. Drukowanie covidowe już za nami. Jeżeli wolumen pustych papierków nie będzie się powiększał to rosnące poziomy produkcji/usług będą go stopniowo gonić nadając papierkom realną wartość.

A jak klienci będą dopisywać to widać po rozmowach tutaj - wśród hardkorowych fanów. Cięcie, cięcie, cięcie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

sum41

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1417 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 21:19:35 »
Tomejto, tomato. ;)

Wolę poczekać na spadek inflacji i tańsze dodruki za 2-3 lata.  8) Do tego czasu i tak mam co czytać.


Think tank ktory trafnie przewidzial inflacje na dlugo przed jej pojawieniem sie, przewiduje ze ceny zaczna spadac lub sie normowac pod koniec 2023...

Offline 79ers

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1418 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 21:51:46 »
Dodruki pieniędzy ?

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1419 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 22:17:17 »
Za 200 zł okładkowe? Pozwól, że zacytuję pewnego oburzonego forumowicza.

Śmiejecie się? To się kurde śmiejcie, jak wam tak wesoło. Jeszcze zobaczymy kto się będzie śmiał jak zaczną wyskakiwać ceny kolejnych pozycji. To ja miałem rację, że Egmont zarżnie rynek i ten dzień rzeczywiście się zbliża. Mało im dubli po TM Semic, to teraz będą dublować Kolekcje. Zjadają własny ogon.

Kupię to angielskie wydanie - 7 dolarów to 35 zł za sam ten komiks. Szkoda, że dochodzi jeszcze wysyłka. Chyba żebym napisał do Atom Comics, by wrzucili to do swojej oferty.

https://www.amazon.com/Annihilators-Earthfall-Eric-Nguyen-ebook/dp/B013RJJUGU
Za jakość się płaci. Przynajmniej mogę kupić ten tytuł., bo wcześniej nie był dostępny.

Offline Teli

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1420 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 23:22:06 »
Tomejto, tomato. ;)

Wolę poczekać na spadek inflacji i tańsze dodruki za 2-3 lata.  8) Do tego czasu i tak mam co czytać.


Dodruki to będą jeśli to co nadrukowali teraz po 200zł się wyprzeda, a  przy tych cenach to może zająć dłuższą chwilę i nie wiem czy zostanie uznane potem za opłacalne. Już raczej spodziewał bym się jakiejś mega promki za jakieś 4-5 lat żeby zejść ze stanów magazynowych jak to kiedyś robili z Nowym DC. Jednak to raczej wróżenie z fusów co będzie wcześniej.

Offline death_bird

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1421 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 23:49:11 »
Czarnowidztwo w połowie pustej szklanki.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Buc

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1422 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 09:56:15 »
Kurcze, lipiec 4 pozycje i ponad 4 stówy no robi się boleśnie drogo, na tyle drogo, że będę kontynuował tylko rozpoczęte cykle i raczej w nic nowego nie wejdę. Jak napisał jeden z forumowiczów wyżej, koniec kupowania na zasadzie "ciekawe co to, kupię i zobaczę", tylko must have. Budżet domowy nie jest z gumy. 

Na marginesie, kiedy rozpoczynałem przygodę z kolekcja "Uniwersum DC: Bohaterowie i złoczyńcy" to grubo się zastanawiałem czy te niecałe 8 dych miesięcznie za dwa komiksy to warte tej zabawy a dziś to jakiś żarcik i drobniaki. Ciekawe jak Hachette to się finansowo dopina, wydaje się to wręcz nieprawdopodobne.

Offline Voitas

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1423 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 11:36:16 »
U mnie podobnie. Kontynuuję otwarte serie, które mocno ograniczyłem, nie wchodzę w nowe tasiemce, a i tak zapowiada się grubo dla portfela. Pocieszenie w tym, że niektóre serie niedługo się kończą :)

Offline Teli

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1424 dnia: Cz, 12 Maj 2022, 13:13:15 »
Czarnowidztwo w połowie pustej szklanki.  8)


Bo zawsze przychodzisz i mi tą górną, optymistyczniejszą, połowę wypijasz :)

Budżet domowy nie jest z gumy. 


No właśnie. A jeszcze nie tak dawno ten tekst dotyczył głównie półek.