Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 496865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #255 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 11:53:13 »
9 serii, ale:
- Daredevil - ? 5 tomów (chyba, że będą zbijać w obszerniejsze to wtedy mniej)
- Spidey Epic Collection - ? ilość tomów pewnie zależy od sprzedaż
- Kapitan Ameryka - wg odpowiedzi z facebooka wychodzi, że poza styczniowym będą jeszcze 2 tomy (opasłe)
- Fantastyczna czwórka - zostały 3 tomy
- Ultimate X-Men - max 4 tomy
- Ultimate Spidey - w tym roku mają być 2 tomy, zostaną jeszcze 2 (Moralesa nie liczę)
- Punisher Max Marvel Knights -  poza zapowiedzianym 2 tomem, zostają jeszcze 2 tomy
- X-men Punkty zwrotne - ? nie wiadomo czy poza Trylogią Mesjasza będzie coś więcej (pewnie zależy od sprzedaży)
- Deadpool & Cable (była "1" na grzbiecie, co nie?) - został jeszcze 1 tom

Serii dużo, ale wbrew pozorom tomów do wydania już nie
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Styczeń 2022, 11:59:12 wysłana przez michał81 »

Offline Megatron

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #256 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 12:21:40 »
Kajko i Kokosz spowolnił tempo. Było dwa miesiące odstępu, teraz jest trzy i pół. Liczyłem, że będzie na początku marca.

13 październik 2021
8 grudzień 2021

Data premiery: 23.03.2022

Offline miragepl89

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #257 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 12:28:56 »
9 serii, ale:
- Daredevil - ? 5 tomów (chyba, że będą zbijać w obszerniejsze to wtedy mniej)
- Spidey Epic Collection - ? ilość tomów pewnie zależy od sprzedaż
- Kapitan Ameryka - wg odpowiedzi z facebooka wychodzi, że poza styczniowym będą jeszcze 2 tomy (opasłe)
- Fantastyczna czwórka - zostały 3 tomy
- Ultimate X-Men - max 4 tomy
- Ultimate Spidey - w tym roku mają być 2 tomy, zostaną jeszcze 2 (Moralesa nie liczę)
- Punisher Max Marvel Knights -  poza zapowiedzianym 2 tomem, zostają jeszcze 2 tomy
- X-men Punkty zwrotne - ? nie wiadomo czy poza Trylogią Mesjasza będzie coś więcej (pewnie zależy od sprzedaży)
- Deadpool & Cable (była "1" na grzbiecie, co nie?) - został jeszcze 1 tom

Serii dużo, ale wbrew pozorom tomów do wydania już nie

Hmmm...

Licząc, że Epiki wyjdą jeszcze powiedzmy 2 w tym roku, łączna liczba podanych przez Ciebie tomów wynosi około 20 sztuk + doliczmy Thora. Czyli spokojnie line-up na cały 2022 rok jest zamknięty, przy założeniu, że od kwietnia wydawane będą 3 tomy miesięcznie (co i tak jest IMHO nierealne, częściej są 2, a w styczniu i lutym mamy tylko po 1). A przecież na bank w drugiej połowie 2022 roku pojawi się coś nowego.

Egmont nakupił dość sporo tych licencji przez ostatnie lata, a niewiele z nich dobiegło końca. Teraz nic tylko wydawać to z głową i regularnie ;)

Offline fikander

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #258 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 12:31:05 »
Kajko i Kokosz spowolnił tempo. Było dwa miesiące odstępu, teraz jest trzy i pół. Liczyłem, że będzie na początku marca.

13 październik 2021
8 grudzień 2021

Data premiery: 23.03.2022
Dwa miesiące między 1. i 2. tomem były tylko dlatego, że 1. tom miał opóźnienie - pierwotnie był zapowiedziany na wrzesień. Można przyjąć, że Egmont stara się utrzymać tempo jednego tomu na kwartał, aby zdążyć wydać całość do końca tego roku.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #259 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 13:01:35 »
Po co oni wydają jakiegoś Kid Lucky jak Morrisa jeszcze nie skończyli?

Bo to jest Egmont. O tym właśnie mówiłem. Ciągną i ciągną nam tą główną serię i dokończyć nie mogą. Jeju - gdybym wiedział, że tak będzie, kupowałbym LL Hachette jak szalony, żeby tylko wystartował.

Offline donT

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #260 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 13:08:31 »
Slabiutko. Kasa pojdzie gdzie indziej w marcu.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline pawlis

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #261 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 13:11:02 »
- Punisher Max Marvel Knights -  poza zapowiedzianym 2 tomem, zostają jeszcze 2 tomy
Z czym ostatni na pewno będzie ulepiem, bo samo Taxi Wars to za cienkie, a i jest parę serii MK z Punisherem. I nie zdziwię się, że Egmont pokusi o dodatkowy tom będący składakiem.

Co do marcowych pozycji to ja na pewno biorę Epica Spidera, wspomnianego Punishera, 3. tom KK i Czarodziejów i ich dzieje.
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Styczeń 2022, 13:21:48 wysłana przez pawlis »

sum41

  • Gość
Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #262 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 13:24:45 »
I uważacie ze ten zapowiedziany nowy epik Spider-mana będzie lepszy od tych Marveli? To jest jeszcze bardziej nędzne fabularnie. Z każdym tomem epiki ześlizgiwały się w listach sprzedażowych na niższe pozycji. Po odejściu Todda tu nawet rysunki nie wybronią tych głupot. (Tak pamiętam, że jest tam jeszcze jeden zeszyt, który Todd rysował)

Sorry Michal lubie Twoje posty dodajesz duzo informacji na forum i masz wiedze ale z takim podejsciem to wogole po co czytac komiksy? Lata 60 -70 glupoty, 80 -90 gluploty - wspolczesne glupoty, nie lepiej zrezygnowac z tego medium.

Wiem ze sa komiksy wybitne ale jesli kazdy bylby wybitny to i one by sie znudzily bo bysmy szukali wybitnie wybitniejszego...

Wiekszosc z nas chyba czyta komiksy zeby oderwac sie od szarej rzeczywistosci w na chwile powedrowac w kolorowy nierealny swiat :)

Offline jotkwadrat

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #263 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 13:26:36 »
Dla mnie 9 pozycji.
Cena Epika bardzo nieprzyjemnie zaskakuje. A Ego to częściowy dubel Catwoman, więc chyba odpuszczę, bo Ego mam poprzednie wydanie a dla samego Batman/Spirita chyba nie warto.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #264 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 13:41:10 »
Cieszy marcowy powrót do normy bo sam wezmę na pewno 6 tytułów. Wreszcie premierowy Punisher i Superior Foes. Epic drożeje, ale widać duble po TM Semic się sprzedają. Może w kwietniu zaczną Knightfall.

Nad Batman Ego się zastanowię, ale skoro ze względu na kiepskie rysunki nie wziąłem Sekty, to i tu szanse marne. Cooke'a zmęczyłem Catwoman i Nową Granicę. I wiem, ze nie lubię jego stylu. Nie chce mi się za bardzo katować i tym.

Czarodzieje i ich dzieje - genialna po prostu cena za komiks w formacie Specjalnych Gigantów. Twarda okładka w czymś takim to absurd na polskie warunki. Brawo Egmont. Odpuszczam i zostanę przy swoim wydaniu Mega Giga. Wezmę drugi tom jeśli wyjdzie.

LL to się odechciewa w takiej formie, jaką daje nam Egmont. I końca nie widać. Iznogud kusi.

Offline eyesore

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #265 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 14:21:49 »
Czy mi się wydaje czy cena za Książęta Demony jest troche za duża? Nie powinno być 40zł?

Offline Death

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #266 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 14:27:41 »
Egmont jest mistrzem świata w wydawaniu takich albumów, które prawie chcę. Rzadko wychodzi taka typowa perełka jak Usagi, Blacksad, Corto, Muminki, że muszę. Najczęściej jest sporo komiksów "o, nawet fajne, chętnie wezmę, ale nie muszę".
Kid Lucky, Iznogud bez Gościnnego, Dom szeptów, O czym szumią wierzby... Takie, że fajnie przeczytać, ale nie muszę.
Najlepsze rzeczy jakie mają, to kolejne wydania tego co już czytałem. Sandman, Kajko i Kokosz, Ego, oryginalne Smerfy Peyo. Tak naprawdę nie muszę kupić niczego z tego pakietu, bo perełki typu Sandman już mam w innym wydaniu, a jest parę, że spoko, ale przecież na półce mam 750 nieprzeczytanych, więc nie ma potrzeby. :)
Egmont nawet spoko album Polska

Offline gashu

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #267 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 14:32:18 »
Bierę Christę, pewnie epickiego Spidera oraz Smerfy (oczywiście dla córek  ;D).
Nie jest źle.
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Styczeń 2022, 14:36:17 wysłana przez gashu »

Offline Dracos

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #268 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 14:54:14 »
Czy mi się wydaje czy cena za Książęta Demony jest troche za duża? Nie powinno być 40zł?


Ciężko powiedzieć, ale cena taka w stylu Lost in Time czyli ciężka do przełknięcia.

Offline Frank_C

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #269 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 15:16:30 »
Ja na marzec biorę tylko dwa Spidery: kolejnego Epica oczywiście i tych Lepszych Wrogów Spider-Mana Spancera, fajnie się to będzie uzupełniać z jego Amazing Spider-Manem.