Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 496683 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline stab

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #270 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 15:28:15 »
Komiksy to mega luksus, więc nie widzę powodu dlaczego mają nie drożeć. Ale czytając komentarze z marcowych zapowiedzi, nasuwa się jedno stwierdzenie:

Mało komiksów: ŹLE
Dużo komiksów: ŹLE

Pozdrawiam  :)

Offline vision2001

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #271 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 15:41:49 »
Czy mi się wydaje czy cena za Książęta Demony jest troche za duża? Nie powinno być 40zł?
Ilosc stron i (pewnie) jakosc wydania jak Green Class, wiec cena tez jak za Green Class.

Offline Teli

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #272 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 15:45:27 »
KiK obowiązkowo bo jak pokazało życie sprzedaje się na pniu i tyle go widzieli. Odyseja i Epic. Pewnie wezmę jeszcze Mikiego i Smerfy dla dzieciaków i to właściwie tyle. Akurat żeby załapać się na darmową dostawę w księgarni (jak braknie to dopchnę Metalem który wpada na listę rezerwową). Sporo ale i tak mniej niż brałbym jeszcze rok temu i nie o cenę tu chodzi, a o jakieś wypalenie hobbistyczne - chyba się starzeję.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #273 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 15:58:54 »
@UP
Podczas nocnego stania w kolejce po wrysy Rosińskiego tak cię przewiało, ze uleciał z ciebie cały zapał komiksowy. :)

@stab
Jest różnica między narzekaniem na dużą ilość komiksów a narzekaniem na wysoką cenę komiksów. Mi 6 tytułów całkiem pasuje. A narzekanie że Epic drożeje to takie tradycyjne narzekanie. Jak miał nie zdrożeć jak sam papier podrożał? A choćby ceny gazu poszły kilkaset procent do góry. Zatem rozumiem, choć bez narzekania się nie obejdzie. Płać i płacz.

Offline Death

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #274 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 16:08:25 »
Też myślę, że podstawowym daniem jest tutaj Kajko i Kokosz. Wywiad rzeka jako dodatek, inne dodatki, jakiś rzadko publikowany komiks. Jak brać tylko jeden album, to Złotą Kolekcję.

Offline Teli

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #275 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 16:17:23 »
@UP
Podczas nocnego stania w kolejce po wrysy Rosińskiego tak cię przewiało, ze uleciał z ciebie cały zapał komiksowy. :)

A co ma zbieranie rysografów wspólnego z zapałem do kupowania komiksów? Mogę sobie zarywać nocki w kolejkach i kupować komiksy tylko do wyrysów, nie widzę problemów. Redukcja oferty Egmontu w moim przypadku to przede wszystkim efekt przejedzenia segmentem SH i większej selekcji materiału. Ot i tyle zestarzałem się i rajtuzy już mnie nie kręcą tak jak kiedyś... lepsze kalesony na stanie w nocnych kolejkach po wrysy od Rosińskiego :D :D :D 

Offline Dracos

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #276 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 16:20:10 »
Dla mnie Kajko i Iznogud, ja się cieszę po zapowiedziach Screamu już się łapałem za portfel, a tu się okazuje że Egmont da odpocząć :)

Offline Midar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #277 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 16:34:22 »
Biorę KiK, Ego, Punisher, Iznogud, Epic i koniecznie mały LL, który mnie akurat cieszy.

Offline Midar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #278 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 16:36:47 »
Dla mnie Kajko i Iznogud, ja się cieszę po zapowiedziach Screamu już się łapałem za portfel, a tu się okazuje że Egmont da odpocząć :)
Z tym Screamem, to spokojnie. Oni zapowiedzi z jednego roku potrafią rozwlec na dwa, trzy i więcej lat, a nawet niektóre pozycje mogą nie pojawić się wcale.

Offline Fanatyk_2004

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #279 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 16:49:45 »
Punisher, Epic Spider, Wrogowie Pająka i DCEased.

Podgląd na cosmic adevtures:

https://view-comic.com/amazing-spider-man-epic-collection-cosmic-adventures-part-1/

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #280 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 17:00:46 »
Tak po namyśle dla mnie pewne jedynie 2 pozycje. Więc niby planów zakupowych mało, a lista zaległości jakoś nie maleje...

Sorry Michal lubie Twoje posty dodajesz duzo informacji na forum i masz wiedze ale z takim podejsciem to wogole po co czytac komiksy? Lata 60 -70 glupoty, 80 -90 gluploty - wspolczesne glupoty, nie lepiej zrezygnowac z tego medium.
No bo generalnie w każdym medium większość to głupoty - natomiast w każdym z tych okresów znajdzie się na pewno coś wartościowego.

Czarodzieje i ich dzieje - genialna po prostu cena za komiks w formacie Specjalnych Gigantów. Twarda okładka w czymś takim to absurd na polskie warunki. Brawo Egmont. Odpuszczam i zostanę przy swoim wydaniu Mega Giga. Wezmę drugi tom jeśli wyjdzie.
Faktycznie drogo - więcej niż za grubsze i w większym formacie "Witch".

Tyle, że to, co było w MegaGiga to zdaje się tylko jakaś połowa tego tomu.

Offline PJP

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #281 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 17:13:46 »
Nie jest źle ;) Doktor Strange 2 i Kajko i Kokosz 3. I chyba tyle.

Offline death_bird

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #282 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 17:36:25 »
Mało komiksów: ŹLE
Dużo komiksów: ŹLE

Jak dla mnie to:
Mało komiksów: DOBRZE

Przed chwilą zorientowałem się, że te 3 tomy, które w marcu biorę jako zbiorcze zamówienie za 1Q to bez rabatów jakieś 330 PLN.
Mrok.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Arne

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #283 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 18:06:04 »
Z tym Screamem, to spokojnie. Oni zapowiedzi z jednego roku potrafią rozwlec na dwa, trzy i więcej lat, a nawet niektóre pozycje mogą nie pojawić się wcale.
Te ostatnie pozycje z serii morskiej (Bismarck i Jutlandia) to już chyba w 2019 zapowiadali (Jutlandię na pewno).

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #284 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 18:26:14 »
Faktycznie drogo - więcej niż za grubsze i w większym formacie "Witch".

Tyle, że to, co było w MegaGiga to zdaje się tylko jakaś połowa tego tomu.

Popatrz co @radef napisał o tym wydaniu.

Na podstawie udostępnionej okładki, listy twórców oraz liczby stron, można wywnioskować, że w tomie znajdzie się liczący 266 stron pierwszy komiks o czarodziejach - Wizards of Mickey, który niegdyś został wydany w MegaGiga 11, a także połowa, podkreślamy połowa,drugiego komiksu z serii, który nigdy nie został wydany w Polsce - L'età oscura. Historia zostanie urwana w połowie, co jest dość średnim zagraniem jak na tom kosztujący stówę bez grosza.

Czyli za tą połowę, ja miałbym zapłacić 65 zł po rabatach. W formacie ZWYKŁEGO GIGANTA. ZA 150 NOWYCH STRON W FORMACIE ZWYKŁEGO GIGANTA 65 zł!!! ETZ.

A już tak było dobrze, bo Rosa i Barks trzymały poziom. To już chcą scashować ten kredyt zaufania i wcisnąć nam najtańsze wydanie po cenie pożądnego. Dziękuję, postoję, zobaczymy co w 2 tomie.
Mówiłem, że Paperinik byłby lepszy.
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Styczeń 2022, 18:39:55 wysłana przez Bazyliszek »