Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 496727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1035 dnia: Pt, 22 Kwiecień 2022, 22:47:06 »
Warto byłoby jednak nie pisać rzeczy wprowadzających w błąd na forum publicznym, bo część tych nazwisk absolutnie nie ma nic wspólnego z problemem, który opisujesz.

Ależ ja nie twierdzę, że wszyscy są winni. Po prostu wypisałem wszystkich redaktorów ze stopki.A kto się lepiej zna na składzie komiksów to będzie wiedział kto zawinił.

Offline starcek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1036 dnia: Pt, 22 Kwiecień 2022, 22:49:29 »
Ale o czym ten rwetes? Sztuka jest sztuka, wszystko jest w porzo. Ludzie kupią, nie zwrócą na to uwagi - jest dobrze. Moim zdaniem winę ponosi pani Ula, bo to redakcja jest od spinania całego procesu wydawniczego i ma ostatnie zdanie co do finalnego produktu. Myślicie, że ona tak jak większość miłośników trykotów jest bardzo zanurzona w świecie superbohaterów? Dziś Człowiek Pająk, jutro Kucyk Pony. I fabryka jedzie dalej.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Online xanar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1037 dnia: Pt, 22 Kwiecień 2022, 22:49:39 »
Warto byłoby jednak nie pisać rzeczy wprowadzających w błąd na forum publicznym, bo część tych nazwisk absolutnie nie ma nic wspólnego z problemem, który opisujesz. Nie sądzę też, że osoba decyzyjna w tym temacie wchodzi i czyta każde możliwe fora w poszukiwaniu feedbacku - najlepszą formą zwrócenia uwagi na problem będzie na profilach social media wydawnictwa albo mailowo.

W Knightfallu tam, gdzie wewnątrz komiksu są wymieniane nazwiska w taki sposób, jak w tych Spider-Manach, to są zostawione (a przynajmniej to, co ja przeglądałem) albo widoczne na okładkach, które są przy każdym zeszycie i pojawia się dodatkowo credit dla osoby odpowiedzialne za okładkę. W spisie treści są też wymienione wszystkie nazwiska (osobno wyszczególniony jest Venom, Sword of Azrael i annual Lotdk #2, natomiast lista autorów z oryginalnego prelude to knightfall jest pogrupowana).
Panie od Batmana, ten problem z tymi autorami występuje od pierwszego epica, który wydali i nikt tam tego nie zauważył ? Czy po prostu nikogo tam nie obchodzą takie rzeczy ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline kelen

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1038 dnia: Pt, 22 Kwiecień 2022, 23:00:32 »
Ależ ja nie twierdzę, że wszyscy są winni. Po prostu wypisałem wszystkich redaktorów ze stopki.A kto się lepiej zna na składzie komiksów to będzie wiedział kto zawinił.

Nie wypisałeś redaktorów ze stopki, tylko (o ile się nie mylę) wszystkie możliwe osoby podane pracujące przy polskim wydaniu, a to różnica. Dlatego chyba jak już pisać takie rzeczy, to z uwagą, bo możesz wprowadzić kogoś w błąd. Poza tym sam użyłeś sformułowania "Autorzy tej kompromitacji to:" przed wypisaniem.

Cytuj
Panie od Batmana, ten problem z tymi autorami występuje od pierwszego epica, który wydali i nikt tam tego nie zauważył ? Czy po prostu nikogo tam nie obchodzą takie rzeczy ?

To może być decyzja osoby finalnie odpowiadającej za efekt końcowy, to może też być wybór wynikający z jakichś technikaliów - ciężko powiedzieć. Skoro do dziś nie ma żadnego odniesienia się do tego wydawnictwa pośredniego albo bezpośredniego, to najwyraźniej ludzie nie ich o to nie pytają albo robi to zdecydowanie za mało osób.

I proszę nie pisać do mnie per Panie, to jest Internet.
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Kwiecień 2022, 23:02:38 wysłana przez kelen »

Online xanar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1039 dnia: Pt, 22 Kwiecień 2022, 23:20:58 »
Nie ma co się denerwować Panie od Batmana  :)

Może ktoś sprawdzić czy w innych komiksach z tego okresu też są powycinani ci autorzy, bo ja po polsku tego nie posiadam, np. Rękawica Nieskończoności, Wojna nieskończoności, Hulk: Koniec i inne opowieści czy klasyki Deadpoola.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Warpath

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1040 dnia: Pt, 22 Kwiecień 2022, 23:42:17 »
W trylogii nieskończoności też powycinani. Są wymienieni hurtem po przecinku na pierwszych stronach albumów bez przypisania do poszczególnych zeszytów.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1041 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 01:04:47 »
Jak w końcu zrozumiecie, że ETZ to przestaniecie się dziwić, że ciągle robią takie rzeczy. Im wcale nie chodzi o to, by zarabiać na sprzedaży dobrych komiksów a chyba na tym, by jak najbardziej wkurzyć swoich klientów. :) No sorry ale jak to zobaczyłem w tym Epicu, to się zdenerwowałem. @michał81 jedzie po TM Semic za słabą jakość ich komiksów, ale oni przynajmniej nie gumkowali oryginalnych twórców z pierwszych stron. Polska naprawdę upada i cofa się w rozwoju, skoro 30 lat temu można było sobie przeczytać kto tworzy dany komiks, a dziś trzeba się domyślać. Podstawowe pytanie - po co? Przecież każda ingerencja w oryginalne plansze to dodatkowa robota. Jak coś się zostawia, to jest mniej pracy. A tu widzimy gwiazdki ale twórców już nie. Wygląda to źle i jest żałosną zagrywką.

Ludzie przejrzyjcie na oczy - od lat do was o tym apeluję. ;) Drogo ale za to jakość druku jest kiepska - to powinno być motto Egmontu.

Offline Kandor

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1042 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 01:10:55 »
Bazyl, to sam zrób pierwszy krok na drodze do powszechnej rewolucji i przestań KUPOWAĆ komiksy Egmontu ;-)

Online xanar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1043 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 01:22:25 »
Jak w końcu zrozumiecie, że ETZ to przestaniecie się dziwić, że ciągle robią takie rzeczy. Im wcale nie chodzi o to, by zarabiać na sprzedaży dobrych komiksów a chyba na tym, by jak najbardziej wkurzyć swoich klientów. :) No sorry ale jak to zobaczyłem w tym Epicu, to się zdenerwowałem. @michał81 jedzie po TM Semic za słabą jakość ich komiksów, ale oni przynajmniej nie gumkowali oryginalnych twórców z pierwszych stron. Polska naprawdę upada i cofa się w rozwoju,

No tak, bo w TM Semic to nie cieli całych zeszytów czy nawet zmieniali dialogi  ::) a Imperium Polskie ma się najlepiej w historii :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline adamarluk

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1044 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 02:16:24 »
Polska naprawdę upada i cofa się w rozwoju, skoro 30 lat temu można było sobie przeczytać kto tworzy dany komiks, a dziś trzeba się domyślać.
Ciekawe jak na tym poletku radzą sobie takie kraje jak Wenezuela czy Korea Płn. Może wbrew obiegowym opiniom u nich jednak prosperita.

Offline michał81

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1045 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 06:40:06 »
@michał81 jedzie po TM Semic za słabą jakość ich komiksów, ale oni przynajmniej nie gumkowali oryginalnych twórców z pierwszych stron.
Tm-Semic wycinał kadry, całe strony, nawet zakończenia zeszytów co zmieniało całkowicie historię, ale także ...... nie podawał autorów. Więc następnym razem Bazylu sprawdź dokładnie zanim znowu będzie chciał się do mnie przywalić, bo finalnie jakościowo jest gorzej niż w tych epikach. Wystarczy sobie sprawdź przeglądy roczników komiksów semica na youtubie, jak mi nie wierzysz.
« Ostatnia zmiana: So, 23 Kwiecień 2022, 06:44:08 wysłana przez michał81 »

Offline Adolf

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1046 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 10:00:16 »
Bazyl, to sam zrób pierwszy krok na drodze do powszechnej rewolucji i przestań KUPOWAĆ komiksy Egmontu ;-)

Bardzo dobrze, że kupuje i bardzo dobrze, że krytykuje. Jako klienci mamy wymagania i nie powinniśmy rozdzielać się na fanów jednego wydawnictwa. Jeśli ktoś coś pieprzy, to nie ma znaczenia, czy to Egmont czy Hachette. Uważam, że problem powinniśmy nagłaśniać, a wydawnictwo ogarnąć się by dawać nam najwyższej klasy produkty.

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1047 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 10:11:39 »
  Pewnie nakręcaj go jeszcze bardziej. Odrazu ogłoszę konkurs z nagrodami. Do którego roku będzie można przeczytać na tym lub innym forum świeże posty na temat tego, że "kiedyś EGMONT wydał epic Spidermana w którym NIE UMIEŚCIŁ nazwisk autorów" ?

a) do 2027
b) do 2034
c) do 2049

Offline Tom17

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1048 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 10:16:44 »
W najnowszym odcinku ze świata komiksu Wielki Szef zapowiada że już niedlugo będzie katalog online. Będzie miał 320 stron ale nie bedzie w nim cen komiksów bo jak wiadomo są one niestabilne i szybko ulegają zmianie

Offline pawlis

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1049 dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 10:25:32 »
Teaser katalogu. Będzie grubiej:

EDIT: widzę, że kolega mnie ubiegł z informacjami.