Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 500578 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #840 dnia: So, 09 Kwiecień 2022, 20:41:04 »
Zapewne dla jednych to będzie jeden z tych "przereklamowanych słynnych tytułów" a dla innych wręcz przeciwnie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Crono

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #841 dnia: So, 09 Kwiecień 2022, 21:02:14 »
Te wydanie X-Men generalnie nie ma sensu bez Annuala. W US też annuala nie wydali w tym tomie ale dostał osobne zbiorcze wydanie. Uncanny X-Men które serwuje nam Egmont, można porównać do drugiego sezonu serialu z tą różnicą, że nie oglądałeś finału pierwszego. Mam całość cyfrowo, gdyż czytałem ten run gdy się ukazywał w zeszytach i generalnie jest to jeden z lepszych runów w ostatnich latach ale wydanie bez Annuala jest zwyczajnie okrojone fabularnie.
Jeden z lepszych runów w ostatnich latach? Te popłuczyny które wydał Egmont to jeden z lepszych runów? O_o

Online xanar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #842 dnia: So, 09 Kwiecień 2022, 21:38:25 »
No to jak to ? Może jednak byście się zdecydowali, popłuczyny czy jeden z lepszych runów w ostatnich latach ?
Najgorzej jakby był aczytelny  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online sad_drone

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #843 dnia: So, 09 Kwiecień 2022, 22:09:47 »
@Death_bird @gashu Niewidzialni to jest najtrudniejszy komiks morrisona jaki czytałem, wydaję mi się że po pierwszej lekturze zrozumiałem jakieś 30% treści, jednocześnie jest to seria która zmieniła mój sposób postrzegania kultury, i pozwoliła mi zacząć doceniać rzeczy bez kompletnego i całkowitego ich zrozumienia. Ta seria jest nazywana magnum opus morrisona i moim zdaniem nie jest to określenie na wyrost, dla mnie jest to pewnie top 5 serii vertigo które czytałem i planuje drugie podejście z książką która interpretuje treść zeszyt po zeszycie (our sentence is up się nazywa).

Ciężko opisać nawet o czym do końca jest ta seria, główny motyw to powiedzmy walka zespołu outcastów z tajnymi organizacjami które chcą kontrolować ludzkość. Przy czym to tylko narzędzie dla autora do snucia swoich szalonych wizji na pograniczu teorii spiskowych, mistycyzmu, i komiksowej pulpy. Porównując do doom patrolu, invisibles to najbardziej szalone elementy tamtej serii (w stylu np epizodu w pentagonie) tylko że w większym natężeniu i jeszcze mniej zrozumiałe. Kto oczekuje standardowej fabuły która idzie od punktu a do punktu b i wszystko da się z tego zrozumieć będzie bardzo zawiedziony. Polecam za to tę serię wszystkim tym którym przypadły do gustu wcześniejsze wydane u nas komiksy od tego autora z szufladki tych "dziwniejszych", np multiversity, doom patrol czy flex mentallo.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #844 dnia: So, 09 Kwiecień 2022, 22:58:09 »
matrix to plagiat scenariusza invisibles. morrison wygrał w sądzie. jest to jego bezapelacyjnie najlepszy komiks.

Online sad_drone

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #845 dnia: So, 09 Kwiecień 2022, 23:40:09 »
@freshmaker Pewien jesteś tej sprawy sądowej ? Zrobiłem research i nic nie moge znaleźć na ten temat. Matrix bezapelacyjnie wzorował się na invisibles ale nie widze zeby morrison złożył pozew o plagiat.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #846 dnia: So, 09 Kwiecień 2022, 23:41:37 »
Dla mnie Niewidzialni po waszych postach to must buy.

Offline O.

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #847 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 00:46:27 »
szkoda że na tej całej liście Egmontu nie ma wzmianki o czwórce KiK. Ale w sumie dzięki małej liczbie interesujących mnie tytułów to uzupełnię książki  ;D
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Kwiecień 2022, 00:48:41 wysłana przez O. »

Offline death_bird

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #848 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 00:48:23 »
sad_drone - dzięki. :)

Niewidzialni to jest najtrudniejszy komiks morrisona jaki czytałem, wydaję mi się że po pierwszej lekturze zrozumiałem jakieś 30% treści, jednocześnie jest to seria która zmieniła mój sposób postrzegania kultury, i pozwoliła mi zacząć doceniać rzeczy bez kompletnego i całkowitego ich zrozumienia.

Heh... i teraz mam początek syndromu pt. "i chciałbym i się boję".  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline horror

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #849 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 07:42:57 »
@freshmaker Pewien jesteś tej sprawy sądowej ? Zrobiłem research i nic nie moge znaleźć na ten temat. Matrix bezapelacyjnie wzorował się na invisibles ale nie widze zeby morrison złożył pozew o plagiat.

a matrixx to nie zżynał z irrehaare dukajowego - pamiętam, że w fandomie pl to właśnie takie były głosy.   

Offline szulig

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #850 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 08:02:05 »

Offline gashu

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #851 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 08:32:08 »
Ja odczuwam ostatnio jakieś zmęczenie twórczością Morrisona.
Ani Doom Patrolu, ani nawet Green Lanterna, którymi to seriami byłem na początku zachwycony, nie udało mi się zmęczyć do dzisiaj...
Post sad_drone trochę mnie zachęcił, a trochę... no, na odwrót  :P. Pożyjemy, zobaczymy, bo Niewidzialni to w sumie chyba jedyna pozycja z prezentowanego pakietu, która mnie zainteresowała.

Offline arczi_ancymon

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #852 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 08:46:21 »
a matrixx to nie zżynał z irrehaare dukajowego - pamiętam, że w fandomie pl to właśnie takie były głosy.

Zaraz się okaże, że ze wszystkiego zżynali ;)

Według mnie dwie pozycje w znacznym stopniu wyczerpują listę inspiracji: Neuromancer i Diuna.

Najpewniej dobrym tropem są komiksy, bo Wachowskie same je pisały i na pewno czytały - Invisibles to najbardziej oczywisty trop. Przyznawały się też swego czasu do podjarki anime - Ghost in the Shell, Akira.

Jakieś niszowe (wówczas) teksty polskich pisarzy były w ogóle wydane w Stanach? ;) Dukaj to w ogóle jest mało tłumaczony za granicą, co do "Robota" to wiem, że dopiero niedawno Penguin to wydał, więc skąd ktoś w Stanach miał to w ogóle znać?
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Kwiecień 2022, 08:50:50 wysłana przez arczi_ancymon »

Offline freshmaker

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #853 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 09:09:41 »
morrison mówił o tym w dokumencie o nim - skąd masz kasę matrix i arkham asylum. tu pierwszy z brzegu link z plagiatami i porównaniem: https://screenrant.com/matrix-inspired-invisibles-grant-morrison-comics-wachowskis/amp/

Offline dreamer36

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #854 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 12:42:19 »
Invisibles - nareszcie!! Chyba z tej okazji do kościoła pójdę w święta :)

Oprócz tego Flash, Biały Rycerz, Detective Comics i Ultimate Spider-Man (coś go przyspieszyli, chociaż chyba nakłady małe, bo cena nagle skoczyła masakrycznie...)

Myślę cały czas nad tym Deadpoolem - w sumie postać bardzo lubię, tylko mam lekki przesyt już (Marvel Now, Now 2.0, Fresh, Classic). Ale widzę, że bardzo zachwalacie, więc może sobie oba tomy od razu sprawię :)