Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 499895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sad_drone

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #855 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 14:34:09 »
@freshmaker @szulig Ja nie neguje podobieństw i tego że morrison uważa matrixa za plagiat, tylko istnienia tego pozwu i wygranej sprawy. Z tego co się orientuje pozwy raczej są publiczne więc byłoby w internecie jakieś potwierdzenie chyba ?

@Gashu jak od doom patrol się odbiłes to moim zdaniem invisibles też ci nie podejdzie, ale spróbować oczywiście warto :)
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #856 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 15:12:37 »
tak tez teraz przegrzebalem trochę netu i nie mogę znaleźć żadnej wzmianki. na pewno w dokumencie wspominał ze ma kasę z matrixa - może chodzi o ugodę. ogólnie matrix miał chyba z 60 „udanych” pozwów o częściowy plagiat ale film jest cały czas normalnie dostępny wiec nie ma mowy o całkowitym plagiacie.

Offline stab

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #857 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 18:46:03 »
Rozpiska klasycznego DC, o której wspominał TK jest już gdzieś dostępna?

Offline szulig

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #858 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 19:05:01 »
@freshmaker @szulig Ja nie neguje podobieństw i tego że morrison uważa matrixa za plagiat, tylko istnienia tego pozwu i wygranej sprawy. Z tego co się orientuje pozwy raczej są publiczne więc byłoby w internecie jakieś potwierdzenie chyba ?

@Gashu jak od doom patrol się odbiłes to moim zdaniem invisibles też ci nie podejdzie, ale spróbować oczywiście warto :)

lubie matrixa, szczegolnie pierwsza czesc, poprostu przypomniała mi się ta sprawa jak brat tego zmarłego artysty wypowiadał sie w tv swojego czasu (ponad 20 lat temu, jak ten czas leci) i wyszukałem link do tekstu, nie wnikam czy ma racje czy nie

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #859 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 20:25:21 »
Dla mnie maj to kompletna posucha od Egmontu, bo kupuję tylko Superman Action Komiks tom 5. I możę Erę Apocalypsea 4 jeśli Mucha się wyrobi. Za to w czerwcu 8 pozycji rozbitych na 3 tury. Dobrze, ze seria Ultimate Spider-Man jest domykana, bo już strasznie się ciągnie. D&C 2 to obowiązkowo i pytanie czy wrócimy do Klasyki Deadpoola. Cieszy też wreszcie zamknięcie Flasha, choć to już chyba oznacza, że poza Justice League i Batmanem niewiele innego z DC od Egmontu zobaczymy.

Offline amsterdream

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #860 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 22:21:47 »
Być może już było, ale przegapiłem - ile stron będzie miał ten Deadpool, że aż taka wysoka cena przy nim widnieje?

Online Tom17

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #861 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 22:28:16 »
Być może już było, ale przegapiłem - ile stron będzie miał ten Deadpool, że aż taka wysoka cena przy nim widnieje?
704 strony

Offline Zielcok

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #862 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 10:06:38 »
witam
katalog na Pyrkonie 22??wiadomo coś?

Offline misiokles

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #863 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 10:17:18 »
Czemu na Pyrkon skoro jest Komiksowa Warszawa?

Offline eridraven

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #864 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 10:25:38 »
Czemu na Pyrkon skoro jest Komiksowa Warszawa?

A może w ogóle bez żadnej imprezy, w ramach cyklu wideo z TK, które publikuje Świat Komiksu.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Online Warpath

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #865 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 11:00:59 »
TK informował bodajże, że katalog powinien być końcówka kwietnia / początek maja, więc przed Komiksową Warszawą. Chyba, że to przejęzyczenie ;)

Offline Teli

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #866 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 11:04:02 »
Zwyczajowo (przedcovidowo) katalog pojawiał się na przełomie kwietnia i maja, a przed wrzuceniem zapowiedzi na lipiec. Ale jak wiadomo teraz się wszystko powywalało.

Można niby poczekać do targów i końcówki maja ale te wideo pogadanki TK wydają się dobrym miejscem do prezentacji katalogu. Było nie było przez ostatnie dwa lata wodzu nabrał doświadczenia przed kamerką, nie trzeba się spinać, a ludziki nie zadają wtedy ciężkich pytań ze sceny.

 


Offline 79ers

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #868 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 19:57:23 »
Zapowiedzi komiksowe z ostatnich kilku miesięcy dowodzą, ze drogo już jest.

Offline Leyek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #869 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 20:15:30 »
Ja odczuwam ostatnio jakieś zmęczenie twórczością Morrisona.
Ani Doom Patrolu, ani nawet Green Lanterna, którymi to seriami byłem na początku zachwycony, nie udało mi się zmęczyć do dzisiaj...

Miałem podobnie z Doom Patrolem. Pierwszy tom super, drugi caly czas bardzo dobry. Zacząłem czytać trzeci i nie wiem nic się nie kleiło. Musiałem być zmęczony, albo zły dzień. Niedawno wróciłem po dobrym ponad roku. Od początku czytam tom 3 i magia wróciła. Wchodzi świetnie. Jestem 5 zeszytów przed końcem i akcja ładnie poszła z kopyta, z niecierpliwością czeka się co będzie dalej. Więc radzę daj teraz po czasie szasnę znów :)

A ceny ładne dał Egmont. Spodziewałem się podwyżek, ale tak o 10-15-20 zł. A nie od razu 30-40 na tomie. Ten X-men z Fresha w miękkiej za 120 to już przeginka, wcześniej takie szły za 80 potem może i za 90 zł. No i ten Ulimate Spider też pojechany z ceną. Ceny Morrisona (pewnie mniejszy nakład) czy Deadpoola (prawie omnibus) jestem w stanie zrozumieć.
Trudno zrobi się jeszcze większą selekcję zakupową.